02.09.2014 11:54:13 | Son Güncelleme

Çorum’da yangın

Çorum'un Uğurludağ ilçesinde çıkan yangında bir ev, ahır ve samanlık kül olurken, 5 büyükbaş hayvan telef oldu.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Kızağlı köyünde yaşayan Hasan Kanderun'a ait evde iddialara göre elektrik kontağındaki arızadan dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın tüm evi sardı. Kanderun'un evinden dumanlar yükseldiğini gören köylüler jandarma ve itfaiyeyi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine köye Uğurludağ ve İskilip ilçesinden itfaiye ekipleri gönderildi. Köylülerin de yardımıyla itfaiye ekipleri, yangını köydeki diğer evlere sıçramadan kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Herhangi can kaybının yaşanmadığı olayda Kanderun'a ait ev, ahır ve samanlık yanarken, ahırda bulunan 5 adet kurbanlık büyükbaş hayvan telef oldu.

YAŞLI ÇİFTE KAYMAKAMLIK SAHİP ÇIKTI

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yangının ardından İlçe Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu, Kızağlı köyünü ziyaret ederek yangında evleri kül olan Hasan ve Kiraz Kanderun çiftine geçmiş olsun dileklerini ileterek olayla ilgili bilgi aldı.

Kaymakam Hasan Gümüşçüoğlu, köyde bulunan lojmana yerleştirilen Kanderun ailesinin yaralarının en kısa sürede sarılacağını söyledi. Gümüşçüoğlu, daha sonra köyden ayrıldı. (İHA)

Yorumları göster