04.09.2014 13:45:41 | Son Güncelleme

Emniyet Amiri açıkladı: 'Hepsini öldürdük'

Afganistan'ın Gazne kentinde Taliban'ın, aralarında istihbarat binasının da bulunduğu devlet kurumlarına düzenlediği silahlı ve bombalı saldırılarda 19 kişi öldü, 136 kişi yaralandı.

Gazne Emniyet Amiri Esedullah Ensafi, bu Sabahki saldırıyı düzenleyen 13 Taliban militanının tamamının öldürüldüğünü bildirdi. Ensafi, "Ölenlerin ikisi sivil, üçü polis, biri de asker. Yaralananların yaklaşık 30'u sivil" dedi.

Gazne Valisi Musahan Akberzadeh, daha önce AA'ya yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde 13 Taliban militanın istihbarat müdürlüğüne intihar saldırıları düzenlediğini söylemişti. Vali Akberzadeh, yaklaşık iki saat devam eden çatışmada 13 militanın etkisiz hale getirildiğini iki polisin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Sabah saatlerindeki saldırı, istihbarat binasının önünde bomba yüklü aracın patlatılmasıyla başladı. Ardından militanlar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Patlamanın şiddeti ile civardaki çok sayıda iş yeri ve evin camları kırıldı. Can kaybı ve yaralanmaların yanı sıra çevrede büyük maddi hasar meydana geldi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Saldırıyı Taliban üstlendi. Taliban, olayda çok sayıda Afgan güvenlik görevlisinin öldüğünü iddia etti. (AA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster