07.09.2014 15:27:02 | Son Güncelleme

'Bölgede Türkiyesiz ne adım atılır ne de karar alınır'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Galler'deki NATO zirvesinde bölgede Türkiyesiz ne adım atılacağı ne da karar verileceğinin ortaya çıktığını belirtti.

ANTALYA, (DHA) - Çavuşoğlu "Dünya ve Avrupa- Atlantik bölgesindeki tüm konularda Türkiye'nin öncü ülke olduğu söylemlerde de görüşmelerde de ortaya çıktı" dedi.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, dün geldiği seçim bölgesi ve memleketi Antalya'da Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi'nce düzenlenen 662'nci Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katıldı. Bakan Çavuşoğlu, Elmalı'ya gelmeden önce partisinin Korkuteli İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Partililer tarafından karşılanan Çavuşoğlu, Türkiye'nin çok yönlü ve proaktif bir dış politika izlediğini söyledi. Bunun 'Savunmada değil atağa kalkan' bir politika olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, şöyle dedi:

"Atağa geçmiş bir dış politika başkalarına saldıran değil, ama insanı ilgilendiren bir mesele varsa orada olan bir Türkiye, barış için adalet için çalışan bir Türkiye. Birileri karar versin diye bekleyen değil, masalarda, karar mekanizmalarında olan ve oraya nüfuz eden bir Türkiye. En son NATO zirvesinde bunu açıkça tüm dünya gördü."

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Galler'deki NATO zirvesinde bölgede Türkiyesiz ne adım atılacağı ne de karar verileceğinin görüldüğünü kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “Dünyadaki ve Avrupa- Atlantik bölgesindeki tüm konularda Türkiye'nin öncü ülke olduğu söylemlerde de görüşmelerde de ortaya çıktı" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, kendisine eşik eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse'yle birlikte Korkuteli'den Elmalı'ya geçti. Elmalı'da 662'nci kez düzenlenen güreşlerin yapıldığı er meydanına davul ve zurnalarla giriş yapan Bakan Çavuşoğlu, önce başcazgırın kendisini takdimini dinledi, sonrasında er meydanında tur atarak vatandaşları selamladı. Bakan Çavuşoğlu'nun turuna, doping yaptığı gerekçesiyle Kırkpınar'da kazandığı altın kemeri alınan Antalyalı güreşçi Ali Gürbüz de eşlik etti.

Yorumları göster