08.09.2014 14:23:46 | Son Güncelleme

Cengiz Bilgi'nin cenazesi toprağa verildi

Şişli'de inşaatta asansörün düşmesi sonucu hayatını kaybeden 10 işçiden 30 yaşındaki Cengiz Bilgi'nin cenazesi, Bursa'da toprağa verildi.

Bilgi'nin cenazesi, Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi'ndeki Küçükbalıklı Merkez Camisi bahçesine getirildi.

Taziyeleri kabul eden işçinin babası İbrahim Bilgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunu en son Ramazan Bayramı'nda gördüğünü söyledi.

Onunla bir-iki gün aralıklı olmak üzere telefon görüşmesi de yaptığını belirten Bilgi, "Bana, inşaattaki asansörün arızalı olduğunu söylemedi. 'İşin zor mu?', 'Tehlikeli bir durum var mı?' diye sorardım. O da 'Başımıza bir şey gelirse asansörde yaşanacak arızadan gelir' derdi" ifadesini kullandı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Cengiz Bilgi'nin amcasının oğlu Mehmet Bilgi ise kuzeniyle son telefon görüşmesini birkaç gün önce gerçekleştirdiğini anlattı. Bilgi, kuzeninin, asansörde zaman zaman arızalar yaşandığını dile getirdiğini aktardı.

Cenaze, işçinin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve vatandaşların katılımıyla öğle vakti kılınan cenaze namazını müteakip Küçükbalıklı Mezarlığı'nda defnedildi. (AA)

Yorumları göster