Bekir Bozdağ kimdir?

Bekir Bozdağ, 1 Nisan 1965'te Yozgat Akdağmadeni'nde doğdu.

Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye'dir. Bekir Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

DEVAM EDİYOR...
DEVAMI

Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Bekir Bozdağ, Serbest avukat olarak çalıştı. 22 ve 23. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. Bekir Bozdağ, 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bekir Bozdağ Haberleri

AK Parti'nin Yozgat mitingi
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: - "Görüyorum ki muhalefette çok enteresan bir telaş ve bir araya gelme var. Olmazların bir araya geldiği hal var. Biz bu seçimden de bu kenetlenmiş halimizle galip çıkacağımıza inanıyorum"
Yayın Tarihi: 25-02-2019 15:46
Bekir Bozdağ'ın alıkonulma planına ilişkin dava
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile bazı idarecilerin alıkonulması planına yönelik 13 kişinin yargılandığı davada savcı, sanıklardan birinin "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, bir diğerinin ise "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapsini istedi - Savcı görüşünde, firari bir sanık dışındaki bütün sanıklar hakkında, Bozdağ ve idarecilerin alıkonulması planlarının hazırlık aşamasında kalması, teşebbüse ulaşmaması nedeniyle beraat talebinde bulunuldu
Yayın Tarihi: 02-11-2018 19:16
Erdoğan konuşurken gözyaşlarını tutamamıştı! İlk kez açıkladı
Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, ”Sayın Cumhurbaşkanımız vefasını, adamlığını, liderliğini bir kez daha gösterdi. Ben Rabbime hamd ediyorum böyle bir liderle yol yürümeyi, onu arkadaş olmayı Rabbim nasip etti. O gün duygulanmamın ana nedeni budur” dedi.
Yayın Tarihi: 26-10-2018 18:17
Bahçeli'nin danışmanı isim verdi! 'MHP'yi istemediler'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, 2019 yerel seçimi öncesinde dağılan Cumhur İttifakı hakkında AK Parti'ye yüklendi. Çiçek, Türkgün gazetesinde kaleme aldığı 'Kriptolar Mutlu, Zil Takıp Oynuyorlar!' başlıklı yazısında, AK Partili 5 ismin MHP'yi hiç istemediğini iddia etti ve isimleri tek tek açıkladı...
Yayın Tarihi: 24-10-2018 11:42
Nagehan Alçı: İtiraf edeyim
Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmadan çok etkilendiğini yazdı. Alçı, " "İtiraf edeyim, gözyaşları içindeyim. Tıpkı Başkan Erdoğan’ın erdemli tavrı karşısında akan Bekir Bozdağ’ın gözyaşları gibi gayriihtiyari ben de kendimi ağlarken buldum" diye ekledi
Yayın Tarihi: 24-10-2018 11:18
Cumhur İttifakı'nda Andımız çatlağı
MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medyadan kritik mesajlar paylaştı. Devlet Bahçeli, hükümet tarafından eleştirilen Danıştay'ın Andımız kararına 'Andımızı sahiplendik' diyerek destek verdi. Bahçeli ayrıca "Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir?" sözleriyle Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasını eleştirdi.
Yayın Tarihi: 20-10-2018 19:29
Bozdağ'dan çok sert 'andımız' yanıtı!
Danıştay'ın 'andımız' kararı sonrası attığı Tweet'le bir anda eleştirilerin hedefi haline gelen AK Partili Bekir Bozdağ, ifadelerine açıklık getirdi. Hakkında yazılanlara da tepki gösteren Bozdağ 'Şahsıma hakaret,iftira,suçlama ve tehdit yapanları yargıya değil Allah’a havale ediyorum.' ifadelerine yer verdi.
Yayın Tarihi: 20-10-2018 13:26
Danıştay'ın 'öğrenci andı' kararına AK Parti'den tepki
Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti. Karara eski Adalet Bakanı ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ tepki gösterdi. Bozdağ, "Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 19-10-2018 11:22
TBMM İçtüzük değişikliği komisyonda kabul edildi (3)
Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, savaş ve mücbir sebeplerle Meclisin toplanamaması hali hariç olmak üzere 3 ay içinde TBMM'de öncelikle görüşülecek ve karara bağlanacak - Üç ay içinde görüşülüp karara bağlanamayan Cumhurbaşkanlığı kararnameleri kendiliğinden yürürlükten kalkacak - Meclis, Cumhurbaşkanının talebiyle her defasında 4 ayı geçmemek üzere olağanüstü hal süresini uzatabilecek - "Kanun tasarısı", "hükümet", "bakanlar kurulu" gibi ibareler içtüzükten çıkarılacak, gereken yerlere cumhurbaşkanı yardımcısı, bakan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ibareleri eklenecek
Yayın Tarihi: 04-10-2018 21:26
Bekir Bozdağ: Ekonomik savaşı kazanacağız
ABD'nin yaptırım kararının ardından Türkiye'den ek vergi misillemesi geldi. Alınan kararın ardından açıklamalarda bulunan Ak Partili Bekir Bozdağ, 'Biz ambargo uygulanmış bir Peygamberin ümmetiyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliği ile bu ekonomik savaşı da kazanacağız' dedi.
Yayın Tarihi: 15-08-2018 09:41
"ABD'nin kararı akıl tutulması"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ: - "ABD yönetiminin bu kararı, aklı selimden uzaklaşmadır, akıl tutulmasıdır, basiretsizliktir" - "ABD yönetimi, uluslararası hukuka aykırı, haksız ve haddini bilmez bir yöntemle, Türkiye'den istediğini alamaz"
Yayın Tarihi: 02-08-2018 10:18
AK Parti'li Hakkı Köylü'nün sağlık durumu
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köylü, yoğun bakımdan çıkarılarak, odaya alındı - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ: - "İnşallah yarın sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu olacak"
Yayın Tarihi: 31-07-2018 17:09
GRAFİKLİ - FETÖ elebaşı Gülen'in iade sürecinin iki yılı
FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından elebaşı Fetullah Gülen için iade talepleri ilk kez iki yıl önce bugün Adalet Bakanlığı tarafından ABD'li makamlara iletildi - İade talebine dayanak teşkil eden deliller arasında örgütün sivil imamları Kemal Batmaz ve Hakan Çiçek'in, Gülen'le irtibatına dair belgeler de yer aldı - Bugüne kadar 7 kez iadesi istenen FETÖ elebaşı Gülen'in darbe girişimi emrini verdiği ve yönettiğine dair çok sayıda delil ve belgeye rağmen ABD'den herhangi bir karşılık verilmedi
Yayın Tarihi: 19-07-2018 12:37
Kritik koltuklara eski Bakanlar getirildi!
AK Parti’de grup yönetimi, Meclis ihtisas komisyonları başkanlıklarına getirilecek isimler üzerindeki çalışması tamamladı. Ayrıca TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ile Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri belli oldu.
Yayın Tarihi: 17-07-2018 09:25
Erdoğan 5 eski bakan için kararını verdi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski kabinedeki 5 bakanı, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi'ndeki 5 komisyonun başkanlığına getirdi. Eski Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na getirildi. Bozdağ'ın yanı sıra bir önceki kabinede yer alan, Numan Kurtulmuş, İsmet Yılmaz, Jülide Sarıeroğlu ve Hakan Çavuşoğlu da TBMM'de komisyon başkanlığı görevine getirildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 17:28
Bekir Bozdağ'ın yeni görevi belli oldu
Başbakan eski Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevine getirilirken, Kültür eski Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Eğitim Komisyonu Başkanı, Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı seçildi.
Yayın Tarihi: 16-07-2018 15:07
15 Temmuz Sempozyumu
AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ: - "15 Temmuz darbe teşebbüsüne gelindiğinde, tarihi bakımından çok farklılıklar ve ilkler yaşandı. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nı darbeciler teslim alamadılar, lider korkmadı, darbecilere teslim olma yollarını aramadı, ölümden çekinmedi, ölmeyi ve darbecilere teslim olmak yerine milletinin ve devletinin onuruna sahip çıkmayı tercih etti" - "O gece sadece FETÖ/PDY terör örgütü ve onunla beraber hareket eden darbeci teröristler yenilmedi. FETÖ/PDY'yi kucağında besleyen, büyüten, Türkiye'ye karşı kullanan ve o darbe emrini veren, darbenin başarılı olmasını bekleyen, dua eden bütün güçleri de Türk milleti o gün, bir kez daha yenmiştir"
Yayın Tarihi: 12-07-2018 12:08