04.09.2014 01:17:02 | Son Güncelleme

Edirne'de fırtına ağaçları devirdi

Edirne'de gün içinde aralıklarla yağan ve akşam zaman zaman sağanak haline dönüşen yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönüştü.

EDİRNE, (DHA)- EDİRNE'de gün içinde aralıklarla yağan ve akşam zaman zaman sağanak haline dönüşen yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönüştü, birçok evin bodrum katı sular altında kalırken, su birikintileri yüzünden trafikte aksamalar yaşandı.

Edirne gün içinde aralıklarla yaşan ve akşam şiddetini arttıran yağmur nedeniyle İlhami Ertem ile Doktor Sadık Ahmet Caddesi göle döndü. Cadde üzerinde bulunan bir çok araç sular içinde kalınca polis ekipleri caddeleri şerit çekerek trafiğe kapattı. Aynı cadde üzerindeki bir çok ev ve işyerinin bodrum katını su bastı. Site sakinleri her yağmur sonrası bu sıkıntıyı çektiklerini dile getirirek, belediyenin bir çözüm bulamamasından şikâyetçi oldular. Bazı vatandaşlar caddeyi kaplayan suyun sitelerine girmemesi için kum torbalarıyla önlem almaya çalıştı. Edirne Belediyesi ekipleri suyla kaplanan caddelere büyük su pompası kurarak yağmur sularını boşaltama çalışması başlattı.

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster