İYİ Parti'de kriz büyüyor! Şimdi de 'MHP' ayrışması
İyi Parti’de 24 Haziran seçim sonuçlarının beklentileri karşılamamasının ardından yaşanan sarsıntının sürdüğü aktarıldı. Genel Başkan Meral Akşener’in yakın kurmaylarından DYP kökenli Ayfer Yılmaz’ın istifasının parti içinde yaşanan “MHP kökenli-merkez sağ kökenli” ayrışmasının sonucu olduğu belirtiliyor.
Yayın Tarihi: 15-07-2018 10:10
CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi: Seçimde halk bilgisiz kaldı, bedeli ödenmeli
CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, 24 Haziran seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamalarla gündem yarattı. Çelebi, “Verilerin toplanacağı uygulama çalışmadı. Sahada sağlanan başarı teknik aksaklıkla gölgelendi. Ortada önemli bir sorun var. Bedeli neyse ödenmeli” diye konuştu.
Yayın Tarihi: 15-07-2018 08:06
Muharrem İnce hangi televizyon kanalında saat kaçta canlı yayına çıkacak? Twitter'dan paylaştı...
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, günler sonra ilk defa televizyon ekranlarına çıkacak. Peki Muharrem İnce hangi televizyon kanalında saat kaçta ve ne zaman canlı yayına çıkacak? Muharrem İnce merakla beklenen açıklamaları ne zaman yapacağına dair Twitter adresinden bir paylaşım yaptı.
Yayın Tarihi: 12-07-2018 15:04
Muharrem İnce bugün konuşacak! 24 Haziran gecesini anlatacak
24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, günler sonra ilk kez televizyona çıkacak. İnce’nin, 24 Haziran sürecinde neler yaşandığı, seçim gecesi neden konuşmadığını açıklaması bekleniyor.
Yayın Tarihi: 12-07-2018 09:06
Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: - "(Erdoğan'ın TBMM'deki yemin töreninde CHP, HDP ve İYİ Parti'lilerin ayağa kalkmaması) İstiklal Marşı bu milletin marşıdır, belli bir grubun marşı değildir. Cumhurbaşkanı içeri girerken ayağa kalkmış, kalkmamış hiç umurumda değil" - "Tayyip Erdoğan cumhurun başkanı olarak oraya inmiştir ve 26 milyon 334 bin kişinin oyunu almış bir Cumhurbaşkanı var. Kabul edersin, etmezsin. Bu 26 milyon 334 bin kişiye saygısızlıktır. Onun için de yine benim bir hocamın ifadesiydi, 'Nefsini bil, kendini bil, haddini bil' derler" - "Süleyman Bey'e tavır koymuşlar ya da diğer arkadaşlara, Hulusi Bey'e tavır koymuşlar ki şimdi kimin kime neden tavır koyduğu ortada. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu" - "(Mehmet Şimşek'in kabinede yer almaması) Yabancı basının yaklaşımlarına göre hareket etmek doğru bir anlayış değildir. Onların yaklaşımlarını pek umursamıyorum. Kaldı ki yabancı basın bizim için hiçbir zaman hayırlı rüyalar görmemiştir" - "Önümüzdeki süreçte inanıyorum ki faizin de düştüğünü göreceğiz. Ben eminim. Sadece devlet bankalarımız değil özel bankalarımız da gerektiğinde taşın altına eline koyacaktır" - "Bakan yardımcıları birden fazla olabilecek, bazılarında ikiyi bazılarında üçü zorlayacağız. Bakanlıkların güçlü olması lazım" - "Başkanlık sayısı 11 ama artabilir"
Yayın Tarihi: 11-07-2018 18:25
AK Parti'de olay MHP iddiası! Fatura o isme kesildi
AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın partisi tarafından yeniden grup başkanvekili olarak gösterilmemesinin nedeninin, 24 Haziran seçimleri döneminde partisinin Cumhur İttifakı'ndaki ortağı MHP’ye yönelik söylediği öne sürülen sözler olduğu iddia edildi.
Yayın Tarihi: 10-07-2018 07:25
"Genel Başkan kurultayı toplamalıdır"
CHP Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Turan Özsoy: - "Seçim günü umut tacirliği yapan Genel Merkez ve Genel Başkan, değişim çağrısıyla kurultayı toplamalıdır"
Yayın Tarihi: 08-07-2018 16:00
'Apoletlerini sökerim' tartışması Muharrem İnce'nin oylarını etkiledi mi? İşte sonuçlar
Ankara’da asker lojmanlarındaki sandıklardan bir önceki seçimde CHP açık ara birinci çıkarken 24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti faktörü oluştu.
Yayın Tarihi: 08-07-2018 13:28
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "Milletimiz Mecliste AK Parti'yi yine birinci parti yapmış, zafer elde etmesini sağlamış ama hedefinin de gerisinde bırakmıştır. Milletimizin sandıkta yaptığı bu hassas ayarı doğru değerlendirmeliyiz" - "Şimdi yapmamız gereken iş yine milletimize bakmak, onun gösterdiği istikamette yürümektir. Kendisini milletin üzerinde, milletimizin bize emanet ettiği o büyük davanın üzerinde, AK Parti'nin üzerinde görenlerin bu mesajı alması mümkün değildir" - "Biz her zamanki gibi milletimizle ve onun değerlerini, hedeflerini, hassasiyetlerini, beklentilerini paylaşanlarla birlikte yürümeyi sürdüreceğiz. Buradaki kadronun bu vasıflara sahip arkadaşlarımızdan oluştuğuna inanıyorum"
Yayın Tarihi: 07-07-2018 12:22
Nagehan Alçı'dan Muharrem İnce'ye: Tebrikler
Nagehan Alçı, Muharrem İnce'nin Ayşe Arman'a verdiği röportajdaki "24 Haziran gecesi kaçırıldığımı iddia edenler ya hasta ya deli, böyle destek olmaz olsun! Bunlar tehlikeli insanlar!… Bunlar paranoyak! İnanın böylelerinin desteği olmaması daha iyi" sözlerine yorum yaptı. Alçı," Tebrikler Muharrem Bey, CHP’yi ancak bu delirmiş kesimi reddediş kurtarabilir" diye yazdı
Yayın Tarihi: 07-07-2018 10:37
'Erdoğan'ın uysal bir muhalefete ihtiyacı var'
Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kurduğu ittifakı "Büyük islamcı-milliyetçi" olarak niteledi. Mumcu, Erdoğan'ın uysal bir muhalefete ihtiyacı olduğunu söyleyerek, Bunun için de İYİP’i kendi kurduğu büyük İslamcı-milliyetçi ittifaka katmak, CHP’yi de uysallaşmıyorsa yavaş yavaş 'kast-dışı' ilan etmesi gerek" diye yazdı.
Yayın Tarihi: 07-07-2018 09:45
CHP'nin karışması şart! Ahmet Hakan'dan olay yazı
Ahmet Hakan, bugünkü "AK Parti niye kazanıyor CHP niye kaybediyor" başlıklı yazısında 24 Haziran seçimleri sonrası CHP'nin tutumunu eleştirdi. CHP'nin seçimi kaybetmesine rağmen, oy kayıplarını mesele etmediğini belirten Hakan, "Siyasette oyun öneminin hâlâ farkına varabilmiş değil. Sanki martta yerel seçim falan yapılmayacakmış gibi davranıyor" ifadesini kullandı. CHP'nin içinin mutlaka karışması gerektiğini yazısında aktaran Hakan, "Eğer CHP’nin içi karışmazsa... Her şey aynı kalır" dedi.
Yayın Tarihi: 07-07-2018 08:53
CHP'li Özgür Özel: Erdoğan tek başına! AK Partililere ihtiyacı yok
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri sonuçlarına ilişkin "Bakanları partisizlerden seçen Cumhurbaşkanı, yeni dönemin müjdesini AK Partililere de vermiş oldu. Evet, Tayyip Erdoğan iktidardadır ve tek başınadır. Artık AK Partililere de ihtiyacı yoktur." dedi.
Yayın Tarihi: 07-07-2018 07:31