Brexit Haberleri

Çok önemli açıklama: İstifaya açığım...
İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit anlaşmasının onaylanması durumunda istifaya hazır olduğu duyuruldu.
Yayın Tarihi: 25-03-2019 11:57
Brexit'in iptali dilekçesinde imza sayısı 5 milyonu geçti
Brexit'in iptali dilekçesinde imza sayısı 5 milyonu geçti
Yayın Tarihi: 24-03-2019 18:09
GÜNCELLEME - Londra'da yeni referandum yürüyüşü
İngiltere'de yeniden referandum yapılmasını isteyen AB yanlısı 1 milyon kişi, başkent Londra'da sokağa çıktı - Göstericilerden François Minaar: - "Brexit sadece ekonomimize büyük zarar vermekle kalmayacak, diğer Avrupa ülkeleriyle ilişkimizi de olumsuz etkileyecek" - Martin Howard: - "Bu ülkenin geleceğiyle ilgili ikinci bir söz söyleme imkanını hak ediyoruz. Politikacılar bir karara varmayı beceremiyor" - Claudia Howards: - "Hükümet gerçek sorunlarla ilgilenemiyor. Brexit faydasız. Bence tam bir saçmalık. İlk referandumda tepki gösterilen sorunlar da önceki yıllarda yapılmayan yatırımlardan kaynaklanıyor" GÖSTERİDEN DETAYLAR EKLENDİ
Yayın Tarihi: 23-03-2019 21:50
İngiltere'de dev 'Brexit'i halka bırakın' yürüyüşü
Merkel'den Brexit açıklaması
Almanya Başbakanı Angela Merkel: - "Alman ekonomisi sert bir Brexit için iyi hazırlanmış durumda"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 19:12
"Yeni Brexit referandumunu AB yanlıları kazanabilir"
LSE Avrupa Enstitüsü Öğretim Üyesi Sara Hobolt: - "Bir yıl öncesine kıyasla bugün AB'de kalınmasından yana bir çoğunluk var görünüyor ancak bu grup küçük bir farkla önde" - "Brexitçi taraf 'Seçkinler oyunuzu çalıyor' derse, bu güçlü bir mesaj olabilir ve seçmenleri seferber edebilir"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 14:32
Brexit’in ertelenmesi Alman şirketleri için belirsizliği artırıyor
Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği Başkanı Eric Schweitzer: - “İş arkadaşlarıma bunun için (Anlaşmasız Brexit) hazırlanmalarını tavsiye ediyorum” - Alman Sanayi Federasyonu Başkanı Joachim Lang: - “Şirketlerimizin önünü görmeye ihtiyacı var. Bunun için İngiliz politikasının, Brexit sürecini en kısa sürede tamamlaması gerekiyor"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 14:24
Brexit'i iptal dilekçesine 2 milyon 500 bin imza
İngiliz Parlamentosunun dilekçelere ayrılan internet sitesinde imzaya açılan ve İngiliz hükümetine Brexit'i iptal çağrısı yapan dilekçedeki imza sayısı 2 milyon 500 bine yaklaştı
Yayın Tarihi: 22-03-2019 11:02
AB ile İngiltere'nin yeni Brexit tarihlerinde uzlaşması
İngiltere Başbakanı Theresa May: - "Bugünkü karar, parlamentonun gelecek hafta anlaşmayı kabul etmesinin öneminin altını çiziyor. Böylece belirsizliğe bir son verebilir ve düzenli bir şekilde ayrılabiliriz" - "Hepimizin, bir karar verme noktasında bulunduğumuz konusunda hemfikir olduğunu umuyorum. Anlaşmalı bir ayrılık için her türlü çabayı göstereceğim"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 03:53
AB ile İngiltere Başbakanı May'in yeni Brexit tarihlerinde uzlaşması
Almanya Başbakanı Angela Merkel: - "Tüm senaryolara hazırız"
Yayın Tarihi: 22-03-2019 03:36
AB'den İngiltere'ye seçenekli erteleme teklifi
AB Brexit'i, ayrılık anlaşmasının İngiliz parlamentosunda gelecek hafta onaylanması halinde 22 Mayıs'a, aksi halde 12 Nisan'a kadar erteledi
Yayın Tarihi: 22-03-2019 02:04
AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit'in bir anlaşma ile gerçekleşmesini sağlamak için "her türlü çabayı göstereceğini" söyledi.
