CHP Haberleri

CHP'li Ağbaba Adıyaman'da aday tanıtım toplantısına katıldı
CHP'li Ağbaba Adıyaman'da aday tanıtım toplantısına katıldı
Yayın Tarihi: 20-01-2019 19:14
Aziz Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, neden yeniden aday adayı olduğuna ilişkin "Partimin en fazla oy aldığı yerlerden birinde ilçelerde büyük sıkıntı yaşayacağımız atmosferi gördüğüm için aday adayı olma kararı aldım" dedi. Tunç Soyer ve Tuncay Özkan soruları üzerine Kocaoğlu, "Tuncay Özkan İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı. Tunç Soyer de 10 yıldır Seferihisar Belediye Başkanlığını yapıyor, beraber çalışıyoruz. Benim kişilerle işim olmaz." dedi
Yayın Tarihi: 20-01-2019 14:58
"3,5 ayda öğrendiğimi, 70 senede öğrenmemişim"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: - "Aday olmamayı açıkladığımdan bu yana geçen 3,5 ayda öğrendiğimi, 70 senede öğrenmediğimi bugün farkına varmış durumdayım. Benim İzmir'e karşı borcum var. İzmir'de en uzun belediye başkanlığı yapan kişiyim. Bu kadar problem olmasıydı aday olmayacaktım. Ama İzmirliye olan sorumluluğumdan dolayı aday adayı olma kararı vermek zorunda kaldım" - "Ben milletvekillerin belediye başkan adayı olmasına kökten karşıyım. 6 ay önce seçim oldu. Eğer belediye başkanlığını düşünüyorsan neden milletvekili oldun? Milletvekillerinin olmasına sayın genel başkan da karşı" - "Tuncay Özkan İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı. Tunç Soyer de 10 yıldır Seferihisar Belediye Başkanlığını yapıyor, beraber çalışıyoruz. Benim kişilerle işim olmaz"
Yayın Tarihi: 20-01-2019 13:43
Adayların sırasını sokaktan geçen genç kız belirledi
Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi adaylarının sırasını, o sırada sokaktan geçen bir genç kız kurayla belirledi
Yayın Tarihi: 20-01-2019 12:37
Aziz Kocaoğlu'ndan CHP yönetimine mektup
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, sürpriz şekilde aday adaylığını açıkladıktan sonra bu kez de partisinin 18 genel başkan yardımcısı ile Parti Meclisi (PM) üyelerine mektup gönderdi.
Yayın Tarihi: 19-01-2019 23:56
AK Parti Samsun Aday Tanıtım Toplantısı
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (4) - "Yeni yönetim sistemimizi yerden yere vuranlar ellerine fırsat geçse eski sisteme mi dönecekler, kesinlikle hayır. Tüm bu gayretlerin amacı Türkiye'nin önünü keserek yeniden türbülansa girmesini, patinaj yapmasını sağlamaktır. Bu işin başını çeken CHP'nin, kimlerle birlikte hareket ettiğine baktığınızda amacı zaten açıkça görürsünüz" - "Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Çünkü AK Parti, belediyelerdeki hizmetleriyle rüşdünü ispatlamış bir kadro tarafından kurulmuş ve yönetilmiştir"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 17:00
"CHP şehit kanıyla kuruldu"
Grup Başkanvekili Özgür Özel: - "CHP savaş meydanında şehit kanıyla kuruldu, CHP'ye söz eden, laf söyleyen aslında kendi ecdadına, kendi dedesine, kendi geçmişine laf söylemiş olur" - "Biz demokrasiyi Atatürk'ün vasiyeti olarak kabul ediyoruz. 31 Mart'ta hep beraber başaracağız"
Yayın Tarihi: 19-01-2019 16:30
CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve yönetimi görevden alındı
CHP Kuşadası İlçe Başkanı ve yönetimi görevden alındı
Yayın Tarihi: 19-01-2019 01:02
Seçim öncesi CHP'ye sert eleştiri: İstanbul'a imam, Ankara'ya ülkücü...
AK Grup Başkanvekili Bülent Turan, ana muhalefet partisi CHP'yi eleştirerek, ''İstanbul'a imam, Ankara'ya Ülkücü, nerede CHP'liler? Gelin Konya'ya. Konya'dan 2 vekil var değil mi? Biri Saadet Partisi'ne gitti. Birisi zaten AK Parti'ye ihanet eden eski bir adam. Şunu diyeceğim; İstanbul'da, Ankara, Konya'da tek bir CHP'li bulamayan ana muhalefet, hangi umutla Konya'dan, Türkiye'den oy isteyecek?'' dedi.
