03.09.2014 14:25:02 | Son Güncelleme

CHP'li Koç'tan Erdoğan'a: O takibattan kurtulamayacaksınız

CHP'li Haluk Koç, 25 Aralık operasyonunda verilen takipsizlik kararı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek

Koç; ''O takibattan kurtulamayacaksınız. O sizin arkanızdan gölgeniz gibi sizi takip edecek.Sen yaşadığın sürece bu iş bitmeyecek'' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Haluk Koç, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı esnasında bir basın toplantısı yaptı. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Koç, Ankara'da 5-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek CHP 18. Olağanüstü Kurultay ile ilgili bilgiler paylaştı. Takipsizlik kararı verilen 25 Aralık soruşturması ile ilgili olarak ise CHP'li Koç; 17-25 Aralık'ı örttüler. Takibattan çıkardılar. Şu anda cumhurbaşkanı sıfatı ile yurt dışında bulunan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, göğsünü gere gere takipsizlik kararı verildi bu iş bitti. Bu iş bitmedi. Sen yaşadığın sürece bu iş bitmeyecek. Bugün talimat ile kapatabilirsiniz. Bugün talimatla elinizdeki güç ile örter gibi gözükebilirsiniz. O takibattan kurtulamayacaksınız diye konuştu.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

O TAKİBATTAN KURTULAMAYACAKSINIZ

25 Aralık soruşturmasına verilen takipsizlik kararı ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Haluk Koç şunları söyledi; Ak Parti kendi kafasına göre kendi meşrebine göre hakim ve savcı ayarlamakta güçlük çekiyor. Mevcutlar zaten şu anda 17-25 Aralık'ı örttüler. Takibattan çıkardılar. Hiçkimse aklının bir ucuna getirmesin. Şu anda cumhurbaşkanı sıfatı ile yurt dışında bulunan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, göğsünü gere gere takipsizlik kararı verildi bu iş bitti. Bu iş bitmedi. Sen yaşadığın sürece bu iş bitmeyecek. Bugün talimat ile kapatabilirsiniz. Bugün talimatla elinizdeki güç ile örter gibi gözükebilirsiniz. O takibattan kurtulamayacaksınız. O sizin arkanızdan gölgeniz gibi sizi takip edecek. HSYK nasıl yapılanacak göreceğiz. Bence meslek etiğini bağımsız yargı kavramını yargıç teminatını, evrensel hukukun hukuk devleti kapsamında ele alındığı noktaları özümseyen bunları bir vesayet sisteminin esiri olmayan yapacakları göreve yansıtacak olan kadroların işbaşına gelmesini bizler de arzu ediyoruz. Ne 17-25 Aralık kapandı ne diğer süreçler unutuldu. (DHA)

Yorumları göster