12.09.2014 11:02:45 | Son Güncelleme

Amerikalı askerler 11 Eylül'ü andı

Adana İncirlik'te konuşlu 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda görevli Amerikalı askeri personel, 11 Eylül 2001'de yaşanan saldırıların yıldönümünde anma töreni düzenledi.

Üssün resmi internet sitesinde verilen bilgiye göre, 13 yıl önce Amerika'da büyük bir trajedinin yaşandığını ve gerek sivil gerek asker herkesin korku ve hüzün kasırgası yaşadığı belirtildi. Sitede, hava üssü Şapel'inde ölenler ve aileleri için bir anma töreni düzenlendiği ve 11 Eylül'ün Amerikalıların yüreğine bir dövme gibi kazındığı ifade edildi.

Törende bir konuşma yapan 39. Hava Üs Kanat Komutan Yardımcısı Albay Mark Anarumo, yaşanan bu trajik günün insanlara özveri, kahramanlık, fedakarlık ve insanlığı tekrar gösterdiğini söyledi. O gün görev yapan itfaiye, acil tıbbi personel, polis memurları ve diğer kurtarma personelinin birçok insanın hayatını kurtardığını ifade eden Albay Mark Anarumo, "Bu insanlar bize, karanlığın en dibinde bile olsak ışığı her zaman bulabileceğimizi gösterdi" dedi.

Askeri personel adına konuşan Astsubay Aubrey Daniels ise bu törenin kendisine Dünya Ticaret Merkezi, Pentagon, Afganistan ve Irak'ta hayatını kaybedenleri hatırlama şansı verdiğini ifade etti.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Üs papazı Yarbay Paul Castillo ise Filipinler'deki Amerikan mezarlığında gördüğü "Kim ölüleri yaşatırsa yaşamı onurlandırır" sözünü hatırlatarak, 11 Eylül'de ölenleri unutmayacaklarını dile getirdi.

Törenin dualarla devam ettiği belirtildi. (AA)

Yorumları göster