ak parti Haberleri

"(FETÖ'ye verdi) diye bir tane arsa göstersinler yarın adaylıktan çekilirim"
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: - "(FETÖ) Bir gün onların sohbetine oturup çay içmedim. Hiç kimse beni onların sohbetinde görmemiştir. Bir metre arsa vermemiş belediye başkanı benim. Kaç tane var benim gibi acaba 20 yıl başkanlık yapıp FETÖ'ye arsa vermeyen? 'Verdi' diye bir tane arsa göstersinler yarın adaylıktan çekilirim" - "Rakip diyor ki utanmadan, 'ABD'ye 40 kişi gitmişsin, 39'u tutuklu.' Allah çarpar adamı. '220 adamı FETÖ'den atılmış diyor.' Bu kadar yalan söylenir mi? Bunların hepsi yalan. Şimdi ben bunlara dava açıyorum"
Yayın Tarihi: 26-03-2019 01:22
"Tek bir millet olarak yaşıyoruz, yaşamaya devam edeceğiz"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: (2) - "Hepimiz tek milletiz. Etnik kökeni ne olursa olsun her bir vatandaşımız Türkiye'de birinci sınıf vatandaştır. Türkiye'de ikinci sınıf vatandaş yoktur. Türkiye'de herkes ev sahibidir, misafir yoktur. Ev sahibi olarak, tek bir millet olarak yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz." - "Türkmen çocuklarını, Kürt çocuklarını, Arap çocuklarını kendilerinin emperyalist projeleri için lejyoner yapmaya çalışan büyük güçlerin, hangi yerel güçleri kullandığını, hangi yerel siyaset dilini kullandığını görüyoruz. Halbuki tüm o çocukların onurlu bir geleceğe sahip olması için barış ve diyalog yolunda en büyük gayreti biz gösteriyoruz" - "Suriye'de, Irak'ta hangi din ve mezhepten, etnik gruptan olursa olsun, bir sıkıntı olduğu zaman ne yapıyorlar, Türkiye'ye geliyorlar. Burası tek millet olarak bizim vatanımızdır. Aynı zamanda Türkmenlerin, Kürtlerin, Arapların vatanıdır. Tüm etnik grupların sığınağıdır. Onun için burayı güçlü ve kuvvetli tutacağız"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 23:13
"ABD Başkanı İsrail hükümetinin sözcüsü gibi davranıyor"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "(ABD'nin Golan Tepeleri kararı) ABD Başkanı, ABD Başkanı gibi değil, ne yazık ki İsrail'in yayılmacı siyonist hükümetinin sözcüsü gibi davranıyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. Türkiye olarak bu gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Güçlü siyasi duruşumuzla, güçlü yürüyüşümüzle Orta Doğu'ya ilişkin hesapları bozacağız" - "1 oy 1 oydur. Hiçbir oyu ihmal etmeden sandıklarda en yüksek katılımı sağlayarak, sandıklardan açık ara AK Parti'yi ve Cumhur İttifakı'nı birinci çıkaracağız. Bu seçim hayati öneme sahip bir seçim. Bu seçimden de Cumhur İttifakı'nın, Türkiye'nin her yerinde canla başla çalışarak en yüksek oy almasını sağlayacağız"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 23:10
"Hiçbir zaman bu kararı tanımayacağız"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: (1) - "(ABD'nin Golan Tepeleri kararı) Bu kararı bir kere daha yanlış bulduğumuzu ve kararlılığımızı herkese duyurmak istiyoruz" - "Hiçbir zaman bu kararı tanımayacağız, tanınmaması yönünde de elimizden gelen gayreti hep beraber göstereceğiz" - "Orası (Golan Tepeleri) İsrail toprağı değildir. Orası Suriye toprağıdır, o toprak Suriyelilerin toprağıdır" - "Türkiye olarak sonuna kadar bu kararın karşısında olacağımızdan kimse kuşku duymasın. Başkan Trump'ın attığı o imza gayrimeşru bir karardır"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 21:14
AK Parti'nin Muş mitingi
AK Parti'nin Muş mitingi
Yayın Tarihi: 25-03-2019 19:19
