20.09.2014 17:14:04 | Son Güncelleme

Denizden bu da çıktı

'Uluslararası Kıyı Temizleme Günü' nedeniyle dün ve bugün Türkiye'nin bazı illerinde çalışmalar yapıldı.

Mersin ve Muğla'da halk çocuklarla birlikte plajları temizlerken Zonguldak'ta denizden çıkan bir el arabası 'ayıp bu kadarı da olmaz' dedirtti.

Zonguldak'ta, ’Uluslararası Kıyı Temizleme Günü’ nedeniyle denizde yapılan temizlik çalışmasında el arabası, demir boru, plastik masa gibi atıklar güçlükle kıyıya çıkarıldı. Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Merkezi üyesi 6 dalgıç, Deniz Kulübü mevkiindeki sahilde dalış yaparak denizde temizlik çalışması yaptı. Yaklaşık 45 dakika süren çalışmada denizin dibinde demir boru, masa parçaları, el arabası, şemsiye, plastik masa, plastik ve cam şişeler gibi atıklar bulundu. Dalgıçlar, özellikle el arabası, demir boru ve masa parçalarını kıyıyı güçlükle çıkardı. Denizden çıkarılan atıkar arasında el arabasını görenler şaşırdı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

26 yaşındaki Murat Ustabaş, 9 yıl önce kurulan ve bin 270 üyesi bulunan Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Merkezi olarak zaman zaman denizde bu tür temizlik çalışmaları yaptıklarını söyledi. Dipte buldukları atıklardan bazılarını çıkarmakta güçlük çektiklerini belirten Ustabaş, "El arabası ve masayı çıkarmak gerçekten zordu. Bu tür atıkların denizden çıkması düşündürücü" diye konuştu. (DHA)

Yorumları göster