04.09.2014 16:31:06 | Son Güncelleme

CHP’li vekilden sıfırcı polislere tişörtlü destek

Mahmut Tanal, Meclis Genel Kurulu'nda da bu tişörtü giyeceğini açıkladı.

Meclis bahçesinde, 'paralel yapı' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan polislerin giydiği "sıfır" yazılı tişörtle basın mensuplarına poz veren TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Mahmut Tanal, Meclis Genel Kurulu'nda da bu tişörtü giyeceğini açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, siyasi iktidarın, yargıyı kalkan yapmaması gerektiğini söyledi. İnsan hakları aktivisti olduğunu dile getiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, nerede insan hakkı ihlali ve hukuka aykırılık varsa, kendisinin orada olduğunu dile getirdi. Hukuka aykırılıkların peşinde olduğunu vurgulayan Tanal, kim suç işlerse de onun maddi gerçekle ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Tanal, bu kadar hukuka aykırılıkların, bu kadar yolsuzlukların, rüşvetin ayağa düştüğü bir ülkede maalesef hala bundan bir prim yapılıyorsa, sosyolojik anlamda bir doktora tezinin konusu yapılması gerektiğini dile getirdi.

"Siyasi iktidar, yargıyı kalkan yapmamalı" diye konuşan Tanal, "Yargıda siyasi iktidarın sopası olmamalı, aynı zamanda hukuka aykırılıkların aracı olmamalı. Bunu Türkiye kamuoyuna dikkat çekmek amacıyla bu tişörtü giydim. Ben hukuka aykırılıkların peşinde koşuyorum. İnsan hakları ihlalilin peşinde koşuyorum. Nerede bir insan hakkı ihlali varsa oradayız tabii ki" dedi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Hırsızlık ve yolsuzluğu ortaya çıkaranların ödüllendirilmesi gerektiğini belirten Tanal, yolsuzluğu kapatmanın kılıfının darbe olduğunu söyledi. Tanal, darbenin de bir namusu ve ahlakı olduğunu, 2014 yılında bunun herkese uygulandığını belirterek bu tişörtü giymesi sebebiyle kendisinin de hükümete darbe yapacak deneceğini kaydetti.

Tanal, sözlerini, "Eğer ar, haya varsa en azından bu yolsuzluk dosyalarını kapatmazlar. Yolsuzluk dosyaları yargıya gönderilir. Yargılansın, aklansınlar diyeceğiz" tamamladı. (İHA)

Yorumları göster