10.09.2014 19:15:02 | Son Güncelleme

9 günde kabineden atılan bakan kirasını vermeyi de 'unutmuş'

Fransa'da vergi usülsüzlükleri nedeniyle geçen hafta görevinden alınan eski ticaret bakanı Thomas Thévenoud, son olarak da, "idari işler fobisi" yüzünden üç yıldır kirasını ödememekle suçlandı.

Fransa'da vergi usülsüzlükleri nedeniyle geçen hafta görevinden alınan eski ticaret bakanı Thomas Thévenoud, şimdi de, "idari işler fobisi" yüzünden üç yıldır kirasını ödememekle suçlandı.

Le Canard enchaîné gazetesine göre, çok uzun zamandır kirasını ödememiş olan Thévenoud'ya, Paris'in en ünlü semtlerinden Quartier Latin'deki apartmanından atılacağı bildirildi.

Ev sahibi, kiracısının vergi sorunlarını işittikten sonra içişleri bakanlığına telefon edip ödenmeyen kiraları anlattı.

Araştırmacı gazetecilik uzmanı haftalık mizah gazetesi Le Canard enchaîné, sadece 9 gün bakanlık yapan Thomas Thévenoud'nun "unutkanlığı ve idarî işlerden korkması yüzünden kiralarını ödemediğini" savunduğunu aktardı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ancak Thévenoud, artık borçlarını ödemiş olduğunu ve yeni bir yere taşındığını da açıkladı.

40 yaşındaki Thévenoud, "vergileriyle uyumsuzluk sorunu" yaşadığı gerekçesiyle geçen hafta ticaret bakanlığından alınmıştı. Eski bakan bu olay yüzünden Sosyalist Parti'den de ayrılmak zorunda kaldı; ama milletvekilliğinden istifa etmemekte kararlı.

Bu, Thomas Thévenoud'nun medyada eleştiri ve alaylara hedef olduğu ilk olay değil. Geçen yıl da, Fransız parlamentosunda eşcinsel evlilikler hakkında yapılan oturum sırasında tabletinde Scrabble oynarken görüntülenmiştir.

Yorumları göster