14.09.2014 11:52:02 | Son Güncelleme

Gece girdiği kuyumcuyu 1 dakikada soydu

Konya'da gece kapısını zorlarayarak açtığı kuyumcuya giren şüpheli, yaklaşık 7 bin lira değerinde gümüş takıları alarak kaçtı.

1 dakika içinde tezgahı boşaltan şüphelinin hırsızlık anları ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, saat 02.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Nalçacı Caddesi üzerinde bulunan 60 yaşındaki Salim Terzi'ye ait 'Külçe Altın' isimli işyerinde meydana geldi. İddiaya göre üzerinde kapşon bulunan şüpheli işyerinin kapısını zorlayarak içeri girdi. Şapkayla yüzünü gizleyen ve parmak izi çıkmaması için kapşonun kollarını uzatarak ellerini kapatan şüpheli tezgahta bulunan yaklaşık 700 gram ağırlığında ve 7 bin lira değerindeki takıları aldı. Daha sonra kasanın çekmecesinde bulunan yaklaşık 100 lira mdeni parayı da alan şüpheli 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde iş yerinden ayrıldı. Hırsızlık olayının ardından alarmın çalması üzerine olay yerine işyeri sahibi ile polis geldi. Polis olay yerinde inceleme yaparken, hırsızlık anlarının ise iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildiği anlaşıldı.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

7 bin lira civarında zararı olduğunu belirten Salim Terzi, "Kapıyı açıp içeri girmiş. 700 gramlık gümüş takıları almış. Oda 7 bin lira civarında bir para tutuyor" dedi. Polis görüntülerdeki eşgal doğrultusunda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. (DHA)

Anahtar Kelimeler:
Yorumları göster