14.08.2018 10:31:15 | Son Güncelleme

Astellas, 'bilimsel iş ortağı' KAM’lar yetiştiriyor!

Astellas İlaç Türkiye KAM (Key Account Management) Akademi, organ nakli, onkoloji ve hastane enfeksiyonları gibi üç farklı terapötik alanda kilit müşteri yönetimi sistemiyle “hasta odaklı” çalışıyor.

Japonya’nın önemli kuruluşlarından, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923’te kurulan Yamanouchi’nin birleşmesiyle 2005 yılında oluşan ve 2008'den bu yanaTürk ilaç endüstrisinde faaliyet gösteren Astellas, sektörde “Kilit Müşteri Yönetimi” konseptinde öncü ve yenilikçi adımlar atıyor. Bu çalışma konsepti ile hizmet sunduğu tedavi alanlarında faaliyet gösteren sağlık meslek mensupları için "güvenilen ve tercih edilen bilimsel iş ortağı" olmayı hedefleyen Astellas İlaç Türkiye, hastaların hayatlarına daha fazla değer katmayı amaçlıyor.
Çalışanların daha yetkin ve donanımlı olması hedefleniyor
Astellas İlaç Türkiye KAM (Key Account Management) Akademi’de; transplantasyon, onkoloji ve hastane enfeksiyonları olmak üzere üç farklı tedavi alanında, çalıştıkları alanların dinamiklerine hâkim ve yüksek yetkinliğe sahip kilit müşteri yöneticileri görev yapıyor. Her bir kilit müşteri yöneticisi, Türkiye’de “key account” olarak tanımlanan büyük sağlık merkezlerinden sorumlu oluyor. KAM ekipleri, satış, pazarlama, medikal, pazar erişim, etik- uyum bölümlerinde görev yapan ilgili yöneticiler ile koordineli olarak çalışıyorlar. Aynı zamanda Astellas İlaç Türkiye, bu çalışmayla hizmet sunduğu tedavi alanlarında görev yapan sağlık meslek mensupları ile yaptıkları bilimsel iş birlikleri neticesinde ürünlerinin doğru zamanda ve doğru tedavi yaklaşımı ile kullanıldığından emin olmayı ve ihtiyacı olan hastalara maksimum faydayı sağlamasını amaçlıyor. Astellas İlaç Türkiye, KAM Akademisi sayesinde kilit müşteri yöneticilerini ve kilit müşteri yönetiminde rol alan tüm diğer çalışanlarını daha donanımlı ve yetkin kılmayı hedefliyor.
KAM Akademi, farklı tedavi gruplarının iş birliğine fırsat tanıyor
Gelecekte de devamlılığını sürdürmesi planlanan KAM Akademi, kilit müşteri yöneticilerinin mevcutta sahip oldukları teknik bilgilerini ve yetkinliklerini en yüksek seviyeye çekmeyi amaçlıyor. KAM’lar arasındaki diyalog, iş birliği ve koordinasyon farklı terapötik alanlar için çok önemli faydalar sağlarken, gerçekleştirilen ortak projeler de söz konusu olabiliyor.
Yılda iki kez düzenlenmesi düşünülen Astellas İlaç Türkiye KAM Akademi’de, önümüzdeki Kasım ayında kilit müşteri yönetimi bazında faaliyet gösteren çalışanların bir kez daha bu konsept dahilinde bir araya gelmeleri planlanıyor.
EMEA bünyesinde projeye gösterilen ilgi ve edinilen olumlu geri bildirim sonucunda Astellas İlaç Türkiye, bu alanda “en iyi örnek uygulama” ödülüne de aday gösterilmeye hazırlanıyor.

Astellas Hakkında;

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Japonya’nın önemli kuruluşlarından, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923’te kurulan Yamanouchi’nin birleşmesiyle 2005 yılında oluşan genç Astellas İlaç, yenilikçi ve güvenilir ürünleri ile kendini tüm dünyadaki insanların sağlığını iyileştirmeye adamıştır. Dünya ilaç sektöründe, önemli Ar-Ge ve tanıtım faaliyetlerini birleştirerek temel tedavi alanlarında öncü ve en iyi ürünleri geliştirme kararlılığını sürdürmektedir.
Japonya, Kuzey Amerika, EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgesi) ve Asya/Okyanusya'daki faaliyetleri ile dünya çapında ilk 20 içinde yer alan Astellas, Türkiye’de operasyona başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Tüm dünyada 17.200'den fazla çalışanı bulunan Astellas, Türkiye’de Organ Nakli, Üroloji, Enfeksiyon ve Onkoloji alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır.
Uzmanlaştığı tedavi alanlarındaki tüm mevcut ve yenilikçi ürünlerini, Türkiye’deki hastaların erişimine sunmayı hedeflemekte ve bunun için çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir.

Yorumları göster