20.02.2018 13:48:14 | Son Güncelleme

Domaniç’te Hisar İlkokulu’nun yapımına başlandı

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde yeni yapılması planlanan ilkokul yapım işi için çalışmalar başladı.Şehir merkezinde bulunan Hisar İlkokulunun yerinin değiştirilmesi için çalışmalar başlatılmış ve 12 Ekim 2017 tarihinde ihalesi yapılarak temel kazma çalışmalarına başlandı.

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde yeni yapılması planlanan ilkokul yapım işi için çalışmalar başladı.
Şehir merkezinde bulunan Hisar İlkokulunun yerinin değiştirilmesi için çalışmalar başlatılmış ve 12 Ekim 2017 tarihinde ihalesi yapılarak temel kazma çalışmalarına başlandı. Emniyet Amirliği yanına yapılacak olan okul 480 iş gününde teslimi yapılacak.
Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, yaptığı açıklamasında, “Şehir merkezi içinde bulunan Hisar İlkokulumuz gerek öğrencilerin güvenliği, gerek eski bina olmasından ve okul bahçesinin bulunmamasından dolayı yeni okul yapımı için çalışmalar başlatılmıştı. 12 Ekim 2017 tarihinde inşaat yapım ihalesine çıkılan okulumuz 480 iş günü içinde tamamlanarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayacak. Okulumuz, 3 milyon 330 bin TL’ye mal olacak, 24 derslik, Bodrum+Zemin+3 kat olarak planlandı. 624 metrekare bina oturum alanı toplam 2496 m2 olan okulun en üst katında Toplantı ve Konferans salonu da yapılacakların içindedir. Buradan emeği geçen herkese de teşekkür ederim” dedi.(TY-EFE)

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yorumları göster