07.09.2014 14:04:07 | Son Güncelleme

Durakta unutulan çanta panik yaşattı

İzmit'te otobüs durağında unutulan çanta bomba paniği yaşattı. Bomba imha ekiplerinin beklendiği esnada, çantasını unuttuğunu fark eden kadın koşarak geri döndü.

Kocaeli'nin İzmit ilçesi Cumhuriyet Parkı alanında yer alan otobüs duraklarında bomba paniği yaşandı. Durak içerinde sahipsiz çanta olduğunu fark eden vatandaşların haber vermesi üzerinde polis ekipleri durak çevresinde önlem aldı. Duraktaki şüpheli paketin varlığından habersiz otobüsten inerek paketin olduğu yöne ilerleyen vatandaşlar, polisin uyarması sonrasında koşarak uzaklaştı. Bazı vatandaşalar ise polise tepki göstererek uyarılara aldırış etmedi. Bomba imha ekiplerinin beklendiği esnada ise çantanın sahibi olan ve ismini vermek istemeyen yaşlı bir kadın koşarak durağa geldi. Duraktaki çantasını alan yaşlı kadın, geçirdiği kalp krizi sonrasında unutkanlık yaşadığını ve çanta içerisindeki malzemelerini kızına götürmek için hazırladığını söyledi.

Çantanın sahibinin ortaya çıkmasıyla durakta bekleyen vatandaşların tedirginliği sona ererken, bomba sanılarak imha edilmesi beklenilen çantayı alan yaşlı kadın otobüse binerek uzaklaştı. (İHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster