08.09.2014 17:14:14 | Son Güncelleme

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.

Başbakan Davutoğlu başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da toplanan Bakanları Kurulu'nun toplantısı saat 17.00'de sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda İstanbul Mecidiyeköy'de 10 kişinin hayatını kaybettiği asansör faciasına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in sunum yaptığı belirtildi. Toplantının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın açıklama yapması bekleniyor.

LÜTFİ ELVAN'DAN İŞ KAZASI AÇIKLAMASI

Uulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bu sabah Bakanlar Kurulu'nda iş güvenliği hususu ve asansör kazası olayınıkapsamlı olarak tartıştıklarını belirterek, konuyla ilgili açıklamayı hükümet sözcüsünün yapacağını söyledi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Genel Kurulu'nda İstanbul'da meydana gelen asansör faciasıyla ilgili açıklama yaptı. Elvan, konunun Bakanlar Kurulu'nda konuşulduğunu ifade ederek; ''İstanbul'da meydana gelen iş kazasında ölen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Aslında iş güvenliği konusunda kapsamlı çalışmalar yapıldı. Meclisimiz önemli kararlar aldı. Ama bu kazadan sonra bugün sabah Bakanlar Kurulumuzda iş güvenliği hususumuzu ve meydana gelen olayı kapsamlı olarak tartıştık. Bununla ilgili açıklamaları Bakanlar Kurulu sonrası hükümet sözcümüz detaylı olarak yapacak'' dedi.

(Ajanslar)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster