botoks Haberleri

Geçmeyen baş ağrıları için bu yöntemi denemiş miydiniz?
Ağrılı kas sendromlarının tanı ve tedavisi oldukça zor bir süreç olabilir. Genel olarak, bu gibi durumlarda terapötik egzersiz, analjezik kullanımı gibi yöntemler kullanılabilir. Ne yazık ki, tüm ağrılar bu tedavilere cevap vermeyebilir, hatta direnç gösterebilir. Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, ağrılı kas sendromlarının tedavisinde botoksun sağladığı tedavi desteğini sizler için anlattı.
Yayın Tarihi: 29-03-2019 12:04
"Sahte estetikçi" yine cezaevinden kaçmış
Adana'da internetten kendisini "estetik uzmanı doktor" olarak tanıtıp aralarında hemşirenin de bulunduğu biri erkek 4 kişiye dudak dolgusu ve botoks yaptığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan kuaförün, "taksirle yaralama" suçundan yargılanmasına devam edildi - Başka bir suçtan dolayı yattığı Adana'daki açık cezaevinden kaçtıktan sonra yakalanıp Patnos Açık Cezaevi İnfaz Kurumuna gönderilen sanığın yaklaşık 2,5 ay önce yine cezaevinden kaçtığı belirtildi
Yayın Tarihi: 12-02-2019 15:26
Diş sıkma için botoks kesin çözüm mü?
Havaların soğuması ve karanlık günler yaşanması daha çok uyumayı ve hareketsiz kalmayı beraberinde getiriyor. Bu sebeple kişilerde stres ve depresyon eğilimi de artıyor. Bu durum da kışın daha çok diş sıkma problemi ile karşılaşılmasına neden oluyor. Kışın daha çok görülen diş sıkma sorunu çözümü en çok aranan hastalıklar arasında başı çekiyor. Diş sıkma botoksu da bu sorunu yaşayanların aradığı çözümler arasında yer alıyor. İşte detaylar...
Yayın Tarihi: 15-01-2019 14:11
Mide botoksu yaptıranlar dikkat! Yöntemin başarılı olması için...
Kilo vermek için yardımcı yollara başvurmak isteyenler için yeni bir yöntem daha geliştirildi. Mide Botoksu yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem kilo vermek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri haline geldi. Ancak Mide Botoksu yöntemi bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Çıkan tartışmalar üzerine ise uzmanlar Mide Botoksu tekniğinin başarısız olmasının nedenleri üzerinde duruyor. Uzmanların Mide Botoksu başarısı konusunda altını çizdikleri nokta ise diyete sadık kalınması.
Yayın Tarihi: 10-01-2019 14:49
"Renkli dövme alerjik reaksiyon riskini artırıyor"
Türkiye Alerji ve İmmünoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Demet Can: - "Renkli dövmelerde kullanılan, sarı renk veren gold ve kırmızı renk veren civalı pigmentler, temas olan yerde kızarıklık ve döküntüye neden olan 'kontak dermatit'lerin artmasına yol açabiliyor" - "Geçici dövmenin renginin daha koyu olması için en çok tercih edilen 'parafenilendiamin' isimli maddedir. Bu madde de 'alerjik ve irrittan kontak dermatit' başta olmak üzere çeşitli aşırı duyarlılık reaksiyonlarına neden olabilir"
Yayın Tarihi: 03-01-2019 11:09
Göz estetiği ile hem sağlık hem güzellik kazanın
Gözler, yoğun hayat temposunda bedenimizde en çok etkilenen bölgelerden birisidir. Canlılığını ve elastikiyetini zamanla kaybeden cilt yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Yüzün odak noktası olan göz ve göz çevresi ise bu süreçten en fazla hasarı alan bölge olarak dikkat çekiyor. Uzmanlar göz ve göz çevresi estetiğinde uygulanan medikal ve cerrahi yöntemleri açıkladı.
Yayın Tarihi: 11-12-2018 12:13
Sürekli çene ağrısı çekiyorsanız dikkat!
Çene Eklem Splinti aylık kontrollerinde hastanın ekleminin en rahat ettiği tek bir kapanış elde edilir. Hastanın eklem ağrıları ve kaslarındaki kasılmalar geçtikten sonra ve yapılan kontrollerde sürekli aynı noktalarda temas belirlendiğinde eklem splinti tedavisi tamamlanmış olur ve tedaviye son verilir. Eklem splinti (ağrısı) tedavisi tamamlandığında hastanın kas ağrıları, eklem bölgesi ağrıları giderilmiş ve eklem bölgesinden gelen klik ve pap sesleri çözümlenmiş olur.
Yayın Tarihi: 22-11-2018 11:44
Botoks yaptıran kocasını 'Azdın sen' deyip dövdü
İstanbul Zeytinburnu'nda özel bir hastanede hemşire olarak çalışan 33 yaşındaki Emine A., aynı hastanede çalışan kocası Hasan A. kendisinden habersiz yüzüne botoks yaptırınca eşini darp etti.
Yayın Tarihi: 30-10-2018 07:15
Mide botoksu zayıflamak isteyenlerin derdine çare oluyor
Mide botoksu ne demek sorusu zayıflamak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olarak özetlenebilir. Mide botoksu yan etkileri ise bu yolu tercih edenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Peki mide botoksu yaptıranlar nasıl bir süreçten geçiyor? İşte mide botoksu ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
Yayın Tarihi: 21-08-2018 16:16
Estetik bağımlılığı yüzünden ölme riski var ama...
Her 4 kişi bu sorundan dert yanıyor!
Kıyafetler ıslanıp hoş olmayan bir görüntü oluşturuyor. Dokunulan eşyalar ıslanabiliyor, el sıkışmak adeta dert oluyor. Çevreye yayılan kötü koku sorunu daha da dayanılmaz hale getirebiliyor. Üstelik sıcak havaların etkisiyle daha da şiddetlenebiliyor. Bu problemin adı; hiperhidrozis, bir başka deyişle aşırı terleme. Neyse ki tıp dünyası çeşitli yöntemlerle çözüm sunuyor. Bu yöntemlerden biri ise terlemeyi tek seansta 6-9 ay süreyle ortadan kaldıran, botoks.
Yayın Tarihi: 29-06-2018 18:14
Brotoks ile erkekler de gençleşiyor!
Erkeklere özel broktoks uygulaması ile erkeklerde yüzlerindeki kırışıklardan kurtulabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, erkek botoksunun özelliklerini sizler için anlattı.
Yayın Tarihi: 16-05-2018 16:00
Yine şaşırttı! Botoks yerine ilginç öneri
Kadınların botoks yaptırmak yerine kelle paça içmesini tavsiye eden İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, sigara bırakmanın zor olma nedeninin de tütünün batırıldığı şeker olduğunu söyledi. Karatay, "Sabah kalktığınızda doyuncaya kadar sağlıklı gıdalar yerseniz eğer neredeyse tüm gün acıkmazsınız. Ama abur cubur ile sağlıksız gıdalar ile beslenirseniz sık sık acıkırsınız. Bana inanmayın ama dinleyin, deneyin" dedi.
Yayın Tarihi: 06-05-2018 17:10
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay:
"Şimdi hanımlar güzellik için botoks yaptırıyor, en güzel kollajen ve botoks kelle paçada vardır" - "Fıstık yerseniz, fıstık gibi olursunuz, uzun ve sağlıklı yaşarsınız"
Yayın Tarihi: 05-05-2018 21:00
Ozan Melin İngiltere'yi karıştırdı! 'Doktorum' dedi, kadınları bu hale getirdi
Mide botoksu ile zayıflamak mümkün!
Yüz gençleştirmede kullanılan botoks obezite ile mücadelede de kullanılmaya başlandı. Norveçli bilim adamlarının uzun çalışmalar sonrası onay verdikleri mide botoksu uygulaması Avrupa ve Amerika’nın ardından Türkiye’de de kullanılmaya başlandı.
Yayın Tarihi: 20-03-2018 17:27
Göz estetiği uygulamaları ile yılları geriye sayın!
Yüzümüzün en dikkat çekici bölgesi olan gözler, yoğun iş temposu ve şehir yaşamı gibi pek çok etken sebebiyle genç görünümünü kaybeder. Gözlerinizin içini güldürecek ve yılları geriye saran pratik uygulamaları, Dünyagöz Altunizade’den Op. Dr. Levent Akçay anlatıyor. Op. Dr. Levent Akçay, oküloplasti ve lazerden, botoksa kadar dikkat çeken göz çevresi estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor.
Yayın Tarihi: 13-02-2018 16:33
Aşırı terlemeye botoks tedavisi
Botoks, bir Botulinum toxinidir. Aşırı terleme için BTX-A kullanılmaktadır. Cilt içine enjeksiyon edilerek uygulanmaktadır.
Yayın Tarihi: 24-01-2018 17:45
Güzellik yarışmasında botoks skandalı!
Suudi Arabistan'da düzenlenen "deve güzellik yarışması"nda 12 deve, kendilerine sahipleri tarafından botoks uygulandıkları ortaya çıkınca, yarışmadan diskalifiye edildi.
Yayın Tarihi: 24-01-2018 12:05
'Utandıran hastalık' için bilinmeyen yöntem!
Dünyada en sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alan anal fissür kış mevsiminde şiddetini arttırıyor. Hastaların geç doktora başvurması ile hayatı kabusa çeviren hastalık yüz gençleştirme için kullanılan Botoks’la tedavi edilebiliyor.
Yayın Tarihi: 17-01-2018 09:22