02.09.2014 18:25:03 | Son Güncelleme

Ahlat'ta elektrik protestosu

Bitlis'in Ahlat İlçesi Ovakışla Beldesi Belediyesi'nin borcundan dolayı elektriklerinin kesilmesi, belde sakinleri tarafından protesto edildi.

Tuncay BAYAR/AHLAT (Bitlis), (DHA) -Van Gölü Elektrik Parekende Satış A.Ş.(VEPSAŞ) Ahlat İşletme Şefliği önünde toplanan aralarında HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, DBP'li Ovakışla Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Demir'in de bulunduğu yaklaşık 70 kişi, elektrik kesintisine son verilmesini istedi.

Eyleme katılan HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, sorunların Ak Parti hükümetinin yanlış enerji politikasından kaynaklandığını söyledi. Milletvekili Zenderlioğlu, "Bugünkü yaşam koşulları elektriğe bağlıdır. Maalesef bu yanlış politikaların yüzünden halkımız perişan durumdadır. Enerji kesildiğinde sadece mahsulün zarar gördüğünü mü düşünüyorlar. Yoksa böbrek hastası, astım hastası olan insanların enerjinin kesilmesiyle nasıl idame olacaklarını hesaplamıyorlar mı? Maalesef hesaplamadıklarını görüyoruz. Elektriği kestikleri zaman insan sağlığıyla da oynuyorlar" dedi.

ELEKTRİK KESİLDİ BELDE SUSUZ KALDI

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ovakışla Belde Belediye Başkanı Ahmet Demir de belediyenin 1 milyon 500 bin TL elektrik borcu olduğunu ve buna her ay 25 bin TL'nin bu borca eklendiğini söyledi. VEPSAŞ'ın sürekli elektrik borcunun ödenmesi için kendilerine baskı yaptığını belirten Başkan Demir, "Mart seçimlerinden sonra 3 defa elektriğimiz kesildi. Bugün yine elektriklerimiz kesildi. Beldemizin su ihtiyacı elektrikle çalışan pompalarla karşılanıyor. Ovakışla Beldesi'nde elektriğin kesilmesi halkın susuz kalması demektir. Belediyemize gelen bu bütçeyle ne borcumuzu ne de faturaları ödeyemeyiz. Buradan yetkililere elektriğimizi yeniden vermeleri için sesleniyorum. Halk öfkelidir. Bu nedenle doğabilecek hiçbir şeyden sorumlu değiliz" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster