21.09.2014 15:57:47 | Son Güncelleme

Bornozla namaz kıldı

Başta İspanya olmak üzerine dünya bu kızı konuşuyor.

Bornoz ile namaz kıldı, haşema ile Jakuziye girdi. İspanya'daki BBG evinin ilk Müslüman yarışmacısı bundan sonra kimse benimle evlenmez diye hüngür hüngür de ağladı.

İspanya’da bu yıl 15’incisi düzenlenen ve ilk kez türbanlı müslüman bir kıza kapılarını açan BBG “Biri Bizi Gözetliyor” Reality Show yarışmasında Shaima depremi devam ediyor.İspanya’nın Kuzey Afrika’daki Fas sınırı içinde bulunan Ceuta kentinden yarışmaya katılan 18 yaşındaki Shaima’nın 24 saat yaptıklarını gözetleyen İspanyollar ilk kez bornozlu namaz kılmaya ve Haşema ile Jakuziye girmeye şait oldular. Diğer yarışmacıların çıplak olarak girdiği Jakuzide Haşema ile oturan Shaima’nın sohbeti büyük ilgi çekti.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Shaima’nın ayrıca bornozu ile bulduğu bir örtü parçasını bahçeye sererek namaz kılması şaşkınlıkla izlendi. İspanyol müslüman kızın yaptıkları bununlada kalmadı.Shaima yarışmacılardan birine ağlayarak artık bundan sonra kimsenin kendisi ile evlenmek istemeyeceğini itiraf etti. Dininin Hiristiyan bir genç ile evlenmesine müsaade etmediğini hatırlatan Shaima bu yarışmaya katılmakla müslüman erkeklerinde kendilerinden uzaklaşacağını ileri sürdü.

BBG evini Hiristiyan Müslüman kültür farklılığına çeviren Shaima’nın yaptıkları ve itirafları İspanya’da sosyal medyada tartışma olmaya devam ediyor. Ceutalı kızın BBG evinden kovulmasını isteyen ile ona destek verenlerin yazdıkları programın ilgi ile izlenmesine yol açıyor.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster