abd başkanı donald trump Haberleri

"Trump'ın açıklaması YPG'nin dünyaya yönelttiği tehdidi güçlendirdi"
ORSAM Direktörü Dr. Öğretim Üyesi Göktuğ Sönmez, ABD Başkanı Trump'ın, Suriye'de ele geçirilen DEAŞ'lılarla ilgili Avrupa ülkelerine yönelik tehdit içerikli mesajı, "YPG/PKK'nın dünyaya yönelttiği tehdidi daha da güçlendiren, örgütün dünyayı rehin almasına destek veren açıklama" olarak niteledi - Göktuğ Sönmez: - "Bu kişiler dışarıya çıktığında Suriye'de, Irak'ta savaş tecrübesi olan ve bu ülkelerden 'gazi' olarak dönmüş kişiler olarak algılanır. Almanya'da, Fransa'da hapiste ceza çekmiş kişiler olarak daha prestijli olarak algılanır. Ülkelere döndüğünde, dışarıya çıktığında oradaki saldırıları planlayabilir ya da organize edebilir veya yeni hücreler oluşturabilir"
Yayın Tarihi: 18-02-2019 16:41
Japonya Trump'ı Nobel'e aday gösterdi
ABD Başkanı Donald Trump, Japonya Başkanı Şinzo Abe'nin kendisini Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiğini duyurdu - Trump: - "Ben muhtemelen hiçbir zaman kazanamayacağım ama olsun. Obama'ya verdiler, neden verdiklerini o da anlamadı. Ödülü verdiklerinde göreve geleli daha 15 saniye olmuştu. Nobel Ödülü kazandı, 'Bunu hak edecek ne yaptım ki' dedi. Bense muhtemelen hiç kazanamayacağım"
Yayın Tarihi: 16-02-2019 13:17
Trump "ulusal acil durum" ilan edeceğini açıkladı
ABD Başkanı Donald Trump: "Ülkemize korkunç derecede uyuşturucu giriyor, bunların çoğu güney sınırlarından. Ulusal acil durum, çok daha basit sebeplerden dolayı daha önce defalarca ilan edildi. Kimse sesini de çıkartmadı. Biz ülkemizin işgalinden bahsediyoruz" - "Suriye hakkında 24 saat içinde açıklama yapacağız"
Yayın Tarihi: 15-02-2019 19:49
Trump duyurdu! 24 saat içinde...
ABD Başkanı Donald Trump, 24 saat içerisinde Suriye'yle ilgili açıklama yapacağını söyledi.
Yayın Tarihi: 15-02-2019 20:06
Çocukları alıkonulan göçmenler Trump yönetiminden tazminat talep ediyor
ABD yönetimin geçen yıl uyguladığı göçmen ailelerin çocuklarını ayırma politikası kapsamında çocukları alıkonulan 8 aile tazminat talep etti - Mağdur ailelerin avukatı Stanton Jones: - "Hükümet siyasi bir hedefe ulaşmak adına çocuklara bilerek eziyet etmiştir. Bu tutum çirkin ve ahlak dışı olmanın yanında haksız muamele kapsamındadır, dolayısıyla kanunlara göre tazminat talebine konu olabilir"
Yayın Tarihi: 12-02-2019 13:05
Trump'tan İlhan Omar açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump: - "Bence o (İlhan Omar) kendisinden utanmalı. Berbat bir açıklamaydı ve özrün de yeterli olduğunu düşünmüyorum"
Yayın Tarihi: 12-02-2019 05:18
Trump'tan DEAŞ açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump, gelecek hafta Suriye'de DEAŞ'ın yüzde 100'ünü temizlediklerini resmen açıklayabileceklerini kaydetti
Yayın Tarihi: 07-02-2019 00:05
Trump'ın avukatının Kongre'deki bir ifadesi daha ertelendi
ABD Başkanı Donald Trump'ın eski avukatı Michael Cohen'in Temsilciler Meclisi Denetim Komitesindeki ifadesini ertelemesinin ardından, bu kez de İstihbarat Komitesindeki konuşmasını ertelendi
Yayın Tarihi: 06-02-2019 19:46
"Trump kitlesi nezdinde puan toplamak için mübalağaya başvuruyor"
New York Times Şirketi'nin Üst Yöneticisi Mark Thompson: - "Ben Trump'ın belli bir amacı olan politik bir gündeme sahip olduğuna gerçekten inanmıyorum. Aslında bir ideolojisinin bile olduğunu sanmıyorum. Kesin olan, mesajını iletmek için gelişmiş teknikleri ve özellikle de sosyal ağları nasıl kullanacağını bilmesidir. Bu, en etkili şekilde yaptığı bir şey" - "Trump gelişigüzel ve içgüdüsel görünebilecek bir dış siyasete sahip; bildiğiniz gibi, aceleci biri. Ulusal düzeyde, geniş oranda ABD’ye göç gibi meselelere odaklanıyor" - "Facebook ve Twitter gibi belli başlı sosyal ağ platformlarının kasten bu türden mesajları