05.09.2014 09:32:02 | Son Güncelleme

CHP'li Keskin: Hiçbir göreve aday değilim

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, açıklamalarda bulundu.

ANKARA (ANKA) - CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, "Bu açıdan, siyasi sorumluluğumun bir gereği olarak, olağanüstü kurultayın partinin karşı karşıya bulunduğu sorunların aşılmasına olumlu katkı sağlamayacağı inancında olduğum için hiçbir göreve aday değilim" açıklamasında bulundu.

Keskin yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin 18.Olağanüstü kurultayının peş peşe yaşanan seçim başarısızlıklarının irdelenmesi, özeleştiri yapılması, eksiklik ve yanlışlıkların geniş tabanlı tartışmalarla saptanması gerekirken; Genel Başkanlık seçiminin önceliğinde bir zemine kaydırılmasını üzüntüyle gözlediğini vurguladı.

Kurultay öncesi yaptığı değerlendirmelerde, sürekli tabanın ve halkın beklentilerinin kurultaya yansıtılması ve iktidar özlemlerinin yeşertilmesi gerektiğine dikkat çektiğini anlatan Keskin, şunları kaydetti:

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

"Ancak son yaşanan gelişmelerin bu beklentilerin ötesinde bir yörüngeye kaydığını gördüm.

Bilinmelidir ki, çaresizliğin, korkunun ve gelecek ile ilgili umutsuzluk kuşatmasının yarattığı ortamda halk kitleleri bir umut aramaktadır. Bu umut, din dokulu soslarla partiyi büyütme çabaları olmamalıydı. Hele hele hepimizin yürekten istediği iktidar koşusunun parti içi makamlara gelme yarışına dönüştürülmesi hiç olmamalıydı.

Tarih önünde hepimizin büyük siyasi sorumlulukları vardır. Bu açıdan, siyasi sorumluluğumun bir gereği olarak, olağanüstü kurultayın partinin karşı karşıya bulunduğu sorunların aşılmasına olumlu katkı sağlamayacağı inancında olduğum için hiçbir göreve aday değilim."

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster