04.09.2014 19:09:03 | Son Güncelleme

Dondurma uğruna canından oldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, abisinin motosikletle dondurma yemeye götürdüğü genç kız kazada hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Sakarya Ortaokulu 2. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Dilan Yurtcan'ın, mahallesinden bir kız arkadaşıyla oynarken canı dondurma yemek istedi. Tam o sırada Ayvalık Sanayi Çarşısı'nda, oto kaporta ve boya işleri yapan ağabeyi Deniz Yurtgül (23), bir arkadaşından emanet aldığı motosikletle eve geldi. 9 çocuklu Yurtgül ailesinin en küçük ferdi olan Dilan Yurtgül, ağabeyine dondurma yemek istediğini söyledi. Kardeşinin dondurma alması için cebinden para çıkarıp kendisine verdiği küçük kız, dondurmayı ilçe merkezinde ve deniz kıyısında yemek istediğini söyledi. Bunun üzerine kız kardeşini kırmayan ağabey Deniz Yurtgül, kardeşini ve arkadaşını motosiklete bindirerek, önce evlerinin yakınındaki büyük bir alışveriş merkezine, daha sonra da Ayvalık sahilinde dondurma yemeye götürmek üzere Yenimahalle'deki evlerinden ayrıldı.

Alışveriş merkezinden ilçe merkezindeki sahil bandına giderken, Atatürk Caddesi üzerinde yoğun trafik sırasında karşıdan gelen bir bisiklet sürücüsüne arkadan bir araç çarptı. Bisiklet sürücüsü, birden Deniz Yurtgül yönetimindeki motosikletin önüne çıktı. Bisikletliye çarpmamak için yol kenarına kaçmak isteyen Deniz Yurtgül'ün kullandığı motosiklet, kontrolden çıkarak yol kenarına savruldu. Kazada 13 yaşındaki Dilan Yurtgül ağır yaralanırken, motosiklet sürücüsü Deniz ve Dilan'ın mahalle arkadaşı kız çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay yerinden tesadüfen geçmekte olan bir 112 ambulansı ile Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Dilan, buradaki ilk müdahalesinin ardından sevk edildiği Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Ayvalık'ta Yenimahalle Futbol Kulübü'nün bayan takımının futbolcusu olduğu öğrenilen Dilan Yurtcan, bugün Fatih Camii'nde kılınan ikindi namazını müteakip göz yaşları içinde toprağa verildi.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster