14.12.2017 06:27:05 | Son Güncelleme

Aykut Kocaman Janssen ile ilgili kararını verdi

Aykut Kocaman, yönetimle devre arası transfer çalışmalarını konuştu, şimdiden önümüzdeki sezon için de bir numaralı talebini iletti: Janssen’i yeni sezonda da kadromuzda tutmamız gerekiyor.

Fenerbahçe’de yönetim ile Aykut Kocaman arasında, ara transfer döneminde yapılacak takviyelerle ilgili görüşmeler başladı. Kocaman, ocak ayı için isteklerini iletirken, şimdiden yeni sezon isteklerini de yineledi. Deneyimli teknik adamın bu konuda bir numaralı talebi, Vincent Janssen konusunda geldi. Aykut Kocaman, “Janssen, oyun planımızın önemli bir parçası. Mutlaka yeni sezonda da kadromuzda tutmamız gerek” isteğinde bulundu.

Bonservisle alınması zor

Hollandalı forvetin kiralık sözleşmesinde satın alma opsiyonu yok. Tottenham, 2016 yazında 22 milyon Euro’ya (100 milyon TL) transfer ettiği Janssen’in bu rakamın çok altına satmak istemiyor. Fenerbahçe’nin de Finansal Fair-Play kıskacındayken bonservis için bu seviyelere çıkması zor. Yönetimin çözümü; 23 yaşındaki golcüyü yeniden kiralamak.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Sezon bitmeden görüşecekler

Vincent Janssen’in Fenerbahçe’de devam etmek istemesi önemli bir koz. Ayrıca Hollandalı yıldızın vitrine çıkabileceği büyük bir turnuva da yok. Sarı-Lacivertliler’in Avrupa’da olmaması, Hollanda’nın Dünya Kupası vizesi alamaması, bu transfer için avantaj sağlıyor. Yönetim, Tottenham’la sezon bitmeden masaya oturarak Aykut Kocaman’ın en büyük dileğini yerine getirmeye çalışacak. (FANATİK)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster