CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Haberleri

İnce, canlı yayında soruları yanıtladı
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce: (1) - "Cumhurbaşkanı seçildikten sonra yöneteceğimiz Türkiye'de intikam olmayacak. Rövanş olmayacak, devr-i sabık olmayacak. Bu demek değil ki bunlardan hesap sorulmayacak. Şöyle bir cumhurbaşkanı olacağım, halkını bilen, hakkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı ama gerektiğinde haddini de bildiren bir cumhurbaşkanı" - "Toplumu germeye, kavga etmeye gerek yok, barışacağız ve adil bölüşeceğiz. Türkiye'yi barıştırabiliriz. Bakanlar Kurulu sadece CHP'lilerden oluşmayacak. Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım, herkesi kucaklayacağım"
Yayın Tarihi: 23-06-2018 01:57
"Yalova'da büyümeyle bu işler olmuyor"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (3) - "Benim elimde yetki olmuş olsa, Muharrem İnce'ye bir asker elbisesi giydirir, iki tane de askeri yanına veririm, 'Git Afrin'de, Güneydoğu Anadolu'da mücadeleyi yap. Apoleti nasıl sökeceksin, görelim' derim. Yalova'da büyümeyle bu işler olmuyor" - "Ben bedelli askerlik istiyorum, onun da bedeli şu olacak; üçte birini şuraya vereceğim, üçte birini buraya vereceğim diye konuyu istismar etmenin de bir manası yok. Bunlar ciddi konulardır" - "(Eski Başbakan Çiller'in AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi'ne katılması) Türkiye'nin gerçeği karşısında milli bir şuurla orada olduğunu söylüyor, başka amaç taşımıyor. Ben bunu çok anlamlı buldum ve tebrik ediyorum" - "Temel Karamollaoğlu'nun Halk TV'de o kadar alkış almasının bir sebebi olsa gerek. Cumhurbaşkanlığı seçimi bittikten sonra Uğur Dündar ile program yapsın, ne kadar alkış alacak acaba?" - "(Sakarya'da patileri kesilen köpek yavrusunun ölümü) Milletvekillerimizden, İstanbul Milletvekili olan Arzu Erdem ile Ankara Milletvekili Erkan Haberal, ikisinin de ayrı yasa çalışmaları var. Zannederim Meclis açıldıktan sonra kendileri de milletvekili olarak Meclis'e gelirse, inşallah bu yasa için elden gelen gayreti gösteririz. Bizim arkadaşlarımız yasayı hazırladılar"
Yayın Tarihi: 19-06-2018 03:38
Bozdağ, AA Editör Masası'na konuk oldu
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: (1) - "Hepimiz biliyoruz ki karenin dışında da olsa HDP, Millet İttifakı'nın doğrudan müttefikidir" - "(Millet İttifakı) Çok net söylüyorum, burası bir nefret, kin, husumet ittifakıdır, millet ittifakı değil" - "(Gülen'in ABD'den iade talebi) Usule uygun olduğu için buradan bir eksiklik çıkarma imkanı yok. Geldiler, 5 saatten fazla inceleme yaptılar ve orada evrakları tek tek gördüler. Vicdanlı, hakkaniyet sahibi olarak, 'Adalet Bakanlığı işi usulüne uygun yapmış, kitaba uygun yapmış, doğru düzgün istemiş, eksik olan bir şey yok. Burada ipe un seren ABD tarafıdır' diye açıklama yapmalarını beklerdik" - "Türkiye, FETÖ/PDY elebaşı, teröristbaşı Gülen'in iadesi konusunda ve Türkiye'ye getirilip yargının önüne çıkarılması konusunda kararlıdır"
Yayın Tarihi: 11-06-2018 14:22
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Silivri'de
Muharrem İnce: - "Erdoğan, kiminle kavga ettiyse o yükseldi. Faizle kavga etti, faiz yükseldi, dolarla kavga etti dolar yükseldi, İnce ile kavga etti İnce yükseldi. Şimdi Allah'ın izni, milletimizin desteğiyle İnce, cumhurbaşkanlığı koltuğuna çıkacak, dolar, faiz, avro aşağı doğru inecek. Bunu başaracağız, hiç kuşkunuz olmasın"
Yayın Tarihi: 11-06-2018 01:04
İnce'den Berberoğlu'na ziyaret
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, durdurulan MİT tırları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a ilettiği iddiasıyla yargılanan ve 5 yıl 10 ay hapisle cezalandırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti - İnce: "İnşallah saylı günler kaldı. Yargı doğru kararları verecektir"
Yayın Tarihi: 09-06-2018 14:15
"Bir kadını değersizleştiren, küçülten bir dil"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu: - "(Muharrem İnce'nin Eyüp Sultan'daki kadınla yaptığı konuşma) Hepimiz, neden eşinin sağlık durumunu sorduğunu anlıyoruz. Hani 'Senin gibi bir hanıma nasıl katlanıyor?' anlamına gelen. Gerçekten çok kötü, ayrıştırıcı, bir kadını değersizleştiren, küçülten bir dil ve bir bakış açısı. Bunu kınıyorum"
Yayın Tarihi: 05-06-2018 13:48
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Kars'ta
Muharrem İnce: - "81 milyona resmi dil Türkçeyi öğreteceğiz. Evinde konuştuğu dili öğreteceğiz, anasının dilini. Evinde konuştuğu dili öğreteceğiz, korkmadan çekinmeden. Uluslararası bir dil öğreteceğiz; İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Çince bunu öğreteceğiz" - "Hayvancılığı geliştirmezsek Kars gelişmez, Kars gelişmezse İstanbul'daki çocuğumuz et yiyemez, süt içemez"
Yayın Tarihi: 04-06-2018 15:44
İnce, büyükelçilerle iftarda buluştu
İnce, büyükelçilerle iftarda buluştu
Yayın Tarihi: 03-06-2018 23:50
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Nevşehir'de
Muharrem İnce: - "Türkiye'de yüz çalışandan 32'si kadın, bunun eşit olması lazım. Kadınların çalışmasında en büyük engel çocuk. O nedenle çocuğun bakımından başlayacağız. Her mahalleye bir kreş açacağız"
Yayın Tarihi: 02-06-2018 16:52
"Hepinizin cumhurbaşkanı olacağım"
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce: - "Ayrım yok. Başörtülü başörtüsüz, sağcı, solcu, AK Parti'li CHP'li, Türk, Kürt, Alevi, Sünni. Kapat bu defterleri. 81 milyon var. Ben hepinizin cumhurbaşkanı olacağım" - "Bizim dönemimizde hiç kimseye ayrımcılık yapılmayacak. Polise, öğretmene, din görevlisine 3600 ek göstergeyi verecekmiş. İnceden bir korku sardı. Sen 16 senedir neredesin?"
Yayın Tarihi: 27-05-2018 23:27