10.09.2014 09:43:02 | Son Güncelleme

CHP üniversitedeki "fişleme" iddialarını Meclis'e taşıdı

CHP'li Tanrıkulu, Hacettepe Üniversitesi'nde öğrencilerin ve akademisyenlerin özel güvenlik elemanları tarafından fişlendiği ve bu bilgilerin emniyete verildiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

ANKARA(ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

"Hacettepe Üniversitesi'nde öğrencilerin ve akademisyenlerin özel güvenlik elemanları tarafından fişlendiği ve bu bilgilerin emniyete verildiği iddiaları doğru mudur?

Rektörlük tarafından Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin ve akademisyenlerinin dernek, sendika, siyasal parti, dergi, gazeteler ile ilişkilendirilip numara verilerek fişlendiği iddiaları doğru mudur?

Hacettepe Üniversitesi'nde özel güvenlik elemanı olarak çalışan kişinin muhalif öğrencilerle arası iyi olduğu için işten çıkarıldığı iddiaları doğru mudur?

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin siyasi partilere, sendikalara, derneklere üye olmasını sakıncalı mı bulmaktadır?

Üniversitelerde öğrencilerin ve akademisyenlerin hangi siyasi partilere, derneklere, sendikalara üye olması, gazete ve dergileri okuması fişleme gerekçesidir?

Hacettepe Üniversitesi'nde özel güvenlik elemanlarından vardiyaların gündüz ve sabit kalması karşılığında öğrenciler hakkında bilgi toplanmasının istendiği iddiaları doğru mudur?

Hacettepe Üniversitesi'nde öğrencilerin ve akademisyenlerin fişlenmesi olayı ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır ya da başlatılacak mıdır?"

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster