16.09.2014 09:08:58 | Son Güncelleme

Bahşiş terörü büyüyor

Gelin arabalarının önünü kesip para isteyen şehir eşkıyaları bu kez evlendirme dairelerinin önünü mesken tuttu. Para vermeyen bir damat bıçakla tehdit edildi

İstanbul Beyoğlu Evlendirme Dairesi'nin önünde bahşişçi terörü yaşandı. Nikâhları kıyılan gelin ve damat evlerine gitmek isterken eli bıçaklı 3 kişi tarafından yolları kesildi. Bahşiş isteyen madde bağımlısı gençlere olumsuz yanıt veren damat, önce darp edildi daha sonra otomobiline zarar verilip bıçakla tehdit edildi.

BİR DE 50 TL İSTİYORLAR!
A.S. ile F.S. nikahları kıyıldıktan sonra evlerine gitmek için arabalarına doğru yürürken madde bağımlısı gençler damattan 50 TL bahşiş istedi, ancak damat vermedi. Bunun üzerine önce damada vurmaya başladılar, daha sonra da otomobile zarar verdiler. Yaşanan bahşişci terörü üzerine polise haber verildi. Sabah'ın haberine göre, olay yerine gelen polis ekipleri madde bağımlısı gençleri olay yerinden uzaklaştırdı. Gelin ve damadın tehdit edildiği bıçak ise olay yerindeki bahçeye atılmış halde bulundu. Bahşişçilerin evlendirme dairesi önünden ayrılmaması ve her çıkan gelin damada sataşması nedeniyle evlenen çiftler polislerin olay yerinde kalmasını ve aileler ayrılana kadar güvenliği sağlamasını istediler. Polise rağmen bahşiş istemekten çekinmeyen şahıslar polisin olay yerinden ayrılmasından sonra nikâhlarını kıydıranlara tacizlerini devam ettirdi.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster