24.09.2014 11:14:06 | Son Güncelleme

Bir ailenin yardım çığlığı

Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağlı yaşayan oğulları Murat Yuvakgil'in tedavisi için kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaşayan Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağlı yaşayan oğulları Murat Yuvakgil'in tedavisi için kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

”OGLUMUN GATA GİBİ HASTANELERDE TEDAVİ EDİLMESİNİ İSTİYORUM”

Kumluca'da yaşayan Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce trafik kazası sonucu yatağa bağlıyaşamak zorunda kalan oğulları Murat Yuvakgil'in (37) tedavi edilmesini istedi. Anne Ünzile Yuvakgil, 10 yıldan bu yana oğlu Murat'a baktığını, sağlık ve ekonomik yönden çok yıprandıklarını belirterek, "Oğlumun GATA gibi büyük hastanelerde tedavi edilmesini istiyorum. Oğlum Murat'a bakarken yardımcım yok. Bazen damadım ve kızım geliyor. Onlar yardım ediyor. Büyük oğlum da rahatsız o yüzden fazla yardım edemiyor” dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

”OĞLUMUN YAŞAMASI İÇİN GEREKLİ CİHAZLAR ELEKTRİKLE ÇALIŞIYOR”

Baba Yusuf Kemal Yuvakgil de oğlunun yaşaması için gerekli her cihazın elektrikle çalıştığını belirterek şunları söyledi:

”Aylık 180 ile 200 TL arasında elektrik faturası geliyor. Doktorlar iyi evlerde oturmamızı istiyor. Ev kiraları yüksek. Ekonomik ve psikolojik olarak yıprandık. Günlük evde kültür fizik hareketleri yaptırıyoruz. Yaptırmazsak hastamızın her tarafı beton gibi donup kalıyor. Fizik tedavi için Kumluca Devlet Hastanesi'ne başvurduk. Her gün gelip yapacaklarını söylediler ancak iki defa geldiler. Hastamızın hiç organı çalışmıyor. Taşımak, hareket ettirmek zor oluyor. Mideye bağlı hortumlarla sıvı gıdalarla besliyoruz. Devletimizden yardım bekliyoruz. Annesine bakım maaşı veriyorlardı. Hastamızı Bağ-Kur'dan emekli ettirdim. Annesinin maaşı da kesildi. Zor durumdayız.”

Yorumları göster