13.09.2017 16:46:49 | Son Güncelleme

Başbakan Binali Yıldırım: Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun

Başbakan Binali Yıldırım, SİHA'lara yönelik eleştirilere yanıt verdi. ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'na katılan Yıldırım, burada yaptığı açıklamada 'Yarın oy istemek için gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun' ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'na katıldı. SİHA'lara yönelik eleştirilere yanıt veren Başbakan Yıldırım, 'Yarın oy istemek için gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun' ifadelerini kullandı.

"BU MİLLETİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?"

Gündeme ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun teröre destek veren SİHA açıklamalarına istinaden yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA'lara karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, 'yol medeniyettir' diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz." dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Başbakan Binali Yıldırım, açıklamasında şunları kaydetti:

"Siz bu lafları edeceğinize önce 'adalet' diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. Önünüzde iki yol var. Teröre açıktan destek veriyorsunuz. Peki yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız..

Yorumları göster