16.09.2014 19:14:05 | Son Güncelleme

CHP'li Akkaya'dan Çelik'e sert istifa çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, işçi ölümleri ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i 'vurdumduymazlık' ve 'sorumsuzluk' ile suçladı.

ANKARA, (DHA) - Soma'da ve İstanbul'da hayatını kaybeden işçileri hatırlatan Akkaya, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kendisini istifaya çağıran Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nu,'Hem siyaseten,hem de bürokraside başarısız' diye istifaya çağırmazavallılığını, aczini, saldırganlığını ve seviyesizliğini göstermiş. İş cinayetlerinde15 bin 7 işçinin yaşamını yitirdiği dönemin sorumlu bakanının böylesine sorumsuz, yüzsüz bir açıklama yapması aslında cevaba değmez ama bir kez daha bakan Çelik'i yapıştığı koltuktan kalkmaya ve erdemli insanlar gibi kenara çekilip hesap vermeye çağırmak için bu açıklamayı yapıyorum" dedi.

CHP'li Yakup Akkaya'nın açıklaması şu şekilde:

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

"AKP iktidarları döneminde 301'i Soma'da, son olarak 10'u İstanbul'da olmak üzere 15 bini aşkın işçi kardeşimiz iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. Yıllarını sorun çözmek, iş güvenliği sağlamak yerine koltuğa yapışarak geçiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kendisini istifaya çağıran Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nu,hem siyaseten,hem de bürokraside başarısız diye istifaya çağırmazavallılığını, aczini, saldırganlığını ve seviyesizliğini göstermiş. İş cinayetlerinde15 bin 7 işçinin yaşamını yitirdiği dönemin sorumlu bakanının böylesine sorumsuz, yüzsüz bir açıklama yapması aslında cevaba değmez ama, bir kez daha bakan Çelik'i yapıştığı koltuktan kalkmaya ve erdemli insanlar gibi kenara çekilip hesap vermeye çağırmak için bu açıklamayı yapıyorum."

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster