Bekir Bozdağ kimdir?

Bekir Bozdağ, 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu.

Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye'dir. Bekir Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Bekir Bozdağ, Serbest avukat olarak çalıştı. 22 ve 23. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. Bekir Bozdağ, 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bekir Bozdağ Haberleri

Bekir Bozdağ: Ekonomik savaşı kazanacağız
ABD'nin yaptırım kararının ardından Türkiye'den ek vergi misillemesi geldi. Alınan kararın ardından açıklamalarda bulunan Ak Partili Bekir Bozdağ, 'Biz ambargo uygulanmış bir Peygamberin ümmetiyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliği ile bu ekonomik savaşı da kazanacağız' dedi.
Yayın Tarihi: 15-08-2018 09:41
"ABD'nin kararı akıl tutulması"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ: - "ABD yönetiminin bu kararı, aklı selimden uzaklaşmadır, akıl tutulmasıdır, basiretsizliktir" - "ABD yönetimi, uluslararası hukuka aykırı, haksız ve haddini bilmez bir yöntemle, Türkiye'den istediğini alamaz"
Yayın Tarihi: 02-08-2018 10:18
AK Parti'li Hakkı Köylü'nün sağlık durumu
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köylü, yoğun bakımdan çıkarılarak, odaya alındı - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ: - "İnşallah yarın sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu olacak"
Yayın Tarihi: 31-07-2018 17:09
GRAFİKLİ - FETÖ elebaşı Gülen'in iade sürecinin iki yılı
FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından elebaşı Fetullah Gülen için iade talepleri ilk kez iki yıl önce bugün Adalet Bakanlığı tarafından ABD'li makamlara iletildi - İade talebine dayanak teşkil eden deliller arasında örgütün sivil imamları Kemal Batmaz ve Hakan Çiçek'in, Gülen'le irtibatına dair belgeler de yer aldı - Bugüne kadar 7 kez iadesi istenen FETÖ elebaşı Gülen'in darbe girişimi emrini verdiği ve yönettiğine dair çok sayıda delil ve belgeye rağmen ABD'den herhangi bir karşılık verilmedi
Yayın Tarihi: 19-07-2018 12:37
Kritik koltuklara eski Bakanlar getirildi!
AK Parti’de grup yönetimi, Meclis ihtisas komisyonları başkanlıklarına getirilecek isimler üzerindeki çalışması tamamladı. Ayrıca TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 09:25
Erdoğan 5 eski bakan için kararını verdi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski kabinedeki 5 bakanı, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi'ndeki 5 komisyonun başkanlığına getirdi. Eski Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na getirildi. Bozdağ'ın yanı sıra bir önceki kabinede yer alan, Numan Kurtulmuş, İsmet Yılmaz, Jülide Sarıeroğlu ve Hakan Çavuşoğlu da TBMM'de komisyon başkanlığı görevine getirildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 17:28
Bekir Bozdağ'ın yeni görevi belli oldu
Başbakan eski Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevine getirilirken, Kültür eski Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Komisyonu Başkanı, Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı seçildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 15:07
15 Temmuz Sempozyumu
AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ: - "15 Temmuz darbe teşebbüsüne gelindiğinde, tarihi bakımından çok farklılıklar ve ilkler yaşandı. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nı darbeciler teslim alamadılar, lider korkmadı, darbecilere teslim olma yollarını aramadı, ölümden çekinmedi, ölmeyi ve darbecilere teslim olmak yerine milletinin ve devletinin onuruna sahip çıkmayı tercih etti" - "O gece sadece FETÖ/PDY terör örgütü ve onunla beraber hareket eden darbeci teröristler yenilmedi. FETÖ/PDY'yi kucağında besleyen, büyüten, Türkiye'ye karşı kullanan ve o darbe emrini veren, darbenin başarılı olmasını bekleyen, dua eden bütün güçleri de Türk milleti o gün, bir kez daha yenmiştir"
Yayın Tarihi: 12-07-2018 12:08
Milletvekili kayıt yaptırıyor
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker Meclise gelerek, kayıt yaptırdı
Yayın Tarihi: 06-07-2018 14:29
Başbakan Yardımcısı Bozdağ Yozgat'ta
Bozdağ: (1) - "(Küçük Eylül'ün öldürülmesi) Cinsel kastrasyon dediğimiz tedbiri de bütün yönleriyle yeni dönemde devreye sokacağız" - "Vahşice bir cinayet. Türkiye olarak bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık bugüne kadar hükümet olarak. Önümüzdeki dönemde bu tedbirleri tekrar gözden geçirip cezaları daha da artıracak adımlar atacağımızı daha önce açıklamıştık ancak seçimin araya girmesiyle bu düzenlemeler yapılamamıştı. Yeni dönemde bu konularda cezaları daha da artıran adımları atacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim" - "Şimdi Ronaldo kaybetti, gitti takımı, Portekiz elendi. Messi kaybetti, Arjantin de elendi. Dünya Kupası'na veda ettiler ama Kılıçdaroğlu 9 defadır maçı kaybediyor ne takımı bırakıyor ne de takımı yarışı bırakıyor. Tabi takımı yarışı bırakmasın ama hiç olmazsa onun kendisini gözden geçirmesi gerekir"
