Çipras Haberleri

Çipras: Türk jetleri beni taşıyan askeri helikopteri taciz etti
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ülkesinin Bağımsızlık Günü kutlamaları için ziyaret ettiği Türkiye kıyıları karşısındaki Eşek (Agathonisi) Adası'nda yaptığı açıklamada, kendisini taşıyan askeri helikopterin Türk jetleri tarafından taciz edildiğini öne sürdü. Ancak Türk tarafı iddiaları reddederek herhangi bir taciz olayı yaşanmadığını duyurdu.
Yayın Tarihi: 25-03-2019 17:09
AK Parti Edirne Mitingi
Komşu lider Çipras Ayasofya'da!
Yunanistan Başbakanı, Ayasofya'ya geldi. Çipras'a Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik ediyor.
Yayın Tarihi: 06-02-2019 10:51
Erdoğan-Çipras ortak basın toplantısı
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras: (1) - "(Türkiye'yle) Bölgemizdeki sorunlara mahkum olmak niyetinde değiliz. Sorunlara diyalogla çözüm bulmaya çalışıyoruz" - "Güvenlik konularındaki iş birliğimizi güçlendirme konusunda mutabık kaldık" - "Ege'deki gerginliği azaltma, güven artırıcı adımların atılması konusunda hemfikir olduğumuzu karşılıklı olarak gördük" - "(Cumhurbaşkanı Erdoğan'la) iletişim kanalının açık kalmasından son derece memnunum. Bu sayede daha yapıcı adımlar atabiliriz"
Yayın Tarihi: 05-02-2019 21:58
Erdoğan ve Çipras'tan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşme sonrası ortak basın toplantısı yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede FETÖ'cü darbecilerin iadesini yeniden gündeme getirdiklerini söyledi. Çipras ise darbe girişiminin ilişkilerin kesintiye uğramasına neden olduğunu belirtti.
Yayın Tarihi: 05-02-2019 22:08
Çipras'ın Türkiye ziyareti Atina için neden önemli?
Yunanistan Başbakanı yarın Türkiye'ye gidiyor. Atina'da Türk-Yunan ilişkileri ve Kıbrıs konusunda Çipras'ın artık "daha esnek olabileceği" yorumu yapılıyor. Çipras'ın çantasındaki konuları Stelyo Berberakis yazdı.
Yayın Tarihi: 05-02-2019 11:17
Komşu liderden ziyaret öncesi Erdoğan mesajı
Yunanistan Başbakanı, Türkiye ziyareti öncesi "Hem halklarımıza hem de bölgemize fayda sağlayacak bir ilişkiyi inşa etmemiz gerekli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilişkim saygı, samimiyet ve açık sözlülüğe dayanıyor" dedi.
Yayın Tarihi: 04-02-2019 11:40
Putin'den Yunanistan'a "TürkAkım" mesajı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: - "Yunanistan'ın TürkAkım projesine dahil edilmesini ihtimal dışında görmüyoruz" - Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras: - "Avrupa Birliği, (TürkAkım) bu konuda çifte standart uyguluyor. Bir yandan destek verirken öbür yandan engel çıkarıyor"
Yayın Tarihi: 07-12-2018 18:59
Çipras: Türk Akımı'nın Yunanistan'dan geçmesi için...
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türk Akımı doğalgaz boru hattının Türk-Yunan sınırı üzerinden devam etmesi ve Yunan toprakları üzerinden Avrupa'ya uzanması için Brüksel'de aktif şekilde çalışma yürüttüklerini söyledi.
Yayın Tarihi: 16-11-2018 13:42
Yunanistan Başbakanı Çipras: Türkiye karar vermeli
Yunanistan Başbakanı Çipras, "Türkiye, etkili ve kritik bir güç. Yunanistan, (Doğu Akdeniz) bölgede diğer ülkelerle birlikte bir enerji haritası yaratmak için şartları oluşturdu. Türkiye karar vermeli" dedi.
Yayın Tarihi: 09-11-2018 11:42
Yunan psikopos: Yangın, Çipras ateist olduğu için çıktı
Mora (Peloponez) Yarımadası'ndaki Kalavryta bölgesinin piskoposu Amvrosios, Yunanistan'da onlarca kişinin ölümüne yol açan yangının 'Çipras'ın ateist olması sebebiyle' çıktığını söyledi.
Yayın Tarihi: 25-07-2018 16:22
Yunanistan'da yangınlar sürüyor: En az 50 ölü
Yeni kabinenin ilk toplantısı sonrası flaş açıklama!
Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi ilk toplantısını gerçekleştirdi. 15.56'da başlayan yeni sistemin ilk kabine toplantısı 2 saat sürdü. Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada OHAL ile ilgili olarak, "Çok olağanüstü bir tehditle karşılaşmamız durumunda OHAL mekanizması tekrar hayata geçirilebilir. Ama şu an itibariyle OHAL’in sona erdirilmesi ve mevcut yasalar çerçevesinde terörle mücadelenin sürmesi öngürülüyor" dedi.
Yayın Tarihi: 13-07-2018 19:22
Çipras 'Erdoğan' sorusuna böyle yanıt verdi
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya siyaset sahnesinde güçlü, son derece tecrübeli, buna karşı, çoğu kez ne yapacağının önceden kestirilemeyen siyasi bir şahsiyet olduğunu söyledi. Çipras, kendisine yöneltilen 'Erdoğan'a güveniyor musunuz?' sorusuna ise 'Bu soruya tek kelime ile cevap verilmez' yanıtını verdi.
Yayın Tarihi: 28-06-2018 15:29
Çipras ilk kez kravat taktı
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ülkesinin kreditörlere borcunun hafifletilmesi üzerine verdiği sözü yerine getirerek ilk kez taktığı kravatla kameraların karşısına geçti.
Yayın Tarihi: 23-06-2018 09:21
Makedonya’nın yeni adı belli oldu
Yunanistan ve Makedonya arasındaki isim krizi çözüldü. Makedonya’nın yeni isminin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti olmasına karar verildi.
Yayın Tarihi: 12-06-2018 22:01
Yunanistan ve Makedonya arasında "isim sorunu" anlaşması
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras: - "Ülkelerinin ismini, 'Republika Severna Makedonija' yani 'Kuzey Makedonya Cumhuriyeti' olarak değiştirmeyi kabul ettiler" - "Makedonya’yı daha önce ‘Makedonya Cumhuriyeti’ olarak tanıyan 140 ülke bundan sonra ‘Kuzey Makedonya’ olarak tanıyacak"
Yayın Tarihi: 12-06-2018 21:40
Makedonya ile Yunanistan arasındaki "isim sorunu"
Makedonya Başbakanı Zoran Zaev: "Bana göre, bu süreçte olası bir çözüme yakınız ve sonuna kadar dikkatli olmamız gerektiği inancındayım" - Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov: "İsim sorunu ile ilgili genel kullanım veya 'erga omnes' çözümü kabul etmiyorum"
Yayın Tarihi: 31-05-2018 17:56