yaymak için oluşturulduğunu sanmıyorum. Dürüst olmak gerekirse, bu platformların kurucularının onları sıradan insanların iletişim kurduğu sıradan bir mecra olarak gördüklerini düşünüyorum" - "(Trump), Ülkenin güney sınırındaki durumu bir acil durum haline dönüştürmeyi amaçlıyor. Meseleyi gerçekten bilen birinin olayı böyle değerlendireceğini zannetmiyorum. Times’da çalışan muhabirlerin çoğu sınırı ziyaret ettiler ve neredeyse tamamı orada olup bitenin bir acil durum oluşturmaktan uzak olduğu sonucuna vardılar. Demek ki, Trump söylediklerinin sonucunun ne olacağını düşünmeden kitlesi nezdinde puan toplamak için mübalağaya başvuruyor"
Yayın Tarihi: 05-02-2019 17:07
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (6) - "Münbiç'teki teröristler birkaç hafta içerisinde buradan çıkartılmazsa bizim bekleme süremiz sona erer. Aynı şekilde Fırat'ın doğusunda, Türkiye'nin desteğiyle bölge halkının kendi yönetimini tesisi birkaç ay içinde sağlanmazsa bekleme süremiz yine sona erer" - "(Suriye) Yaptırım listesi dahil hiçbir tehdit bizi bu yoldan geri çeviremez" - "Türkiye'nin kontrolünde, diğer ülkelerin ise sadece lojistik destek verdiği bir güvenli bölge modeli dışındaki hiçbir teklifi kabul edemeyiz"
Yayın Tarihi: 05-02-2019 14:37
"Dur, dur Donald Trump. Elini kana bulayacak hatalar yapıyorsun"
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İspanyol La Sexta televizyonuna konuştu: - "Latin Amerika ve Karayipler ABD'nin arka bahçesi olamaz" - "Hiç kimsenin ültimatomunu kabul etmiyoruz. Bu benim AB'ye, 'Katalonya Cumhuriyeti'ni tanımak için size 7 gün veriyorum, yoksa önlemler alacağım' dememe benzer. Uluslararası politika ültimatomlara dayanamaz"
Yayın Tarihi: 03-02-2019 16:09
Trump'tan Demokratlara "İran" suçlaması
ABD Başkanı Donald Trump: - "(ABD Senatosu Azınlık Lideri Demokrat Chuck Schumer) Schumer ve Demokratlar, İran'a karşı zayıf ve pasif olmanın büyük hayranları. Ülkemize karşı oluşturdukları tehlike ile ilgili hiçbir fikirleri yok" - "Çin'in sadece şu anda olduğu gibi piyasalarını finansal hizmetlere değil, aynı zamanda imalat, çiftçiler ve diğer ABD işletmeleri ve endüstrilerine açmasını bekliyoruz. Bunlar olmadan yapılan bir anlaşma kabul edilemez" - "Yasa dışı kişilerin büyük karavanlar yoluyla ülkemizi istila girişimlerini durdurmak için güney sınırına daha çok askeri kuvvet gönderiliyor. Daha önceki göçmen karavanlarını durdurduk, bunları da durduracağız. Bir duvarla bu çok daha kolay ve ucuz olacaktı. Duvar örülüyor"
Yayın Tarihi: 31-01-2019 20:18
"ABD, Libya ve Irak'ta yaptığını Venezuela'da yapmaya çalışıyor"
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: - "Biz dünyanın en çok petrol rezervine sahip ülkesiyiz. ABD, Libya ve Irak'ta yaptığı gibi bizim petrolümüze el koymaya çalışıyor" - "ABD medyasının size gösterdiklerine inanmayın. Venezuela'ya müdahale etmek niyetiyle benim kitle imha silahları bulundurduğumu uyduramadıkları için, her gün yalan haberlerle ülkemize müdahaleyi haklı çıkarmaya çalışıyorlar" - "Latin Amerika'da bir Vietnam vakası yaşanmasına izin vermeyelim. Eğer ABD, bize müdahale etmeye kalkarsa, hayal ettiğinden daha kötü bir Vietnam ile karşılaşır. Şiddete mahal vermeyelim, biz bir barış halkıyız"
Yayın Tarihi: 31-01-2019 00:55
ABD Başkanı Trump Guaido'yu aradı
ABD Başkanı Trump Guaido'yu aradı
Yayın Tarihi: 30-01-2019 18:50
ABD'de hükümetin açılma çabaları sonuçsuz kaldı
ABD Senatosunda oylanan ve hükümetin yeniden açılmasını öngören iki ayrı yasa tasarısı yeterli oy alamadı - Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump'ın duvarın inşası için gerekli olan 5,7 milyar doların tamamı olmasa da "yüksek bir miktarda ödeme" yapılması koşuluyla anlaşmaya varabileceğini belirtti
Yayın Tarihi: 29-01-2019 16:38