Yayın Tarihi: 18-01-2019 21:47
Kılıçdaroğlu, yabancı misyon şefleriyle bir araya geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsveç Büyükelçiliği'nin daveti üzerine, bir grup ülkenin misyon şefleriyle bir araya geldi
Yayın Tarihi: 18-01-2019 17:11
CHP'den eğitim değerlendirmesi
Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: - "2017 Sayıştay Denetim Raporu'na göre, 153 bin 640 öğretmen açığı olduğu ilan edildi. Mili Eğitim Bakanı, 'Bu doğru değil, bizim 117 bin öğretmen açığımız var' dedi. Ama aynı Milli Eğitim Bakanı 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını söylüyor. Gerisini siz hesap edin"
Yayın Tarihi: 18-01-2019 12:41
MHP'nin ihraç ettiği milletvekili ortak aday oluyor!
MHP'den ihraç edilen Samsun milletvekili Erhan Usta'ya İYİ Parti'den 'Bize katıl' daveti geldi. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak da Erhan Usta’nın İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilmesine itirazlarının olmayacağını açıkladı. İYİ Parti ile CHP anlaşırsa Erhan Usta'nın, Millet İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği iddia edildi.
Yayın Tarihi: 18-01-2019 07:12
Yaz saati uygulaması uyarısı: Çocuklarımızın canını alıyor!
CHP’li Burak Erbay, yaz saati uygulamasındaki ısrar sonucunda öğrencilerin gün doğmadan okul yoluna düşmesini eleştirerek, “Bu uygulama ile sabahın kör karanlığında yollara düşen öğrencilerimizden ikisi geçen günlerde trafik kazalarında hayatlarını kaybettiler. Bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir” dedi.
Yayın Tarihi: 17-01-2019 18:07
Tunç Soyer'den 'Aziz Kocaoğlu' açıklaması
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak adı ön plana çıkan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, yeniden adaylık için yeşil ışık yakmasına, "Benim için değişen bir şey yok" sözleriyle yanıt verdi..
Yayın Tarihi: 17-01-2019 11:50
CHP'de İzmir düğümü
Yapılan 6 Parti Meclisi toplantısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirleyemeyen CHP, düğümün çözülmesi için yeniden parti örgütü ve bölge milletvekillerinin görüşünü alacak - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sonrası, İzmir adayının açıklanması son Parti Meclisi toplantılarına kaldı - Kılıçdaroğlu'nun Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in adaylığına sıcak baktığı ancak yaşanan süreç nedeniyle yeniden bir değerlendirme yapılmasını istediği öğrenildi - İYİ Parti'nin de sıcak bakmadığı Tunç Soyer'in adaylığına itirazların odağında, 12 Eylül döneminde hava hakim albay olan babası Nurettin Soyer'in Mamak Cezaevi'ndeki işkencelerden sorumlu tutulmasının yer aldığı belirtildi
Yayın Tarihi: 17-01-2019 11:33
2019 yerel seçim anket sonucunda dikkat çeken oy oranları!
Bir yerde daha ortaya çıktı: 1 daireye 52 seçmen nasıl sığar
Yalova’ya bağlı Armutlu ilçesinde bulunan bir tatil köyünde bir dairede 52 seçmenin ikamet ettiğinin tespit edildiği ileri sürüldü. CHP Armutlu Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya ve CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Yayın Tarihi: 17-01-2019 07:48
Üsküdar Belediyesi'yle ilgili çarpıcı iddia!
Üsküdar Belediyesi'yle ilgili çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. Belediye, mülkiyeti kendisine ait olan Güzeltepe Birlik Camii’ni, borçlarına karşılık 29 milyon 732 bin 950 TL bedel üzerinden Maliye Hazinesi’ne devretme kararı aldı. CHP karara itiraz etti.
Yayın Tarihi: 17-01-2019 07:48
HDP, CHP ile ittifak yapacak mı? Ahmet Türk'ten çarpıcı açıklama
HDP'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk "yerel seçimlerde HDP, CHP'ye destek verecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Türk, "Türkiye’de demokrasinin kalıcı hale gelmesi için her türlü özveriye hazır olduğumuzu da ifade ediyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 16-01-2019 14:28