ak parti Haberleri

"Büyük bir gayretle zafere koşacağız"
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin seçim çalışmaları yaptığı sırada vatandaşlara telefonla hitap etti - Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Bu seçimlerde Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere büyükşehirlerimizde yedi düvel bize karşı birleşmiş vaziyette. Sayın Bahçeli'nin 'Zillet ittifakı' dediği, benim de 'İllet ittifakı' dediğim bu yapılanmaya karşı inanıyorum ki büyük bir gayretle buralarda zafere koşacağız"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 23:22
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ:
"Türkiye'deki diğer illeri ziyarete gittiğimizde insanlar İzmir'de yaşamak istediğini söylüyor. Ama ne zaman; emekli olunca. İzmir sadece emeklilik döneminde yaşanması gereken bir yer olmamalı" - "20 senedir bu şehre çözüm üretemeyenler önümüzdeki 5 yıla çözüm olamazlar"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 22:01
AK Parti Diyarbakır Aday Tanıtım Toplantısı
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti MKYK Üyesi Efkan Ala: - "Sandıkta ortaya koydukları iradeyi, dağdaki teröristlere teslim edenlere fırsat vermesin Diyarbekirliler. İrade ortaya konulduğu zaman, yöneticiler sorumluğunu üstlendiği zaman, onu millete hizmete dönüştürmek onların boynunun borcudur. O irade namustur, hiç kimseye teslim edilemez, kimseye peşkeş çekilemez"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 20:33
"AK Parti hizmet partisidir, slogan partisi değildir"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "AK Parti bir hizmet partisidir, slogan partisi değildir. Bazı partilerin slogan atmaktan başka yaptıkları bir şey yok ama sloganlarla toplumun sorunları çözülmüyor, sloganlarla bir ilerleme sağlamıyoruz. Bu kadar slogan yeter. Bizim slogana değil, hizmete ihtiyacımız var" - "Güvenin olmadığı yerde demokrasi olmaz, huzurun olmadığı yerde temel hak ve özgürlükler kullanılamaz, huzur ve güvenin olmadığı yerde özel sektör yatırım yapmaz. Aksine sermayesini alır gider"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 20:23
"Enflasyonda yeniden tek haneli rakamlara ulaşacağız"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: - "Ekonomimize saldırılar oldu, biraz yükseldi ama bu yıldan başlayarak yeniden aşağıya gidecek ve tek haneli rakamlara ulaşacağız. Bazı yıllar üç haneli enflasyonlar yaşadı bu ülke. Enflasyon canavarı diye bir kavram vardı, AK Parti o kavramı kaldırdı çok şükür" - "AK Parti milletin kaynaklarını çarçur etmedi. Rant çevrelerine yedirmedi. AK Parti'den önce toplanan vergilerin yüzde 86'sı faizlere gidiyordu. Bütçe harcamalarımızın yüzde 43'ü faizlere gidiyordu. Eski oranlarla bugünkü bütçeleri yapmış olsaydık, mevcut faiz harcamalarına ilave olarak 300 milyar Türk lirası daha faize bu devlet para verecekti"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 19:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen teşkilat yemeğine katıldı
Yayın Tarihi: 19-01-2019 18:44
AK Parti Yozgat Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin: - "AK Parti, muhafazakar demokrat siyaset kimliğe sahip olan, insanı merkeze alan hizmet odaklı bir siyasi partidir. Bizim tek bir derdimiz var, aziz milletimize hizmet etmek" -"AK Parti herhangi bir ideolojinin, ismin, bölgenin, zümrenin partisi değildir. AK Parti doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle 81 vilayetiyle 81 milyonun partisidir"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 17:35
"Bölmek isteyenlerin tüm oyunları açığa çıktı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki: "Özellikle son birkaç yıl içerisinde ülkemizi parçalayıp bölmek isteyenlerin tüm oyunları açığa çıktı"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 16:59
AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: - "Temel sorunları çözülmüş illerimizde bugün millet bahçeleri gibi dev çevre projelerinden, millet kıraathaneleri gibi sosyal ve kültürel projelerden, sıfır atık gibi çevre hassasiyetini ölçüleyen hedeflerden bahsediyoruz"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 16:09
AK Parti Samsun'da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Samsun'daki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı - 8 ilçede mevcut belediye başkanları yeniden aday gösterildi - AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Alaçam ve Asarcık olmak üzere 2 ilçede MHP'li adayları destekleyecek
Yayın Tarihi: 19-01-2019 15:55
AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) - "Kişisel hesaplarını, şehrinin, partisinin, ülkesinin üzerinde tutan kişi, bilin ki davasının değil, enaniyetinin emrindedir. Biz yolumuza, şehrine ve ülkesine hizmet için yola çıkan bu salondaki gibi dava erleriyle devam edeceğiz" - "Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini inşallah hep birlikte yüceltecek, hep birlikte zafere taşıyacağız" - "AK Parti kadroları, bu seçimlerde Samsun'da daha çok koşturacak, daha çok çalışacak, daha çok insana ulaşacak ve inşallah bir kez daha partimizin bayrağını zirvede dalgalandıracaktır"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 15:51
"Allah kimseyi CHP'de aktif siyasetçi yapmasın"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: - "Ben CHP'de aktif siyaset yapmadığım için şükrediyorum. Yapsaydım günümün büyük kısmı gereksiz parti iç çekişmeleriyle geçerdi" - "Aziz Kocaoğlu'nun daha önce de bu tarz hamleleri oldu. Sadece 2009'da değil, 2014'te de yaşadık. Aday olmayacağını, torunlarıyla ilgileneceğini söylediğini gördük. O zaman yine birtakım bahaneler ortaya koymuştu. Şimdi de aynı süreç söz konusu"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 15:49
"AK Parti bir dünya partisidir"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "AK Parti bir dünya partisidir. Meselemiz sadece içimizden birilerinin belediye başkanı seçilmesi değil, meselimiz güçlü ve büyük Türkiye istikametinde yürüyüşe devam edip edememe meselesidir" - "AK Parti bir Türkiye partisidir. AK Parti bir bölgenin partisi değildir" - "Biz doğunun ya da batının, kuzeyin ya da güneyin değil, bütün Türkiye'nin partisiyiz. 780 bin kilometrekarede kim varsa herkes bu hareketin içindedir" - "Türkiye güçlü olmak zorundadır. Sadece kendi milli birlik ve bekası için değil, bütün bölgenin hakkını, hukukunu sağlamak için bunu yapmak zorundadır"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 15:47
AK Parti Manisa adaylarını açıkladı
Manisa'da 11 ilçede belediye başkanı adayı gösteren AK Parti, büyükşehir belediyesi ve 6 ilçede ise MHP'nin adayını destekleyecek - AK Parti Manisa İl Başkanı Mersinli: "MHP ve AK Parti'ye gönül vermiş gönüldaşlarımız omuz omuza çalışarak 31 Mart akşamı ittifakımızı zafere taşıyacaktır"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 13:28
AK Parti'de 'Ben'ci aday' krizi! Topluca istifa ettiler
AK Parti’nin Balıkesir Burhaniye belediye başkanı adayını açıklamasının ardından AK Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, ilçe yönetimi ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.
Yayın Tarihi: 19-01-2019 12:54
AK Parti’nin Manisa adayları belli oldu! Cengiz Ergün detayı
AK Parti’nin Manisa adaylarının belli oldu. 11 ilçede AK Parti aday gösterirken 6 ilçe MHP’ye bırakıldı.
Yayın Tarihi: 18-01-2019 23:52
AK Parti Konya Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti'nin Konya merkez ile ilçe belediye başkan adayları törenle kamuoyuna tanıtıldı - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: - "İstanbul'a 'imam', Ankara'ya ülkücü... Nerede CHP'liler. Konya'da CHP'den iki vekil vardı. Biri Saadet Partisi'ne gitti, diğeri de zaten AK Parti'ye ihanet eden eski bir adam. Tek bir CHP'li bulamayan bir ana muhalefet, hangi umutla vizyonla Türkiye'den oy isteyecek. Cumhur İttifakı olarak rakibimiz yok" - "Hiç kimse mız mız yapmasın. Çalışın kazanın. Millete gidin, desteğini alın. Her partinin sandık başında temsilcisi var. Hiç kimse YSK'ya seçim sistemine laf atma densizliğinde bulunmasın"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 18:35
"Özhaseki'nin rakipleri FETÖ'den medet bekliyor"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Özhaseki aleyhinde bazı kesimlerin, basın mensupları üzerinden bilgi ve belge toplama girişimi Kayseri'de gazetecilerin tepkisini çekti - Deniz Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Azim Deniz: - "Siyasi olarak hizmet yapabilecek bir güç olmadığı için strateji geliştirmeye çalışıyorlar. FETÖ'den medet bekliyorlar. Hem FETÖ'den hem de Özhaseki'nin FETÖ'cü çıkmasından medet umuyorlar" - Gazeteci Ali Türkaslan: - "Bana, 'Elinde Özhaseki hakkında dişe dokunur, sağlam şeyler var mı, FETÖ ile bağlantısı var mı, elinde fotoğraf, video var mı' diye sordular" - Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya: - "Medyanın bu şekilde bir tezgah için kullanılmak istenmesi son derece yanlıştır"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 16:39
İzmir ve Antalya arasındaki hızlı tren projesi
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci: - "Bu proje hem Ege'nin hem de Akdeniz'in turizmini şahlandıracak"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 14:29