ABD'de Trump'ın akıl hocası gözaltına alındı
Donald Trump'ın 1980'lerden bu yana akıl hocalığını yapan siyasi stratejist Roger Stone, Robert Mueller'in Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesiyle ilgili soruşturması kapsamında yargılanacak
Yayın Tarihi: 29-01-2019 08:42
GRAFİKLİ - ABD'de 35 günlük hükümet kapanmasının bedeli 6 milyar dolar
ABD Başkanı Donald Trump ile Demokratlar arasındaki Meksika sınırına duvar tartışması için 5,7 milyar dolarlık finansman konusunda uzlaşma sağlanamaması nedeniyle 35 gün kapalı kalan hükümetin ABD ekonomisine bedeli 6 milyar doları bularak duvarın kendisinden pahalıya mal oldu - Hükümetin kapalı kaldığı dönmede akıllara Trump ile Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi arasındaki mektup polemiği kazındı - Maaşlarının ödenmemesi nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan federal çalışanlar için yemek bankaları ve restoranlarda ücretsiz yemek dağıtımı yapıldı - Federal çalışanlar, hükümetin kapanmasını ve maaşların ödenmemesini protesto etti - Hükümet 15 Şubat'a kadar tekrar açıldı ancak duvar konusunda bir uzlaşma sağlanamazsa yeniden kapanacak
Yayın Tarihi: 29-01-2019 03:59
"Bu darbe girişimini atlatacağız"
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro: - "Türk halkı görecek, en sonunda biz galip geleceğiz. Bu darbe girişimini atlatacağız" - "Sayın Erdoğan değerlere saygı gösteren, cesur bir adam. Türk halkının ve Başkan Erdoğan'ın beraberliğine güveniyoruz" - "(ABD Başkanı Donald Trump) Bu aşırı uç fikirlere sahip adam başa geldiğinden beri ABD bize saldırıyor ve şimdi de bir darbe girişimi planladılar" - "Avrupalılar bu süreçte küstahtı. Bu ültimatomu çekmeliler, kimse bize ültimatom veremez"
Yayın Tarihi: 29-01-2019 02:29
"Trump'ın seyahat yasağının yansımaları korkunç oldu"
ABD Başkanı Donald Trump'ın, nüfusunun çoğunluğu Müslüman 5 ülke ile Kuzey Kore ve Venezuela'yı kapsayan seyahat yasağını içeren kararnameyi onaylamasının 2. yılı nedeniyle Amerikan The New York Times gazetesinde bir makale yayımlandı - Makaleden: - "Bu yasağın yansımaları korkunç oldu" -"(Yasak kapsamındaki ülke vatandaşlarına uygulanan) Bu feragat süreci mantıksız, keyfi ve anlamsız bir şekilde zor ve bu, seyahat yasağının zor şartlar altındaki binlerce aile üzerindeki etkisini azaltmadı. Bu süreç, hukukun üstünlüğünü küçük düşürdü" - "Müslümanlara seyahat yasağı, ayrımcı niyeti ve yok edici etkilerinden kurtarılamaz ve ne Trump yönetimi ne de Cumhuriyetçilerin çoğunluğunu oluşturduğu Senato bu yoldan dönülmesi için istekli değil. Bu geri kafalı politika iptal edilene kadar Kongre, acı çeken binlerce aileyi rahatlatacak şeffaf ve işleyen bir feragat sistemi kurulması için emir vermesi konusunda Trump yönetimini sorumlu tutmalı" - ABD Dışişleri Bakanı ve Trump'ın 2016 başkanlık seçimlerindeki rakibi Hillary Clinton: - "(Seyahat yasağının) Sonuçları hem aileler hem de ülkemiz için trajik oldu. Kongre, Trump yönetimini yaptıklarından sorumlu tutmalı"
Yayın Tarihi: 29-01-2019 01:07
Trump, Obama için "Bütün gün basketbol izliyordu" demiş
Washington Post gazetesince ABD Başkanı Donald Trump'ın, ziyaretçilerine, eski Başkan Barack Obama ve o dönem Beyaz Saray'daki durum hakkında görüşler aktardığı öne sürüldü - Gazetenin haberinde, Trump'ın, Obama hakkında "Tüm gün sarayın yemek odasında oturup basketbol izlediği" şeklinde ifadeler kullandığı, Beyaz Saray'a taşındıklarında ise yemek odasının duvarında bir delik olduğunu aktardığı iddia edildi - Trump'ın Beyaz Saray'ı gezdirdiği yüzlerce arkadaşı ve milletvekiline bazı banyo ve ofislerdeki sineklerden de şikayet ettiği ileri sürüldü - Obama döneminde görev yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise bu iddiaları yalanladı
Yayın Tarihi: 28-01-2019 23:53