23.09.2017 10:32:15 | Son Güncelleme

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde TV'de kıyamet uyarısı yapıldı

ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde birkaç televizyon kanalında, yayına ‘kıyamet alarmı' ile ara verildi. Kanallarda önce ‘Acil uyarı' yazısı belirdi, ardından da bir erkek sesi konuşmaya başladı. TV'de beliren erkek sesinin, "Anlayın, çok acımasız zamanlar geliyor" diye bağırdığı iddia edildi. Kanalların yöneticileri duyuruyu engellediklerini bildirdi.

ABD medyasında çıkan habere göre, Kaliforniya'nın güneyindeki Orange bölgesinde birkaç televizyon kanalında, önce ‘Acil uyarı' yazısı belirdi, ardından da bir erkek sesi konuşmaya başladı. Birkaç izleyici, yaşananların ‘televizyondan yapılan radyo yayınına' benzediğini kaydetti.

KIYAMET UYARISI

TV'de beliren erkek sesinin, "Anlayın, çok acımasız zamanlar geliyor" diye bağırdığı duyuldu.

"TELEVİZYONUN SESİ ANİDEN KAT KAT YÜKSELDİ"

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Orange sakini Erin Myers, "Televizyonun sesi aniden kat kat yükseldi. Beklenmedikti ama ben korkmadım çünkü bunun arkasında muhtemelen hackerlerin durduğunu biliyordum" diye anlattı.

"ENGELLENDİ"

Kanalların yöneticileri, sorunu öğrenir öğrenmez duyuruyu engellediklerini bildirdi. Yayının büyük ihtimalle radyodaki programlardan biri için hazırlandığı ama teknik hata yüzünden televizyon yayınına standart ‘acil durum' mesajıyla çıktığı aktarıldı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster