07.09.2014 20:46:47 | Son Güncelleme

Ankara'da eylem

İstanbul'un Şişli ilçesindeki inşaat şantiyesinde, asansörün düşmesi sonucu 10 işçinin hayatını kaybetmesi Güvenpark'ta protesto edildi.

Bazı sendika ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri, iş kazaları ve işçi ölümlerini protesto etmek üzere Güvenpark'ta toplandı.

İnşaat İş Sendikası Ankara Temsilcisi Cuma Güzel, burada yaptığı basın açıklamasında, Şişli'deki inşaatın ait olduğu şirket yöneticilerinin, "işçilerin hassasiyet göstermediği" yönündeki ifadelerini kınadı.

İnşaatla ilgili daha önce çeşitli uyarılar yapıldığını söyleyen Güzel, şantiyede hiçbir önlem alınmadığını, ayrıca sorunlu olmasına rağmen alanda iş güvenliği uzmanı ve ambulans bulundurulmadığını savundu. Güzel "Dünyayı biz inşa ediyoruz, altında yine biz kalıyoruz, artık yeter" ifadesini kullandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Halkların Demokratik Partisi'nin, Ankara İl Yürütme Kurulu üyesi Sevim Fidan tarafından okunan açıklamasında da iktidarın iş güvenliği alanında hiçbir sorumluluğunu yerine getirmediği, denetleme yapmadığı ve yaptırım uygulamadığı ileri sürüldü.

"Yaşanan işçi cinayeti, işçi katliamıdır ve sorumlusu siyasal iktidardır" denilen açıklamada, kazanın uyarılar dikkate alınmadığı için meydana geldiği savunuldu.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster