16.05.2018 14:10:36 | Son Güncelleme

Barış Atay'ın gözaltına alınması sosyal medyayı karıştırdı

Sanatçı Barış Atay, bu sabah evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Atay'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı. Atay'ın gözaltına alınması sonrası pek çok ünlü isim Atay için 'Haddini bildirin' ifadelerini kullanan gazeteci Ahmet Hakan'a tepki gösterirken, gözaltına alınmasına sosyal medyada destek verenler de oldu.

Avukat Bolaç, sosyal medya hesabı Twitter'dan oyuncu Atay'ın gözaltına alındığını duyurdu. Bolaç, "Nihayet Barış Atay'ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?" diye yazdı. Atay saat 16:00 gibi adliyeye sevk edildi.

ATAY'DAN İLK MESAJ

Bianet'te yer alan habere göre Barış Atay, avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında, “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.

NE OLMUŞTU?

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazmıştı.

AHMET HAKAN: HADDİNİN BİLDİRİN

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay'ın bu mesajı medya sonrası "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

SOSYAL MEDYADA DESTEK VE TEPKİ MESAJLARI

Atay'ın gözaltına alınmasına sosyal medyada destek gösterenlerle birlikte tepki gösterenlerde oldu. Gözaltına alınan Atay'a #BarişAtayYalnızDeğildir hashtagiyle destek mesajları paylaşılırken 'Barış Atay' başlığı Twitter'da Trend Topic oldu.

Atay'ın gözaltına alınmasına tepki gösterenlerin mesajlarında gazeteci Ahmet Hakan'ı suçlamaları da dikkat çekti.

İşte o mesajlardan bazıları;

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Sosyal medyada Barış Atay'ın yazdıklarına tepki göstererek, gözaltına alınmasına destek verenler de vardı;


Yorumları göster