03.09.2014 19:34:02 | Son Güncelleme

Adana'da polisten dev operasyon

Adana'da şafak vakti 1500 polisle yapılan operasyonda 40 kilo esrar, 512 uyuşturucu hap, 1 pompalı tüfek ele geçirildiği açıklandı.

Adana Valiliği tarafından yapılan açıklamada, operasyonun, bölge halkından gelen 'uyuşturucu çeteleri' hakkındaki yoğun şikayetler ve gençliğin uyuşturucudan korunmasının hedeflenerek yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, uyuşturucu çetelerinin bölgede rahat hareket edebilmek için para verdikleri gençleri korsan gösteri yapmaya zorladıkları ve eylemler sırasında sevkiyat yaptıkları belirlendi. 'Uyuşturucu gettosu' olarak adlandırılan dar sokaklar ve iç içe geçmiş binaların arasında rahat hareket eden uyuşturucu satıcılarının, bölgeye girmek isteyen polise silahlı saldırı gerçekleştirdiği, 13 yaşındaki Furkan Oğuz'un da bu olay da ağır yaralandığı ifade edildi.

POLİS TAŞLANDI

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Hava destekli operasyonda helikopter kamerasına yansıyan görüntüler basınla paylaşıldı. Toplu halde harekete geçen ekiplerin, bölgeyi ablukaya alması ve adreslerin önüne gelmesi saniye saniye görüntülendi. En küçük olumsuzluğun yaşanmaması için sessiz şekilde hareket eden ekipler, evlere girerken, operasyonu bölgesi helikopter kamerası tarafından da tarandı. Polis helikopterinin havadan denetleme yapmasına rağmen, evlerin damına çıkan uyuşturucu satıcılarının, sokaktaki polislerin üzerine taş yağdırdığı kameralara yansıdı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster