01.09.2014 16:41:12 | Son Güncelleme

13 yaşındaki çocuğun cansız bedeni bulundu

Bingöl merkeze bağlı Suvaran köyünde serinlemek için Murat Nehri'ne giren 13 yaşındaki çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Suvaran köyünde ikamet eden Serhat Bacadurmuş (13), ailesine ‘Hayvan otlamaya gidiyorum' deyip 3 arkadaşıyla birlikte serinlemek için Murat Nehri'ne girdi. İddiaya göre, nehre giren Bacadurmuş bir süre sonra akıntıya kapılarak kayboldu. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen köylüler, bir süre Bacadurmuş'u aramaya koyuldu. Bir süre arama çalışması yapan köylüler, Bingöl UMKE, AFAD ve AKUT ekiplerinden yardım istedi. Dün öğle saatlerinde başlayan çalışmalar gece saatlerine kadar devam etti. Tüm aramalara rağmen Bacadurmuş'a ulaşılamadı.

2 KİLOMETRE AŞAĞIDA BULUNDU

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Dün gece saatlerinde çalışmalara ara veren ekipler, bu sabah erken saatlerde tekrar arama kurtarma çalışmalarına başladı. Jandarma ve köylülerin dahil olduğu arama kurtarma çalışmalarında Barcadurmuş'un cansız bedeni nehre girdiği yerden iki kilometre aşağıda bulundu. Acı haberi alan aile, yasa boğulurken, Bacadurmuş'ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Fakültesi'ne gönderildi. Yaşananları anlatan Bacadurmuş'ın amcası Hasbi Barca, "Dün 3, 4 kişi hayvanları otlatmaya götürdüler. Çocuklar serinlemek için suya girmiş. Arkadaşları sudan çıkınca Serhat'ın çırpındığını görmüşler ve köylülere haber vermişler. Haber verilmesi üzerine herkes aramaya başladı. Tüm aramalara rağmen hiçbir ize rastlanmayınca, arama kurtarma ekipleri ve jandarmadan yardım istendi. Onlar da gelip çalışma başlattı. Herkes elinden geleni yaptı. Dün gece saat 01.00'a kadar çalıştık. Bu sabah devam eden çalışmaların ardından Serhat'ın cansız bedenine ulaştık. Arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere teşekkür ediyorum" dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster