27.07.2017 17:39:34 | Son Güncelleme

Düğününe günler kala terk edilen Katy içine kapanmak yerine mutlu sonla bir hikaye yazmayı başardı

32 yaşındaki Katy Collins yıllar önce düğününe sayılı günler kala nişanlısı tarafından terk edildi. Ancak Katy bu durumu bir fırsata çevirmeyi bildi!

Sahip olduğu her şeyi arkasında bıraktı

Katy, yaşadığı ani ayrılık karşısında siyahlara bürünüp çekyatta dondurma yerken ağlamak yerine bu durumu hayallerini gerçekleştirmek için bir fırsat olarak gördü. Evini ve arabasını sattıktan sonra işinden istifa eden genç gazeteci başladı dünyayı gezmeye.

Fransa’dan Himalaya Dağları’na…

Evini ve arabasını sattıktan sonra geriye kalan bütün hayatını bir sırt çantasına sığdıran Katy, Fransa’dan Hindistan’a kadar her yere ayak bastı. Yolda geçirdiği yıllar, onu duygusal olarak olgunlaştırırken bu ruhi gelişim doğal olarak kalemine de yansıdı. Seyahatleri esnasında yazmaya başladığı blog sayfası çok geçmeden milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildi.

Katy, kalbi kırılmış insanların umuduna dönüştü

Dramatik bir şekilde son bulan aşkından sonra modern bir seyyah olarak yollara düşen Katy, kendi gibi kalbi kırıkların umudu oldu! Kendisini tanımayan binlerce kişi ona ulaştı. Katy bu kişilerin büyük bölümünün yeni terk edilmiş kadınlar ve erkekler olduğunu söylüyor. Katy, “Terk edilmeniz kabuğunuza çekilmek ve kötü şeyler düşünürken dondurma yemek anlamına gelmiyor. Bu acıyı daha büyük şeyler için bir katalizör olarak kullanabilirsiniz.” diyor.

Uzun seyahatlerinin ardından Fransa’da inzivaya çekilmişti

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Katy, uçsuz bucaksız doğal ve tarihi güzellikleri dünya gözüyle gördükten sonra Fransa’nın kuzeyindeki küçük bir balıkçı kasabasında yaşamaya başladı. Genç kadın sonunda istediği hayatı bulduğuna inanırken hiç beklemediği bir anda şans kapısını çaldı.

Seyyahlıktan roman yazarlığına

Seyahatleri boyunca sayısız kültürle ve güzellikle içli dışlı olan Katy’nin anılarını okuyan dünyaca ünlü yayıncı Harper Collins onu bir roman yazması için teşvik etti. Böylece Katy’nin yaptığı yolculuklardan ilham alarak yazdığı ilk romanı The Lonely Hearts Travel Club- Destination Thiland (Yalnız Kalpler Seyahat Kulübü- İstikamet Tayland) ortaya çıktı. Duygusal komedi tarzındaki bu roman serisi Katy’i dünyaca tanınan bir yazar haline getirdi.

Sonunda anne oldu!

Katy, yeni hayatında tanıştığı John Siddle ile evlenip sonunda hayal ettiği yuvayı kurdu. Şu sıralar 7 haftalık kızıyla birlikte adeta mutluluktan havalara uçuyor. Katy Colins, her şeye sıfırdan başlayıp mutluluğa giden yeni yolların nasıl bulunacağını tüm dünyaya gösteriyor!

Kaynak

Yorumları göster