"94 ruhu çok önemli"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "AK Parti belediyeciliği şehirlerin fiziki hayatına, taleplerine ve beklentilerine, altyapı sorunlarına projeler üreterek katkı veriyor. Aynı zamanda bizim en önemli icraatımız ya da en önemli işimiz dediğimiz gönüller kurmak, gönüller arasında kurulmuş köprüleri sağlamlaştırmak ve asla gönüller kırmamak üzerinden devam eden bir anlayış" - "Bu anlayışı 1994'e dayandırıyoruz, 94 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlere vurgu yapıyoruz ve bu seçim döneminin de merkezine bunu oturttuk çünkü 94 ruhu çok önemli"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 18:22
"Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden asla geriye dönüş olmayacaktır"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Bir dönem Türkiye siyasetinin geçmişinde var olan bazı siyasetçiler de konuşmaya başladı. Bu millet 1946'dan beri, yani ilk çok partili seçimin yapıldığı günlerden bu yana hep ileriye gitti. Hiç geriye gitmedi. Hiç geçmişte kalana itibar etmedi. Eğer öyle olsa, güzel bir atasözümüz var ya 'Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.' Hiçbir zaman bu millet geriye gitmediği gibi Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nden de geriye dönüş asla olmayacaktır" - "Ekonomiyi şöyle bir sallarsak AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'na daha az oy çıkar zannediyorlar. Milletimiz, kimin hangi kumpasın içerisinde olduğunu çok iyi biliyor. Bu oyunlara bir şekilde alet olanların hiçbirisine fırsat verilmeyecek. Bunların hepsinden de yanlış yapıyorlarsa yaptıkları yanlışın hesabı sorulacaktır" - "Karşımızdaki ittifak birbirine benzemez 4 partinin bir araya gelerek sürdürmeye çalıştığı bir benzemezler ittifakıdır. Bir Bremen Mızıkacıları ittifakıdır. Her birisinin ayrı telden çaldığı, hiçbir konuda ortak noktaları olmayan siyasi partilerin bir araya gelerek sadece AK Parti düşmanlığı ve Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı ittifak söz konusu"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 17:02
AK Parti'nin Ağrı mitingi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: - "17 yıldır durmak, yorulmak bilmeden devletimize, milletimize, ülkemize hizmet ediyoruz" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir: - "Biz biliyoruz ki bu millet 31 Mart'ta içeriden dışarıdan bize parmak sallayanlara inşallah gereğini yapacak, mesajını yollayacak"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 15:42
"Milletin gerçek tecellisinin tek adresi AK Parti'dir"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: - "Teröre siyasi tünel kazan partilerle CHP iş birliği yapıyor. CHP artık ne yazık ki Atatürk'ün kurduğu parti değil. Bugün itibarıyla milletin gerçek tecellisinin tek adresi AK Parti. Bu anlamda genelde desteğinizin sürmesi son derece de önemli. Yerelde de AK Parti belediyeciliği çok önemli"
Yayın Tarihi: 25-03-2019 13:33
AK Parti seçim ofisine saldırı!
İzmir'in Bayraklı ilçesinde, AK Parti'nin seçim ofisinin camlarını taş atarak kıran ve sonrasında AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayını darbeden 2 zanlı, gözaltına alındı.
Yayın Tarihi: 25-03-2019 03:06
İzmir'de AK Parti'nin seçim ofisine taşlı saldırı
Camları kırıp AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Adayını darbeden 2 şüpheli gözaltına alındı
Yayın Tarihi: 25-03-2019 00:22
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, Bolu'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: - "Nükleer santralleri kurmaya başladık, iki tane nükleer santrali devreye soktuğumuz gün Türkiye'nin elektriğinin yüzde 30'unu karşılayacak, 7,4 milyar dolar paramız dışarıya gitmeyecek"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 22:50
Adıyaman'da tehlikeli gerilim! AK Parti ve İYİ Partililer...
Adıyaman’da seçim çalışmaları sırasında irtibat büroları birbirine yakın olan iki partinin üyeleri arasında gerginlik yaşandı.
