Alpay Özalan'a İzmir şoku: Lütfen dışarı çıkar mısınız?
AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, 24 Haziran seçimlerinde, yaptığı çalışmaların bazılarında 'kapıdan kovulduğunu' söyledi.
Yayın Tarihi: 22-07-2018 09:55
Meclis'in en kıdemli milletvekilleri! Rekor Deniz Baykal'ın
Parlamento'nun en kıdemli milletvekilleri, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener oldu. Baykal 45 yıl, Aydın ve Şener ise 27 yıl önce ilk kez Meclis'e girdi.
Yayın Tarihi: 20-07-2018 11:21
CHP Milletvekili Yalım'a Cumhurbaşkanı'na hakaretten suç duyurusu
AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım hakkında, sosyal medyadan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle şikayette bulundu
Yayın Tarihi: 19-07-2018 13:30
AK Parti'den son dakika bedelli askerlik açıklaması! 28 gün şartı kalkacak mı?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan bedelli askerlik düzenlemesiyle ilgili olarak son dakika açıklama geldi. Yazıcı, 28 gün şartı ile ilgili olarak, 'Görüşülür bu. Farklı yöntemler geliştirilebilir' ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 19-07-2018 12:42
"Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi Türkiye'nin yeni dopingidir"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan: - "Türkiye 2023, 2053 ve 2071 için hızlı bir şekilde yol alacak. Yoluna devam edecek. Güçlü meclis, güçlü hükumet için halkımız kararını vermiştir. İnşallah geleceği şekilleyen projelerle yolumuza devam edeceğiz. Türkiye'nin bundan sonraki en önemli dopingi Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemidir"
Yayın Tarihi: 19-07-2018 12:12
AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner: Az kalsın Erdoğan'ın ipini kendi ellerimizle çekecektik
AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesinde kaleme aldığı 'Dostun kim, düşmanın kim bil oğlum!' başlıklı yazısında 15 Temmuz’dan 15 gün önce bakanlara darbe yapılacağı bilgisi verilmesine rağmen bunun dikkate alınmadığını belirterek, bu durumdan dersler çıkarılmaması durumunda yeni 15 Temmuz'ların kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Metiner, 17/25 Aralık süreciyle ilgili olarak da 'Az kalsın liderimizin ipini çekecek yüce divan sürecine kendi reylerimizle sebebiyet verecektik' dedi.
Yayın Tarihi: 19-07-2018 12:18
"Cumhur ittifakı" komisyonlarda da devam etti
Seçime "Cumhur İttifakı" oluşturarak giren AK Parti ve MHP'nin ittifakı ihtisas komisyonlarında da sürdü. Komisyonların 8'inin Başkanlık Divanında MHP'li üyeler de yer aldı - Geçen Dönem Başbakan Yardımcısı olan Bekir Bozdağ ve Hakan Çavuşoğlu ile bakanlar Numan Kurtulmuş, Jülide Sarıeroğlu ve İsmet Yılmaz, bu dönemde komisyon başkanı olarak görev yapacak
Yayın Tarihi: 19-07-2018 11:07
CHP Gebze ilçe Başkanı Musa Yılmaz'ın 15 Temmuz paylaşımına soruşturma!
CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz'ın 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili paylaşımlarıyla ilgili olarak AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Savcılığı, Musa Yılmaz hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçundan soruşturma başlattı.
Yayın Tarihi: 18-07-2018 18:28
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karacan'dan muhtarlara ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan: - "Muhtarların sigorta sorunu, AK Parti iktidarıyla Cumhurbaşkanımızın talimatıyla düzeltildi. Cumhurbaşkanımız olduğu müddetçe daha da iyileştirme yolunda devam edeceğiz"
Yayın Tarihi: 18-07-2018 17:51
Yerel yönetimlerde yeni dönem! Tüm iller 'bütünşehir' sayılacak
AK Parti, yerel yönetimleri de başkanlık sistemine göre yapılandırmayı planlıyor. Hazırlanan taslak raporu ile, tüm illerin ‘Bütünşehir’ sayılması ve belediye başkanlarının il genelinde ‘hakim’ olması amaçlanıyor.
Yayın Tarihi: 18-07-2018 10:49
AK Parti’nin teklifine ilk itiraz İYİ Parti’den
OHAL’in kaldırılmasının ardından, terörle mücadelenin etkin şekilde sürdürülmesi için AK Parti tarafından hazırlanan kanun teklifine ilk itiraz İYİ Parti’den geldi.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 16:54
Bedelli askerlik için izin alan işten çıkarılır mı? Bedelli askerlik kovulma sebebi mi?
Bedelli askerlik için 25 yaş 15 bin şartı kondu. Fakat yasanın komisyondaki bu haliyle 25 gün askere gidilecek. Yıllık izninizi kullanıp askerlik yapmanız mümkün değil. Ancak çalıştığınız iş yeri size tazminatınızı ödemek ve askerlik bitimi sizi yeniden işe almak zorunda. Fakat mutlaka dikkat etmeniz gerekenler de var. İşte 25 günlük bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyenler için önemli detaylar.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 17:14
Karacan'dan İSTESOB'a ziyaret
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan: - "Türkiye ne kadar gelişirse gelişsin, esnafımızın yeri ayrı. Esnafımızın o alın terini, o göz nurunu, samimiyetini, içtenliğini, hiçbir teknoloji, hiçbir modernlik yapamaz"
Yayın Tarihi: 17-07-2018 14:05
AK Parti'den turizm bülteni
Partinin Ekonomi İşleri Başkanlığınca "AK Parti Dönemi Turizm" başlığıyla hazırlanarak teşkilatlara gönderilen ekonomi bülteninde, Türkiye'nin turizm hedefleri yer aldı. - Bültenden: - "Hem 2018 hem de 2023 turizm hedeflerine ulaşabilmek için akılcı turizm politikaları uygulamaya devam edeceğiz" - "Gelişen ve çeşitlenen turizm ile milli gelirimizi ve istihdamımızı arttırmanın yanı sıra temel meselemiz olan cari açığı azaltma konusunda da önemli bir ilerleme sağlayacağız"
Yayın Tarihi: 17-07-2018 11:53
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı'dan gündem yaratacak 'bedelli' tweet'leri
Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Twitter üzerinden tartışma yaşayan 'Ankara Kuşu' isimli hesabın sahibi olup olmadığı büyük tartışma yaratan ve CHP'li Murat Emir tarafından konuya ilişkin olarak Meclis'e soru önergesi verilen AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı'nın 'bedelli' tweet'leri olay yarattı.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 09:47
AK Parti Başkanlık Divanı'ndaki isimler belli oldu! Kritik koltuklara eski Bakanlar...
AK Parti’de grup yönetimi, Meclis ihtisas komisyonları başkanlıklarına getirilecek isimler üzerindeki çalışması tamamladı. Ayrıca TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 09:25