03.06.2018 10:23:49 | Son Güncelleme

Antalya'da son dakika gelişmesi! Sürat teknesi battı: 9 göçmen hayatını kaybetti

Antalya'da son dakika gelişmesi! Demre ilçesi açıklarında sürat teknesi battı. Teknenin batması sonucu ilk belirlemelere göre 6'sı çocuk 9 göçmen hayatını kaybetti 5 kişi ise kurtarıldı. Kayıp olan 1 kişi için arama çalışmaları sürüyor. İşte olay yerinden ilk fotoğraflar ve tüm ayrıntılar...

Antalya'da sürat teknesi faciası! Demre ilçesi açıklarında, içinde yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine geçmek isteyen yabancı uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu tekne battı.

6 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

İlk belirlemelere göre teknenin batması sonucu 6'sı çocuk 9 göçmen hayatını kaybetti.

5 KİŞİ KURTARILDI, 1 KİŞİ KAYIP

Olayda 5 kişi Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları ve balıkçılarca kurtarılırken, kayıp olduğu değerlendirilen 1 kişi ise aranıyor.

İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER;

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

ANTALYA'DAKİ TEKNE FACİASI SONRASI İLK AÇIKLAMA

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, gece 02.22'de Antalya'nın Demre ilçesi Kekova Geyikova Adası 2,5 deniz mili güneybatısında, içerisinde bir grup düzensiz göçmen bulunan sürat teknesinin tehlikede olduğu veya batmış olabileceği bilgisi alındı.

Bunun üzerine 1 Sahil Güvenlik korveti, 4 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik uçağı ve 1 Sahil Güvenlik helikopteri bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik unsurları tarafından icra edilen arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, Sahil Güvenlik hava vasıtaları ile tespit edilen 3'ü erkek, 1'i kadın 4 göçmen kurtarıldı. Ayrıca bölgeye yakın seyreden balıkçı teknesi tarafından bir kişi (erkek) daha kurtarıldı. Göçmenler, Kekova'ya intikal ettirilerek 112 Acil sağlık ambulansı personeline teslim edildi.

Arama kurtarma faaliyetleri sonucu 6'sı çocuk 9 göçmenin (2 erkek, 1 kadın, 6 çocuk) ise cansız bedeni denizden alındı.

Kurtarılan göçmenlerin beyanlarında, teknede 14-15 kişi oldukları yönünde ifadeler yer aldı. Halen, kayıp olduğu değerlendirilen 1 kişi de aranıyor.

Yorumları göster