Yayın Tarihi: 24-03-2019 22:48
"Erbakan'ın partisini getirip PKK'ya yamayan ben miyim?"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "Temel Karamollaoğlu'na şunun için kızıyorum, 'Süleyman Soylu sen çok ahlaksız bir kampanya yapıyorsun.' diyor. Ahlaksız kampanyayı yapan ben miyim? Ahlaksızlığı yapan ben miyim, yoksa 2 milletvekili için 24 Haziran seçimlerinde rahmetli Necmettin Erbakan'ın partisini getirip PKK'ya yamayan sen misin? Sen misin, ben miyim ahlaksız? Yazıklar olsun" - "Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını yaptık. 7,2 ton esrar, 1,5 ton eroin, bir ton kokain, 260 ton bonzai sevk edeceklerdi Türkiye'ye. Çocuklarımızı zehirleyeceklerdi. Büyük mücadeleler veriyoruz" - "Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir, bu seçim Türkiye'ye güç, kuvvet ve kudret verme seçimidir"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 21:00
"Sınır tanımaz ifadelerin son bulmasını bekliyoruz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "(ABD Başkanı Trump'ın Golan Tepelerine ilişkin açıklaması) Sınır tanımaz ifadelerin son bulmasını bekliyoruz. Bölgede yaşayan insanların huzura ihtiyacı var. Türkiye bu huzurun temini noktasında çok önemli bir ülke"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 16:12
"Vatana yan gözle bakanlara fırsat vermemeliyiz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Bugün Samsunlulara, Kocaelililere, Antalyalılara, Ispartalılara, Diyarbakırlılara, İstanbul'da yaşayan her bir kişiye düşen de Ankara'dakilere düşen de bu milletin ve memleketin, bu bayrağın ve vatanın devamlılığına zerre yan gözle bakanlara asla ve asla fırsat vermemektir" - "Yeni Zelanda saldırısında o silahın üzerinde 650 yıllık kin ve öfke yazıyorsa ve o hain terörist hedef olarak Türkiye'yi, Recep Tayyip Erdoğan'ı gösteriyorsa yine dik durma zamanıdır"
Yayın Tarihi: 24-03-2019 12:24
Cumhur İttifakı'nın Büyük Ankara Mitingi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "Bu seçim, milli irade yüzsüzleri için yolun sonu olacaktır" - "(Sezai Temelli'nin sözleri) İtiraz edemezler çünkü bunlara 'Bizim oyumuzla seçildiğinizi bileceksiniz' denilerek ültimatom peşinen verildi" - "(Mansur Yavaş) Bu adam Ankara'nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyeceğini düşünün. Onun için bunlara dersi çok büyük vermek lazım"
Yayın Tarihi: 23-03-2019 17:02
"Cumhur İttifakı'nın içinde 82 milyon aziz milletimiz var"
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: - "En büyük korkuları AK Parti'li ve MHP'li dava ve yol arkadaşlarımızın beka mücadelesinde omuz omuza, yan yana, kardeşçe ortaya koyduğu bu birlik ve beraberlikten rahatsız oluyorlar. Kim rahatsız oluyor? Türkiye düşmanları" - "Bu Cumhur İttifakı'nın içinde 82 milyon aziz milletimiz var"
Yayın Tarihi: 23-03-2019 00:25
"CHP Atatürkçü kimliğinden uzaklaştı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: - "CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığında sistematik olarak Atatürkçü-sosyal demokrat kimliğinden uzaklaştı ve marjinal bir parti görünümüne doğru evrildi"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 16:50
"Evdeki hain temizlenince kapı artık kilit tutuyor"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: "Terörle mücadelenin nasıl güçlü bir şekilde yapıldığını görüyorsunuz. Evdeki hain temizlenince kapı artık kilit tutuyor" - "(Yeni Zelanda'daki terör saldırısı) Müslüman kardeşlerimizi katleden o katil, yazdığı manifestoda ne diyor? Unutmuyorlar. 'Türkler' diyor, 'Ayasofya' diyor, 'Recep Tayyip Erdoğan' diyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı bir düşman olarak hedefine koyuyor ama bilmiyor ki Türkiye'de mahalle mahalle, sokak sokak, ilçe ilçe, Türkiye'deki her bir vatandaşımız bir Recep Tayyip Erdoğan'dır"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 16:46