Bolton Haberleri

ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'dan Ortadoğu'ya uçak gemisi sevkiyatı açıklaması
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan: - "Dün gece duyurulan CVN-72 (Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu) ve ABD Hava Kuvvetlerine bağlı Bombardıman Görev Gücünün CENTCOM (Merkez Kuvvetler Komutanlığı) bölgesine benim onayımla sevkiyatı, İran rejim güçlerinin teşkil ettiği ciddi tehdidin belirtilerine yanıt olarak unsurların tedbir amaçlı yer değiştirmesiydi" - "İran rejimine tüm provokasyonları durdurması çağrısında bulunuyoruz. Kuvvetlerimize ve menfaatlerimize yönelik herhangi bir saldırıdan İran rejimini sorumlu tutarız”
Yayın Tarihi: 06-05-2019 21:46
ABD'den İran'a uçak gemisi ile gözdağı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "Birçok kaygı verici ve gerginliği tırmandıran belirti ve uyarıya karşın, İran rejimine ABD'nin veya müttefiklerinin menfaatlerine yönelik herhangi bir saldırının sert bir güçle karşılık bulacağına dair net ve mutlak bir mesaj vermek üzere ABD USS Abraham Lincoln uçak gemisi taarruz grubunu ve bir bombardıman görev gücünü Merkez Kuvvetler Komutanlığı bölgesine gönderiyor"
Yayın Tarihi: 06-05-2019 04:30
"Bolton İran'a karşı kronik bir kuruntuya müptela"
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un İran ile ilgili iddialarına tepki gösterdi
Yayın Tarihi: 12-02-2019 21:08
'5 bin asker Kolombiya'ya' notu olay yarattı!
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın basın toplantısı sırasında elinde tuttuğu defterdeki '5 bin asker Kolombiya'ya' yazılı not büyük tartışma yarattı. Ayrıca Bolton'ın arkasında yer alan haritada Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Maduro'yu destekleyen ülkelerin kırmızı ile işaretlenmesi dikkatlerden kaçmadı.
Yayın Tarihi: 29-01-2019 10:06
İran Dışişleri Bakanı, Bolton'u sosyal medya akımıyla alaya aldı
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un 2009-2019 yıllarında yaptığı açıklamaları "10 year challenge" akımıyla alaya aldı
Yayın Tarihi: 18-01-2019 20:23
Bu iddia savaş çıkarır: ABD, İran'ı bombalamak istiyor!
ABD'deki haber sitesi "The Intercept" yazarı Mehdi Hasan, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'ın ABD'nin dış politikasındaki artan etkisine dikkati çekerek "Şimdi o, İran ile savaş istiyor." ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 11:40
ABD'nin Türkiye'ye önerdiği planın maddeleri ortaya çıktı
CNN International, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Ankara temaslarında Suriye'den çekilme konusunda çizdiği ana hat planını yazdı. Madde madde sızdırılan plan, sonu belirsiz bir 'çekilme' sürecine işaret ettiği ifade edildi.
Yayın Tarihi: 10-01-2019 16:38
"Bolton ile Kalın verimli bir görüşme yaptı"
Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Garret Marquis: - "John Bolton ile İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeydoğusundan uygun bir hızla çekilme kararı hakkında verimli bir görüşme yaptı"
Yayın Tarihi: 08-01-2019 13:10
ABD'den, Rusya'ya "seçimlere müdahale" uyarısı
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton: - "Rusya’nın, ABD’de düzenlenecek seçimlere müdahil olduğuna yönelik şimdilik bir bulguya rastlanmadı. Ancak bu bir klavye tuşuyla değişebilir. Umarım böyle bir şey olmaz” - “(ABD'nin, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan çekilmesi) Avrupa için asıl tehdit, ABD’nin anlaşmadan çekilmesi değil, Rusya’nın burada hali hazırda konuşlandırdığı füzelerdir”
Yayın Tarihi: 23-10-2018 22:25
ABD'den korkunç tehdit: Korkunç sonuçlarla karşılaşırsınız
BM'de Trump'ın 'İran'la tüm ilişkilerin kesilmesi' çağrısı, Pompeo'nun Amerikan atlatma çabasının 'barış ve güvenliğe karşı en zararlı adım olduğu' açıklamasının ardından Bolton da konuştu: 4 Kasım'dan itibaren İran'la iş yapmaya devam edenler, korkunç sonuçlarla karşılaşacak.
Yayın Tarihi: 26-09-2018 16:05
Trump'tan yeni siber güvenlik stratejisi
ABD Başkanı Donald Trump, Ulusal Siber Güvenlik Strateji Belgesi'ni imzaladı - Belgede, ABD kritik alt yapı ve kurumlarının veritabanlarının siber saldırılara karşı güvenliği tahkim edilmesi gerektiğine dikkati çekiliyor - "Siber Caydırıcılık İnisiyatifi" adı altından bir birimin oluşturulacağı belirtilen belgede, ABD'nin siber güvenlikte küresel üstünlüğünün tesis edilmesinin planlandığı vurgulanıyor - ABD'nin küresel siber güvenlik normlarının oluşturulmasına öncülük edeceği ve devletlerin bu normlara uymasının sağlanması için çaba sarf edileceği kaydediliyor
Yayın Tarihi: 21-09-2018 00:39