02.06.2018 13:32:15 | Son Güncelleme

DEÜ'de "Endüstri 4.0 Enstitüsü" hazırlığı

Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik: "Araştırmaların yapılacağı, lisansüstü eğitim veren Endüstri 4.0 Enstitüsü'nün kurulması için fikir birliğine vardık. YÖK ile temasa geçerek konuyu paylaşacağız"

İZMİR (AA) - Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, geleceğin Endüstri 4.0 ile şekilleneceğini belirterek, üniversite bünyesinde araştırmaların yapılacağı, lisansüstü eğitim veren bir Endüstri 4.0 Enstitüsü kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, "Endüstri 4.0" kavramının sadece imalat ve sanayiyi ilgilendirmediğini, üretimden sosyal hayata birçok unsuru yakından etkilediğini, bunun yerli bilimsel altyapısını oluşturmanın büyük önem taşıdığını belirtti.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Prof. Dr. Çelik, şunları kaydetti:

"Bu kavramın dünyanın geleceğini şekillendireceğini öngördüğümüz için üniversite bünyemizde ayrı bir birim kurmayı düşündük. Bu fikir üzerinde bir süredir çalışma yürütüyoruz. Araştırmaların yapılacağı, lisansüstü eğitim veren Endüstri 4.0 Enstitüsü'nün kurulması için değerli hocalarımızla fikir birliğine vardık. Bu fikrimizi olgunlaştırıp gerekli çalışmaları yaptıktan sonra YÖK ile temasa geçerek konuyu paylaşacağız."

Yorumları göster