15.09.2014 17:22:03 | Son Güncelleme

Duygu'nun cinayet şüphelisi nişanlısı yakalandı

20 yaşındaki Yankı Duygu Bayrak'ın cinayet şüphelisi olarak aranan nişanlısı 24 yaşındaki oto yıkama işyeri sahibi Rıdvan Koçer yakalandı.

(DHA) - MERSİN'de göğsünden av tüfeğiyle vurularak yaşamını yitiren 20 yaşındaki Yankı Duygu Bayrak'ın cinayet şüphelisi olarak aranan nişanlısı 24 yaşındaki oto yıkama işyeri sahibi Rıdvan Koçer yakalandı. Koçer, adliyeye sevk edilirken olayın kazayla olduğunu söyledi.

Olay, 7 Eylül'de merkez Mezitli İlçesi Tece Mahallesi'ndeki Alize Sahil Sitesi C-3 Blok 5'inci katta bulunan Rıdvan Koçer'in evinde meydana geldi. İddiaya göre aralarında şiddetli geçimsizlik bulunan eşiyle boşanma aşamasında olan Rıdvan Koçer, nişanlısı Yankı Duygu Bayrak'la birlikteyken evden silah sesi geldi. Olayın ardından Koçer, nişanlısının babasının cep telefonuna "Kazayla oldu. Ambulans çağırın kızınızı kurtarın" şeklinde mesaj attıktan sonra kaçarken, eve gelen baba kızının cansız bedeni ile karşılaştı. Polis evde yaptığı incelemede pompalı av tüfeği buldu.

ONU ÇOK SEVİYORDUM

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Duygu Bayrak'ın cinayet şüphelisi olarak aranan Rıdvan Koçer Adana'da yakalandı. Mersin'e getirilen Koçer, polisteki ifadesinde olayın kazayla olduğunu öne sürdü. Olay günü banyodan çıktığı sırada pompalı av tüfeğinin nişanlısının elinde gördüğünü, ardından temizlemek için aldığı sırada bir anda kazayla ateş aldığını iddia eden Koçer, olay sonrası korktuğu için babasına mesaj atıp kaçtığını söyledi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Rıdvan Koçer, gazetecilerin 'Neden vurdun?' sorusu üzerine, "Ben vurmadım, kazayla silah patladı. Ben onu çok seviyordum, insan sevdiğine kıyar mı?" dedi. 'Silahı nereden buldun?' şeklindeki bir başka soruya ise Koçer, "Silah benim değildi, kendisinindi. Silahı o eve getirmişti" diye yanıt verdi.

(DHA)

Yorumları göster