dilenci Haberleri

Dilencinin üzerinden öyle bir para çıktı ki...
Dilenciler bozuk paraları ekmeğin içine sakladı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, düzenledikleri operasyonda yakaladıkları dilencilerin üzerinde yaptıkları aramada, bozuk paraları ekmeğin ve çorapların içinde buldu
Yayın Tarihi: 27-03-2019 11:35
Parayı gizledikleri yer 'yok artık' dedirtti
'Askere gideceğiz' diye para toplayanlara dilencilikten ceza
Marmaris'te, kardeşlerinin askere gideceğini söyleyerek, vatandaşlardan para toplayan 7 kişiye 'dilencilik' yaptıkları gerekçesiyle 153'er TL para cezası kesildi.
Yayın Tarihi: 18-03-2019 14:34
Dilendikleri paraları balık ve ekmek içine gizlediler
"Toplumun duygularını sömüren dilenciler sadaka inancını azaltıyor"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan: - "Kültürel olarak, vermek yerine kolay almayı ve dilenmeyi küçük yaşta çocuklara öğreten bazı alt kültürler var. Psikolojik unsurlu öğrenmeler ise çocukluk çağındayken hayatta 'asalak' olmayı bir yöntem olarak seçmiş kişilerde görülüyor. Nasıl parazitler başkasının kanını emerek yaşıyorsa dilenciler de hiç çalışmadan, toplumun duygularını istismar ederek yaşayan kişilerdir. Toplum da bunu desteklemiş ve beslemiştir" - Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı: - "Tüm bilincimiz, merhametimiz, vicdanımızla yaklaştığımız dilencinin üzerinde yüksek tutarda para bulunduğu ya da kurumsallaşmış bir şebeke mensubu olduğu ortaya çıktığında sarsılırız, kendimizi kandırılmış ve aşağılanmış hissederiz. Bu tür vakalar çeşitli değerler ile sadakaya olan inancın toplumdan kaybolmasına sebebiyet verir"
Yayın Tarihi: 04-02-2019 11:47
Şanlıurfa'da dilencilere yönelik operasyon
Viranşehir ilçesinde yakalanan 2 dilencinin üzerinden yaklaşık 10 bin lira çıktı
Yayın Tarihi: 01-02-2019 16:07
Dilenci kılığındaki kadın hırsızlar yakalandı
Şanlıurfa'da suçüstü yakalanan hırsızlık şüphelisi 3 kadın tutuklandı
Yayın Tarihi: 25-12-2018 16:17
'Kazandığımız yol parasına gidiyor' diye şikayet ettiler
Adana'da, kent merkezinde, cami önlerinde dilencilik yaparak vatandaşın duygularını sömüren dilenciler zabıta tarafından yakalandı. Yakalanan dilencilerden biri 10 dakika sonra dilenmeye devam edeceğini pişkin pişkin söylerken, başka bir dilenci ise günde 200-400 TL arası kazandığını, nasıl dilendiğini gülerek anlattı.
Yayın Tarihi: 03-12-2018 15:10
Hasta numarası yapıp böyle kandırdılar
Adana'da dilencilere yönelik operasyon
Adana'da dilencilere yönelik operasyon
Yayın Tarihi: 04-11-2018 13:20
Akılalmaz taktikler! Meğer dilenciler sandığınız kadar yardıma muhtaç değilmiş
Üzerinden çıkanlar şoke etti! Döviz bürosu gibi çalışmış
İstanbul Pendik’te yakalanan yabancı uyruklu dilenci görenleri şaşırttı. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dilencilik yaptığı tespit edilen kişinin üzerinden döviz bürolarında bile bulunmayan on beş farklı birimde para çıktı.
Yayın Tarihi: 14-09-2018 16:09
Gezgin dilencinin her yerinden para fışkırdı
Turiste yüksek hesaba ceza
Yılın ilk altı ayındaki denetimlerde, turistlere yüksek hesap çıkaran ve hanutçuluk yapanlara 2 milyon liranın üzerinde ceza kesildi - Günlük kiralık ev sahiplerine ise 18,6 milyon lira idari para cezası uygulandı - İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, denetimlerin artarak devam edeceğini bildirdi
Yayın Tarihi: 31-07-2018 14:14