02.09.2014 09:04:29 | Son Güncelleme

Google gizli projesini tanıttı

Teknoloji dünyasının en büyük sayılı firmaları arasında yer alan Google, iki yıldır büyük bir gizlilikle üzerinde çalıştığı projesini sonunda tanıttı.

İlk uçuşunu Avustralya semalarında gerçekleştiren insansız hava aracı Wing’i sadece ürün teslimatında değil, doğal afetlerde acil yardımların ulaştırılmasında da kullanmayı planlıyor.

Teknoloji devinin gizli projelerini yürüten X ekibi tarafından geliştirilen ve büyük bir sır olarak saklanan proje iki yıllık bir çalışmanın neticesinde tanıtıldı. Avustralya’nın Quensland eyaletinde teste tabi tutulan insansız hava aracı Wing’in hedeflenen başarıya ulaştığı belirtildi.

Uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan hareket edebilen insansız hava aracının yük kapasitesi ise şuan için 10 kilogram. İnsansız hava aracı Wing taşıdığı yükü hedefe vardığında yere iniş yapmadan, geliştirilen özel bir mekanizma sayesinde sağlam bir şekilde yere indiriyor.

Google’ın bu insansız hava araçlarından bir filo kurmayı hedeflediği belirtilirken, başarıya ulaşan Wing’in öncelikli olarak doğal afet bölgelerine yardım malzemelerinin ulaştırılmasında kullanılacak.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Bu haberler beraberinde insansız hava aracı piyasasının ciddi bir rekabet ortamı oluşturmaya başladığının da göstergesi. Geçtiğimiz haftalarda internet alışveriş devi Amazon’da siparişleri insansız hava araçları ile teslim etmeye başlayacağını belirtmişti.

Ünlülerin Çıplak Fotoğrafları İnternete Yayıldı

Yorumları göster