Yayın Tarihi: 01-07-2018 11:51
"Seçim sonuçları Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: - "24 Haziran seçim sonuçları Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu" - "Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığında CHP, 2 halk oylaması ile 2 cumhurbaşkanı, 4 milletvekili ve 1 yerel seçim olmak üzere girdiği 9 seçimde yenilmiş. Seçime girmiş yenilmiş, seçime girmiş yenilmiş, yenilmiş..."
Yayın Tarihi: 27-06-2018 20:00
Bozdağ: Sonuçlar Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, '24 Haziran seçim sonuçları, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu. Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanılığında CHP;2 halk oylaması ile 2 Cumhurbaşkanı, 4 milletvekili ve 1 yerel seçim olmak üzere girdiği 9 seçimde yenilmiş. Seçime;girmiş,yenilmiş; Seçime girmiş,yenilmiş,yenilmiş...' dedi.
Yayın Tarihi: 27-06-2018 19:41
"Halkımız Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaktır"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: "Türk halkı, Cumhurbaşkanları/Başkanları Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı makamında yalnız bırakmayacaktır, güçlü hükümet ve güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı salt çoğunluğun üstünde güçlü bir Meclis çoğunluğu ile de destekleyecektir"
Yayın Tarihi: 23-06-2018 16:46
Bozdağ, Yozgat'ta gündemi değerlendirdi
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: - "(FETÖ ile ilgili yeni belgeler) Bu yeni delil, şu anda açık ve net olan bu hususu ayrıca teyit etmektedir" - "15 Temmuz darbe teşebbüsünün FETÖ/PDY terör örgütünün elebaşı teröristbaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla yapıldığı ve bütün organizasyon aşamasında FETÖ'nün onayının alındığı çok nettir." - "Türkiye'de seçim sonuçları üzerine gölge düşürmek isteyenlerin tamamı yalan söylüyorlar, bilinçli iftira ediyorlar ve Türkiye'de bir provokasyon yapmak istiyorlar. Biz onu görüyoruz. Sayın Muharrem İnce seçim kurulunun önünde gelip niye oturacak? Sandıklar Yüksek Seçim Kurulunda değil"
Yayın Tarihi: 23-06-2018 14:38
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: "15 Temmuz darbe teşebbüsünün FETÖ/PDY terör örgütünün elebaşı teröristbaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla yapıldığı ve bütün organizasyon aşamasında FETÖ'nün onayının alındığı çok nettir."
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: "15 Temmuz darbe teşebbüsünün FETÖ/PDY terör örgütünün elebaşı teröristbaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla yapıldığı ve bütün organizasyon aşamasında FETÖ'nün onayının alındığı çok nettir."
Yayın Tarihi: 23-06-2018 13:34
Bekir Bozdağ'dan Muharrem İnce hakkında tartışma yaratacak sözler
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştirdi. Bozdağ, "CHP'nin adayı Sayın İnce, cami cami niye geziyor, her gittiği yerde umre ibadetini yaptığını niye açıklıyor, başı örtülü olduğunu göstermek için mitingden mitinge annesini, kız kardeşini niye gezdiriyor?" dedi
Yayın Tarihi: 23-06-2018 11:12
Muharrem İnce kendisini en çok güldüren espriyi anlattı
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, namaz tartışmalarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bozdağ'ın açıklamalarına sert tepki gösteren İnce, 'Sen nasıl bir Müslümansın diyeceğim' ifadelerini kullandı. İnce bu tartışmalara annesinin çok üzüldüğünü söyledi. İnce, sosyal medyada kendisini en çok güldürdüğünü söylediği espriyi de anlattı.
Yayın Tarihi: 23-06-2018 10:10
"Anadolu Ajansı hiçbir sonucu manipüle etmez"
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: (1) - "Anadolu Ajansı hiçbir sonucu manipüle etmez" - "Anadolu Ajansı, hiçbir haberinde seçimler için ve seçimler dışında Türkiye'yi ve Türk halkını yanıltmamıştır, dürüstçe görev yapmıştır" - "Anadolu Ajansına iftira ediyorlar ve onlar yargıda bu iftiralarının hesabını Anadolu Ajansına vereceklerdir" - (Seçim sonuçlarına müdahale iddiası) Siyasi parti temsilcilerinin seçim yaklaştıkça seçimlere ilişkin şaibe açıklamaları kendi seçim sonuçlarına dönük, başarısızlıklarına kılıf uydurma çabalarından başka bir şey değildir"
Yayın Tarihi: 22-06-2018 11:54