06.09.2014 12:08:34 | Son Güncelleme

Bağdadi'nin cesedi olduğu iddia edilen o fotoğraf

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen bir cesedin fotoğrafları internette hızla yayılıyor.

Son günlerde IŞİD lideri Bağdadi'nin öldürüldüğü haberleri dünya gündeminde sıklıkla yer alıyor. Bu kez iddiayı destekleyebilecek bir de kanıt söz konusu. Telafer kentine düzenlenen saldırıda öldürüldüğü iddia edilen IŞİD lideri Bağdadi'nin fotoğrafını yayınlandı.

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadinin Irak'ın Telafer kentine düzenlenen IŞİD saldırısında öldürüldüğü belirtiliyor.

Irak kaynaklarının gerek sosyal medyada gerekse de internet sitelerinde Bağdadinin öldürüldükten sonraki fotograflari olduklarını iddia ettikleri fotoğrafları yayınlanırken özellikle haberin NATO toplantılarının olduğu gün verilmesi ve hala bağımsız kaynaklarca doğrulanmadığı ifade ediliyor.

Bağdadi'nin iki hafta önce de öldürüldüğü dile getirilmiş yerine de Ebu Muslim'in getirildiği ifade edilmişti. Ancak bu haber de bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmamıstı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

IRAK'TA IŞİD'E BİR DARBE DAHA

Irak'ta teröre karşı faaliyetlerini yoğunlaştıran güvenlik güçleri ilerleyişini sürdürüyor. Ordu Diyale iline bağlı El Uzayim kasabasının İncane bölgesinin kontrolünü ele geçirdi. Düzenlenen operasyonlar sonucu silahlı grupları bölgeden çıkarmayı başaran ordu güçleri bölgedeki ilerleyişini sürdürüyor.

3 aydan bu yana silahlı grupların elinde olan Uzayim nahiyesinin İncane bölgesinin kontrolünü geri almak için ordu güçleri düğmeye bastı. Düzenlenen operasyonlarda başarılı olan ordu birlikleri bölgeyi hâkimiyeti altına alabildi.

Diyale'nin İncane bölgesinde bulunan Dicle Operasyonlar Komutanı General Abdulemir El Zeydi ile diğer bazı komutan ve gönüllü askerler, İncane'nin kontrolünü aldıklarını belirterek Diyale'nin Uzayim nahiyesinin tüm bölgelerinin kontrolünü almak için ilerleyişin sürdüğünü bildirdiler.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster