01.06.2018 18:01:15 | Son Güncelleme

AK Parti'nin Adıyaman mitingi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "(CHP) Genel Başkanı dahil pek çok sözcüsü 'Şu parti illa barajı geçmeli' diyerek adeta seçmenlerini işportaya çıkarıyor. Barajı geçsin dedikleri parti bu ülkenin en eli kanlı örgütünün emrinden çıkamadığı için gerçek anlamda siyasi parti olamamış bir yapıdır" - "Hepsi bir araya gelip seçimde bizim önümüzü kesecekler. Bu siyaset mühendisliği hesaplarıyla biz 1989 yılındaki ilk adaylığımızdan beri mücadele ediyoruz. Onun için de hesabı da hesap yapanı da anında tanırız" - "Belediye başkanları, seçildikleri yere hizmet etmek yerine devletin kendilerine tahsis ettiği aracı gereci, parayı götürüp örgüte, dağa gönderiyordu. Teşkilatları derseniz örgüt adına dağa adam toplama ve bunları adeta ölüme gönderme merkezleri haline gelmişti. Böyle bir partinin illa Mecliste olmasını ülkemizde sadece bir PKK istiyor, bir de CHP"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(CHP) Genel Başkanı dahil pek çok sözcüsü 'Şu parti illa barajı geçmeli' diyerek adeta seçmenlerini işportaya çıkarıyor. Barajı geçsin dedikleri parti bu ülkenin en eli kanlı örgütünün emrinden çıkamadığı için gerçek anlamda siyasi parti olamamış bir yapıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlenen mitingde halka seslendi.

Hızlı tren projelerinin içinde Adıyaman'ın da olduğunu belirten Erdoğan, "Maalesef ana muhalefetin başındaki aday ne diyor, 'Yüksek hızlı treni yapıp da ne yapacaksın? Yatırımlarla bizim işimiz yok'. Bunların hayatları boyunca bir dikili ağaçları yok. Yatırım bizim işimiz. Havalimanları bizim işimiz. Adıyaman'da havalimanı var mıydı? Biz yaptık, biz. Yaparsa AK Parti yapar." diye konuştu.

Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren hattının proje çalışmalarının devam ettiğini bildiren Erdoğan, Adıyamanlıların hızlı trene bindiğinde, onun tadının içli köfteden daha iyi olacağını söyledi.

Adıyaman'ı hızlı trene kavuşturacaklarını dile getiren Erdoğan, havalimanının 2005 yılında 7 bin olan yolcu sayısının geçen yıl 260 bine yükseldiğini kaydetti.

Atatürk Baraj gölüne 30 araç ve 100 yolcu kapasiteli feribotların yanaşabileceği yerler yapacaklarını açıklayan Erdoğan, bunlarla ilgili proje çalışmalarının devam ettiğini aktardı.

Adıyaman şehir merkezine ve Çelikhan ilçesine içme suyu temin edildiğini hatırlatan Erdoğan, şehre 10 baraj ve bir gölet daha inşa ettiklerini belirtti.

- "Bay Kemal sen vermedin, biz verdik"

Şehrin önünü açacak Koçali, Çetintepe, Gömükan gibi sulama projelerini hızla tamamlayacaklarını dile getiren Erdoğan, 16 yılda Adıyamanlı çiftçilere 1,2 katrilyon lira tarımsal destek verdiklerini söyledi.

Adıyamanlı çiftçilere hayvancılıkta yüzde 50, arıcılıkta yüzde 60 hibe desteği sağladıklarını anımsatan Erdoğan, "Bay Kemal, hani ne diyordun 'çiftçilere bir şey vermiyor'. Bunlar ne bunlar? Bunları biz verdik. Bay Kemal sen vermedin, biz verdik." ifadelerini kullandı.

- "Sizin kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz"

Adıyaman'ın tarihinde ve ticaretinde tütünün önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

"Her ne kadar şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari önemini görmezden de gelmem. Ama yine de tavsiye ediyorum, sakın sigara içmeyin. Erkekler, hanımlara zulmetmeyin. Sen aktif, o pasif içici oluyor. Ama zararı benim hanım kardeşlerim görüyor. Bu konuyu istismar ederek, kafanızı bulandırmaya çalışanlar olduğunu duydum. Sizlere şunu hatırlatmak istiyorum: Geçmişte tütünün 1 gramının dahi satışı yasak iken, gerekli düzenlemeleri yapıp, kooperatifler vasıtasıyla tütünün değerinden satılabilmesine biz imkan sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir. Biz bugüne kadar sizlerin ekmeğine engel olmaya değil, ekmeğini büyütmeye geldik. Bununla ilgili de arkadaşlarıma, 24 Haziran'dan sonra bu konuda talimatlarımızı verdik. Çalışmaları yapıyorlar. Asla bu konuda da sizin önünüz kesilmeyecek. Rahat olun. Sizin kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz."

