CHP Haberleri

Mansur Yavaş: 2014 acısını yaşamayacağız
Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Allah'tan korkmuyorlar, kuldan utanmıyorlar. Önce nüfus kaydımızdan başladılar, provokasyon üstüne provokasyon. Bekliyorum bakalım şurada 8- 10 gün kaldı. Bakalım şapkalardan daha ne çıkaracaklar" ifadelerini kullandı. Yavaş, bu kadar kötülük karşısında yapacakları tek şeyin sandıklara sahip çıkmak olduğunu söyleyerek, "2014 acısını yaşamayacağız" dedi.
Yayın Tarihi: 20-03-2019 19:00
"Türkiye'de beka sorunu yoktur"
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "Türkiye'de beka sorunu yoktur. Olduğunda evelallah hep birlikte ona karşı çıkarız"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 14:04
"Belediyecilik bizim işimiz"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: - "Belediyecilik bizim işimiz. Allah'a çok şükür bugüne kadar mahcup olmadık, bundan sonra da olmayacağız"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 13:09
Adatepe'nin mirasını bilirkişinin hesaplamasına karar verildi
Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocuklarının CHP ile Türkiye İş Bankası aleyhine açtığı miras davasında dosyanın, Adatepe'ye eksik ödendiği iddia edilen 74 yıllık alacağın faiziyle birlikte hesaplanması için bilirkişi heyetine gönderilmesi kararlaştırıldı - Davacı Doğançay'ın avukatı Kozanhan: - "2013 yılında davalı kurumlara çektiğimiz ihtarnamede söz konusu hesaplama, 1 milyar 778 milyon liraya denk geliyordu. Atatürk'ün vasiyetinin gereği gibi yerine getirilmemesi nedeniyle İş Bankasında bulunan Atatürk'e ait hisselerin Hazine'ye devredilmesi için gerekli hukuki şartlar oluşmuştur"
Yayın Tarihi: 20-03-2019 12:51
CHP'den 'Kılıçdaroğlu idam edilsin' diyen Akit TV muhabirine tepki
CHP'li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba, Ulucanlar Cezaevi'nden gerçekleştirdiği yayında "Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var" diyerek Abdullah Öcalan ile Fethullah Gülen'in yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ismini veren Akit TV muhabiri Mehmet Özmen'e sert tepki gösterdi.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 18:26
Soylu'nun açıklaması CHP'yi karıştırdı! İstifalar peş peşe geldi
İzmir'in Bayraklı ilçesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP ile ilgili yaptığı açıklama sonrası CHP'den 3 istifa geldi. CHP'nin il, ilçe yöneticileriyle Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal'ın açıklama yapmamasına tepki gösteren CHP'li üç belediyle meclis üyesi, partilerinden istifa etti. İstifacılardan Meclis Üyesi Şeref Balbay, "Yöneticiler ve aday, sessiz kalarak kabullendiler. Böyle bir kabullenmeyi biz kabullenmedik" dedi.
Yayın Tarihi: 19-03-2019 04:59
"Alevilerin oyları kimsenin ipoteğinde değildir"
Alevi Kültür Dernekleri Kuşadası Şube Başkanı İsmail Kırancı: - "Yıllarca oy verdiğimiz, uğruna bedel ödeyip, mücadele ettiğimiz, peşlerinden koştuğumuz siyasiler bizleri seçimden seçime hatırlıyor, seçimler geçince de bizleri unutuyorlar. Bizi arka bahçeleri olarak görüyorlar. Biz kimsenin arka bahçesi değiliz. Alevilerin oyları da kimsenin ipoteğinde değildir"
Yayın Tarihi: 18-03-2019 19:03
"Köylerdeki su ücretleri 3 kuruş olacak"
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş: - "Köylerde yaşayanların su ücretleri sembolik olarak 2 ya da 3 kuruşa indirilecek"
Yayın Tarihi: 18-03-2019 16:12
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Kayseri'nin Bünyan ilçesinde tören düzenlendi - Şehit babası Yahya Yiğit, törene katılan CHP yöneticilerine tepki gösterdi
Yayın Tarihi: 18-03-2019 15:09
İçişleri Bakanı Soylu'nun Bayraklı Belediyesi ile ilgili sözleri
CHP'den istifa eden Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi Şeref Balbay: - "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 'CHP Bayraklı belediye meclis üyesi adayları arasında PKK'lı isimler var' sözlerine şu ana kadar CHP il, ilçe veya yetkili organlarınca bir yalanlama yapılmamıştır. İlçede bu yönde ciddi bir rahatsızlık baş göstermiştir"
Yayın Tarihi: 18-03-2019 15:02
"İmamoğlu, paçayı çoktan kaptırmış"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "PKK'ya patlayıcı taşıyanlar, PKK'nın propagandasını yapanlar, Apo için açlık grevi yapmak için çaba sarf edenler, sağdan soldan esnaftan haraç toplayanlar... Bunları getirmiş belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyesi yapmışlar. Şimdi İmamoğlu çıkacak diyecek ki 'Benim onlarla ilgim yok.' İmamoğlu paçayı çoktan kaptırmışsın" - "Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan İmamoğlu çıksın desin ki 'Terörist cenazesine giden, aynı zamanda teröristlerin tedavisini yaptırmak için çaba sarf eden bu adamla aynı çatı altında olmaktan iğreniyorum, tiksiniyorum.' Hadi desin. Diyebilir mi? 'PKK'dan gelecek oyun Allah cezasını versin. Bekleyenin de Allah cezasını versin.' diyebilir mi? Diyemezler. Sözleşmeyi imzalamışlar"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 19:16
Yeni Zelanda katliamının görüntülerinin Erdoğan'ın mitinginde gösterilmesine sert tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti mitinginde Yeni Zelanda'daki katliam görüntülerinin halka izlettirilmesine tepki göstererek, "3-5 oy almak için bunu yapmaya değer mi?" dedi.
