01.06.2018 15:40:10 | Son Güncelleme

AK Parti'nin Elazığ mitingi

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım: (2) - "21 Haziran'da stadyumun temelini atıyoruz. Stadyum üzerinden siyaset yapanlar, yalan üretenlere kötü haberim var. 21 Haziran'da ilk kazmayı vuruyoruz, hayırlı, uğurlu olsun" - "AK Parti, 16 yıllık döneminde Türkiye'yi 3 kat büyüttü. Türkiye, ihracatta 16 yılda 4,5 kat büyüdü. Türkiye'de AK Parti ile hayalleri gerçeğe dönüştürdük" - "Bu, terör olmayınca, huzur olunca, güvenlik olunca ekonomi de büyüyor, turizm de gelişiyor ve bundan Elazığlı da Türkiye'deki vatandaşlarımızın tamamı da istifade ediyor"

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, "21 Haziran'da stadyumun temelini atıyoruz. Stadyum üzerinden siyaset yapanlar, yalan üretenlere kötü haberim var. 21 Haziran'da ilk kazmayı vuruyoruz, hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen partisinin Elazığ mitinginde yaptığı konuşmada, yeni sistemde taş üstüne taş koyanlarla yola devam edeceklerini belirtti.

24 Haziran'ın güçlü demokrasinin, yüzü millete dönük siyasetin miladı olacağını vurgulayan Yıldırım, alandaki vatandaşlara "24 Haziran'da milletin emanetine göz diken bu mirasyedicilere bir Osmanlı tokadı vurmaya hazır mısınız?" diye sordu. Vatandaşlar Yıldırım'a "Evet" cevabını verdi.

AK Parti'nin Türkiye'nin her ilinde vatandaşa açık bir dost kapısı olduğunu anlatan Yıldırım, "AK Parti'nin kardeşliğin, birliğin, beraberliğin teminatıdır." ifadesini kullandı.

Yıldırım, "AK Parti, 16 yıllık döneminde Türkiye'yi 3 kat büyüttü. Türkiye, ihracatta 16 yılda 4,5 kat büyüdü. Türkiye'de AK Parti ile hayalleri gerçeğe dönüştürdük." dedi.

Terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarına işaret eden Yıldırım, sınırda, Irak'ın kuzeyinde, Suriye'de görev yapan askerlere selam gönderdi, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

- Harput Kalesi, UNESCO listesinde

AK Parti'nin ülkeye yaptığı yatırımlara değinen Başbakan Yıldırım, Elazığ'a yapılan ve yapılacak yatırımlara ilişkin de bilgi verdi.

Harput Kalesi'nin UNESCO listesine alındığının müjdesini veren Yıldırım, 16 yılda Elazığ'a 16 milyar likalık yatırım yapıldığını, 2003'te Elazığ'da 33 kilometre bölünmüş yol bulunduğunu, bunun 10 kat artırılarak 322 kilometre bölünmüş yol ilave edildiğini aktardı.

Malatya, Diyarbakır, Bingöl'ü bölünmüş yollarla Elazığ'a bağladıklarını bildiren Yıldırım, kentte Battal Gazi Köprüsü'nün yapılacağını açıkladı.

Alandaki gençlere seslenen Yıldırım, "21 Haziran'da stadyumun temelini atıyoruz. Stadyum üzerinden siyaset yapanlar, yalan üretenlere kötü haberim var. 21 Haziran'da ilk kazmayı vuruyoruz, hayırlı, uğurlu olsun." diye konuştu.

- Elazığspor'a sahip çıkılacak

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Elazığspor'a da sahip çıkacağına işaret eden Yıldırım, Elazığ'ı Süper Lig'de görmek için ne gerekiyorsa yapılacağını vurguladı.

Yıldırım, kentte 2 bin 200 yeni derslik yaptıklarını, demiryollarının yarısını yenilendiklerini, Elazığ Havalimanı'na ikinci bir pist daha yapıldığını belirterek, Palu-Genç-Muş demiryolunun yenilenmesi ile Diyarbakır-Elazığ hızlı tren projesinin etüt çalışmalarının devam ettiğini, projeler bittikten sonra yatırım için adım atılacağını kaydetti.

Kentin ekonomisinin büyüdüğüne değinen Yıldırım, "Bu sene Elazığ'a gelen turist sayısı 3 kat arttı, 320 bini buldu. Bu, terör olmayınca, huzur olunca, güvenlik olunca ekonomi de büyüyor, turizm de gelişiyor ve bundan Elazığlı da Türkiye'deki vatandaşlarımızın tamamı da istifade ediyor." değerlendirmesini yaptı.

- Elazığ Şehir Hastanesi'nin açılışı 23 Temmuz'da

Elazığ'a 7 hastane yaptıklarını anımsatan Başbakan Binali Yıldırım, 23 Temmuz'da Elazığ Şehir Hastanesi'nin de açılışının gerçekleştirileceğini bildirdi.

Yıldırım, 15 yılda Elazığ'a tarım ve hayvancılık alanında 750 milyon lira destek verdiklerini, 11 baraj yaptıklarını, 5 baraj ve bir göletin yapımının devam etiğini aktardı.

Kanatlı Barajı'nın yapımın sürdüğünü belirten Yıldırım, baraj ile 70 bin dekar tarım arazisinin suya kavuşacağını vurguladı.

- Notlar

Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından AK Parti Elazığ milletvekili adaylarını tanıttı. Aday tanıtımında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da yer aldı.

Yıldırım, daha sonra vatandaşlara satranç takımı dağıttı.

Başbakan Yıldırım'a, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve AK Parti'nin bölge milletvekilleri eşlik etti.

(Bitti)

Yorumları göster