Son 16 yılda 26 bin 581 Adıyamanlının İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirildiğine dikkati çeken Erdoğan, Adıyaman'a verilen 232 trilyon liralık teşviklerden 129 bin işveren ve sigortalının yararlandığını anlattı.

- "Oy namustur, oyunuza sahip çıkın"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partili kadınlara yönelttiği "24 Haziran'da tercihinizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?" şeklindeki soru üzerine "evet" cevabını aldı.

Dün gece Ankara'da bin 44 kişilik üniversite yurdunda gençlerle sahur yaptığını belirten Erdoğan, "Maşallah baktım gençler çok dinamik." dedi.

Erdoğan'ın "24 Haziran'da 'Vakit birlik Vakti', 'Vakit Adıyaman vakti', 'Vakit Türkiye vakti' diyerek, cumhurbaşkanlığında şahsıma, milletvekilliğinde AK Parti'ye mührü basıyor muyuz?" sorusu üzerine partililer "evet" yanıtını verdi.

"Oy namustur, oyunuza sahip çıkın" ifadesini kullanan Erdoğan, "Oyunuza sahip çıkmanız, geleceğinize sahip çıkmanızdır. Türkiye, milletimiz için hayata geçirecek projesi olan parti, kendisi için oy ister. Cumhurbaşkanlığında, mecliste ne kadar güçlü olursanız, ülkeye o kadar iyi hizmet edersiniz. Ama bugün bakıyoruz 24 Haziran için kendisine değil, başka partilere, adaylara destek isteyenler var. Ana muhalefetin partisi bir süre önce milletvekillerini pazara çıkardı. 15 milletvekilini birden paket yapıp, bir başka partiye servis etti. Ne olduğunu, nereye gittiklerini anlayamayan milletvekillerinin şaşkın yüzleri hala gözlerimin önünde." diye konuştu.

- "Kendilerini saklamaya çalıştılar"

23 Nisan'da Meclise gittiğinde bu milletvekillerinin kendilerini saklamaya çalıştıklarını gördüğünü anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"O paketlendikleri partinin sıralarına bile gelmediler. Çünkü yapılan işin ne kadar utanç verici olduğunu onlar da biliyorlardı. Cumhurbaşkanı adaylığı için imzalar toplanırken, kendi adaylarını bir kenara bırakıp, başka adaylar için seçim kurulları önünde sıraya girmişlerdi. Siz sakın onların dediklerine bakmayın. Bu işin demokrasiyle alakası yok. Güya hepsi bir araya gelip, seçimde bizim önümüzü kesecekler. Bu siyaset mühendisliği hesaplarıyla, biz 1989 yılındaki ilk adaylığımızdan beri mücadele ediyoruz. Onun için de hesabı da hesap yapanı da anında tanırız.

Şimdi aynı partinin genel başkanı dahil pek çok sözcüsü 'Şu parti illa barajı geçmeli' diyerek, adeta seçmenlerini işportaya çıkarıyor. Barajı geçsin dedikleri parti bu ülkenin en eli kanlı örgütünün emrinden çıkamadığı için gerçek anlamda siyasi parti olamamış bir yapıdır. Milletvekilleri, kendilerine oy verenleri temsil etmek yerine örgütün cenaze ve silah işlerine bakıyordu. Belediye başkanları, seçildikleri yere hizmet etmek yerine devletin kendilerine tahsis ettiği aracı gereci, parayı götürüp örgüte, dağa gönderiyordu. Teşkilatları derseniz örgüt adına dağa adam toplama ve bunları adeta ölüme gönderme merkezleri haline gelmişti. Böyle bir partinin illa Mecliste olmasını ülkemizde sadece bir PKK istiyor, bir de CHP. Öyle ki yurt dışında aynı çadırın bir tarafını CHP, diğer tarafını bölücü örgütün siyasi uzantısı kullanıyor."

(Sürecek)

Yorumları göster