Yayın Tarihi: 22-03-2019 04:12
AB Brexit'i, ayrılık anlaşmasının İngiliz parlamentosunda gelecek hafta onaylanması halinde 22 Mayıs'a, aksi halde 12 Nisan'a kadar erteledi
AB Brexit'i, ayrılık anlaşmasının İngiliz parlamentosunda gelecek hafta onaylanması halinde 22 Mayıs'a, aksi halde 12 Nisan'a kadar erteledi
Yayın Tarihi: 22-03-2019 01:40
Borisov'dan "Brexit" açıklaması
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov: - "Brexit konusunda tam bin gün çalıştık ve hala hiçbir şey belli değil" - "Brexit, İngiltere’de yaşayan on binlerce Bulgar vatandaşını ve Bulgaristan’da yaşayan çok sayıda İngiliz vatandaşını etkileyecek"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 21:31
Brexit'i iptal dilekçesine 1 milyondan fazla imza
İngiliz hükümetine Brexit’i iptal çağrısı yapan dilekçedeki imza sayısı 1 milyonu aştı
Yayın Tarihi: 21-03-2019 19:21
AB Liderler Zirvesi başladı
İngiltere Başbakanı Theresa May: - "Önemli olan husus parlamentonun İngiliz halkının referandumla talep ettiği Brexit'i gerçekleştirmesidir. Umarım bunu anlaşmayı onaylayarak yapabiliriz" - AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker: - "Anlaşma İngiliz parlamentosunda reddedilirse, AB Konseyi gelecek hafta yeniden toplanır" - Almanya Başbakanı Angela Merkel: - "Anlaşmanın İngiliz parlamentosunda reddedilme ihtimaline karşı hazırlığımızı arttırmalıyız" - Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron: - "İngiliz parlamentosu anlaşmayı reddederse bu, anlaşmasız ayrılık anlamına gelir" - Hollanda Başbakanı Mark Rutte: - "Top artık İngiliz parlamentosunda" - Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz: - "Bu akşam Brexit'in ertelenmesi için anlaşma sağlayabileceğimizi düşünüyorum"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 17:47
Merkel'den Brexit açıklaması
Almanya Başbakanı Angela Merkel: "(İngiltere'nin Brexit tarihinin uzatılması talebi) Kısa süreli bir uzatma üzerinde konuşulur"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 13:33
Brexit krizindeki İngiltere'de yeni referandum ihtimali güçleniyor
İşçi Partisi milletvekili ve eski Dışişleri Bakanı Margaret Beckett: - "Ülkede kesinlikle bir anayasal kriz var. Bu krize yol açan, elindeki her yetkiyi parlamentoyu kendi anlaşması dışında herhangi bir şeyi değerlendirmekten alıkoymak için kullanan başbakandır" - Eski Başbakanlık İletişim Direktörü Alastair Campbell: - "Brexit müzakerelerinin sonucunu göstererek, halka ‘Tam bir keşmekeş. Size vadedilenden çok farklı. Hala devam etmek istiyor musunuz?’ diye soruyorum. Bence ülke bu soruya ‘Hayır, istemiyoruz.’ demeye doğru ilerliyor"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 11:07
'Bıktınız, ben de aynı taraftayım'
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit konusunda ülkenin girdiği çıkmazdan dolayı milletvekillerini suçladı. May, 'Milletvekilleri Brexit’i hayata geçirmek için bir yol üzerinde anlaşmayı başaramadı. Halk olarak bıktınız. Gerçek sorunlarınız dururken milletvekillerinin sadece Brexit’den söz ettiğini duymaktan yoruldunuz. Ben de sizinle aynı taraftayım' dedi.
Yayın Tarihi: 21-03-2019 03:46
İngiltere Başbakanı Theresa May'den parlamentoya Brexit suçlaması
İngiltere Başbakanı Theresa May: - “Milletvekilleri Brexit’i hayata geçirmek için bir yol üzerinde anlaşmayı başaramadı” - "Halk olarak bıktınız. Gerçek sorunlarınız dururken milletvekillerinin sadece Brexit’den söz ettiğini duymaktan yoruldunuz. Ben de sizinle aynı taraftayım"
Yayın Tarihi: 21-03-2019 00:45