Yayın Tarihi: 17-03-2019 17:30
AK Parti-MHP İzmir ortak mitingi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (2) - "CHP'nin Buca adayını son anda değiştirmesinin sebebi de Kılıçdaroğlu'nun İzmir'e sadece rant anlayışıyla yaklaşıyor olmasıdır" - "Bölücü örgütün emrindeki partinin eş başkanı açıkça ifade etti, 'Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da İzmir'deki de HDP'nin oylarıyla seçildiğini bilecek' diyerek adeta meydan okudu" - "İzmir'de büyükşehir adayımız, ilçe adaylarımız belli. Milletimizden gizlediğimiz, sakladığımız hiçbir şey yok. Söyleyeceklerimizi kuş diliyle, suflörler aracılığıyla değil açıkça ifade ediyoruz. Buna karşılık öteki tarafta neyin ne olduğu belli değil" - "İzmir'de ve diğer pek çok yerde olduğu gibi 'kimin kimi desteklediği belli olmayan' bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi?" - "Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. Ey Sezai, sen Kürdistan'da yaşamak istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var, defol git oraya, orada yaşa"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 16:46
'Çizgi filmin ekranına bile düşüyor' deyip tepki gösterdi
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, sosyal paylaşım platformu Youtube’da farklı yerlerdeki konuşmaları bir araya getirilerek oluşturulan olumsuz videoların yayınlanmasına tepki göstererek, “Aslında kimseyi kırmayın diyen Ekrem İmamoğlu şöyle yapmış, kırmış, dökmüş inanın ayıplıyorum. Bu işlere başvuranları kınıyorum. Çocuk çizgi filminin bile ekranına düşüyor, bu kadar aşağı bir hamleyi üzülerek izliyorum. Yapmasınlar gerçekten onur kırıcı” dedi.
Yayın Tarihi: 17-03-2019 15:14
CHP'de kadın temsiliyeti yüzde 14,6'da kaldı
İl ve ilçe yönetimleriyle Parti Meclisi seçimlerinde tüzük gereği yüzde 33 cinsiyet kotası uygulayan CHP'de, yerel seçimlerde gösterilen kadın aday oranı yüzde 14,6 oldu - CHP, 1 büyükşehir, 2 il olmak üzere 48 kadın belediye başkan adayı gösterdi, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerinde ise 1962 kadın aday bulunuyor - CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse: - "Yüzde 50 olarak başladık ama en azından tüzüğümüzde olan yüzde 33'lük temsiliyetin yansımasıydı. Fakat bu olmadı. Bunun olması için artık 1 Nisan'dan sonra ciddi toplantılar yapacağız"
Yayın Tarihi: 17-03-2019 11:03
CHP'den "Suriyeli göçmen" raporu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel: - "AKP iktidarının yanlış yönettiği göçmen politikası sonucunda dünyada misafirperverliği ve hoşgörüsü ile tanınan ülkemizde, yabancı karşıtlığı tırmanmakta, eğitim, sağlık, barınma ve çalışma koşulları giderek kötüleşmektedir"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 12:12
CHP'li Ağbaba'dan işsizlik açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa: - "Dar tanımlı işsizlik oranı yüzde 13,5, yani 4 milyon 302 bine yükselerek adeta cumhuriyet tarihinin rekorunu kırmaya yaklaşmıştır"
Yayın Tarihi: 16-03-2019 12:05
Özhaseki'den Kılıçdaroğlu ve Yavaş'a ağır sözler!
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ve İYİ Parti'nin Ankara'daki ortak adayı Mansur Yavaş'ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu hakkında "İzmir'den aday olmuş ama İzmir'den 3 tane semt söyle. Söyleyemez, yok" diyen Özhaseki, Mansur Yavaş hakkında ise "Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Sen de ondan betersin. Ondan farkın yok" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 16-03-2019 08:10
"Türkiye'nin kavgaya değil, bir arada yaşamaya ihtiyacı var"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (2) - "Türkiye'nin huzura ihtiyacı var. Türkiye'nin kavgaya değil, bir arada yaşamaya ihtiyacı var. Polemik siyasetin doğasında var, çok fazla yadırgamam ama bunun bir düzeyinin olması lazım. Polemiğin ruhunda biraz gülmecenin de yatması lazım" - "Çok büyük başarılar elde ettik' diye meydanlara çıkma gibi bir niyetim yok. Bizim niyetimiz şu; aldıktan sonra verdiğimiz sözleri nasıl ve ne zaman tuttuğumuzu halkımıza anlatacağız"
Yayın Tarihi: 15-03-2019 22:27