diyanet Haberleri

Diyanet 21 Eylül Cuma hutbesi
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma; kelime olarak "toplamak, toplanmak" anlamlarına gelir. Cuma, haftanın günlerinden birinin adı ve Kur'ân-ı Kerim'de 62. sûrenin ismidir. Müslümanlar açısından çok önemli bir gün olan Cuma gününde yine çok önemli bir ibadet olan Cuma namazı cemaatle kılınır. Cuma namazında diyanet tarafından hazırlanan Cuma hutbesi okunur. Bu haftaki hutbenin konusu Allah'ın güzel isimleri... Cuma namazının kılınışı tarifi ve 21 Eylül Cuma hutbesi haberimizde.
Yayın Tarihi: 20-09-2018 23:03
21 Eylül 2018 diyanete göre il il Cuma namazı vakitleri
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Bugün öğle vaktinde camilerde Cuma namazı için toplanılacak. Cuma namazı için her bölgeden Cuma namazı vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 21 Eylül Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 20-09-2018 22:59
Diyanet 14 Eylül Cuma hutbesi konusu nedir?
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma; kelime olarak "toplamak, toplanmak" anlamlarına gelir. Cuma, haftanın günlerinden birinin adı ve Kur'ân-ı Kerim'de 62. sûrenin ismidir. Müslümanlar açısından çok önemli bir gün olan Cuma gününde yine çok önemli bir ibadet olan Cuma namazı cemaatle kılınır. Cuma namazında diyanet tarafından hazırlanan Cuma hutbesi okunur. Bu haftaki hutbenin konusu is Muharrem Ayı ve Aşure Günü... Cuma namazının kılınışı tarifi ve 14 Eylül Cuma hutbesi haberimizde.
Yayın Tarihi: 14-09-2018 00:21
Cuma namazı saat kaçta?
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Bugün öğle vaktinde camilerde Cuma namazı için toplanılacak. Eylül ayının 2. Cuma namazı için her bölgeden Cuma namazı vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 14 Eylül Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 14-09-2018 00:16
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma; kelime olarak "toplamak, toplanmak" anlamlarına gelir. Cuma, haftanın günlerinden birinin adı ve Kur'ân-ı Kerim'de 62. sûrenin ismidir. Müslümanlar açısından çok önemli bir gün olan Cuma gününde yine çok önemli bir ibadet olan Cuma namazı cemaatle kılınır. Cuma namazında diyanet tarafından hazırlanan Cuma hutbesi okunur. Bu haftaki hutbenin konusu is Hicret... Cuma namazının kılınışı tarifi ve 7 Eylül Cuma hutbesi haberimizde.
Yayın Tarihi: 06-09-2018 22:03
Cuma namazı saat kaçta?
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Ülkemizde yaklaşık 25 milyon kişi tarafından eda edilecek olan Ağustos ayının son Cuma namazı için her bölgeden namaz vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 31 Ağustos Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 06-09-2018 21:57
Diyanetten yeni kadro müjdesi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: - "Bu yıl sonuna doğru inşallah 9 bin 500 kişi alacağız. 6 bini imam, 3 bini Kur'an kursu öğretmeni, 500'ü de müezzin" - "TDV tarafından bu yıl 430 bin 8 kurban kesimi yapıldı. 145 ülkede kurban hisselerini fakir fukaraya ulaştırmanın huzurunu yaşıyoruz"
Yayın Tarihi: 05-09-2018 11:29
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? Cuma; kelime olarak "toplamak, toplanmak" anlamlarına gelir. Cuma, haftanın günlerinden birinin adı ve Kur'ân-ı Kerim'de 62. sûrenin ismidir. Müslümanlar açısından çok önemli bir gün olan Cuma gününde yine çok önemli bir ibadet olan Cuma namazı cemaatle kılınır. Cuma namazında diyanet tarafından hazırlanan Cuma hutbesi okunur. Bu haftaki hutbenin konusu ise çalışmak üzerine... Cuma namazının kılınışı tarifi ve 31 Ağustos Cuma hutbesi haberimizde.
Yayın Tarihi: 30-08-2018 22:24
31 Ağustos diyanete göre il il Cuma namazı vakitleri
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Ülkemizde yaklaşık 25 milyon kişi tarafından eda edilecek olan Ağustos ayının son Cuma namazı için her bölgeden namaz vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 31 Ağustos Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 30-08-2018 22:18
24 Ağustos Cuma namazı saat kaçta?
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Ülkemizde yaklaşık 25 milyon kişi tarafından eda edilecek olan Ağustos ayının ilk Cuma namazı için her bölgeden namaz vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 24 Ağustos Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 23-08-2018 22:27
TDV'den Gambiya'da kurban programı
TDV, ülkede vekaletle kesilen kurban etini ihtiyaç sahiplerine dağıttı
Yayın Tarihi: 22-08-2018 21:49
Kurban Bayramı namazı saat kaçta?
Kurban Bayramı namazı saat kaçta araştırılmaya başlandı. Yarın, 21 Ağustos Salı sabahında camiler, bayram namazı için doldurulacak. Birlik ve beraberliğin simgesi olan bayram, cemaatle omuz omuza kılınacak bayram namazı ile başlayacak. Diyanet, 2018 Kurban Bayramı namazı vakitlerini il il açıkladı. Peki bayram namazı saat kaçta kılınacak? Bayram namazı nasıl kılınır?
Yayın Tarihi: 20-08-2018 16:16
Kurban keserken okunacak dualar
Kurban Bayramı'nın gelmesi ile birlikte kurban ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği bazı hususlar oluyor. Bunlardan biri de kurban keserken hangi dualar okunmalı? Bununla birlikte "kurban kesimi sırasında nelere dikkat etmek gerekir ve kurban kesiminden sonra namaz kılınır mı?" gibi sorular araştırılıyor. İşte kurban duası ve kurban namazı hakkında diyanetin verdiği cevaplar...
Yayın Tarihi: 19-08-2018 21:42
Diyanetten tasarruf tedbirleri
Diyanet İşleri Başkanlığınca, merkez birimleri ve taşra teşkilatına gönderilen talimatta lüks ve israftan kaçınılması istendi - Talimatta, baskı, tanıtım, tebrik, davetiye, reklam gibi işlemler için elektronik iletişim ortamlarının kullanılması, resmi ve diğer hizmet araçlarının iller arası yolculuklarda zorunlu olmadıkça kullanılmaması gerektiği bildirildi
Yayın Tarihi: 17-08-2018 13:06
Diyanet'ten çağrı geldi! Fedakarlık zamanı
Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye'ye yönelik olarak yürütülen ekonomik saldırılardan dolayı 'Milli ürünleri tercih edelim' çağrısında bulundu. Açıklamada, 'İstiklal ve istikbalimiz adına büyük bir mücadele verdiğimiz bu günler maddi ve manevi açıdan kenetlenme ve fedakarlık zamanlarıdır' ifadesi kullanıldı.
Yayın Tarihi: 14-08-2018 16:54
Diyanet'ten 'milli ürünleri tercih edin' çağrısı
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Milli ürünleri tercih edelim" çağrısında bulunuldu.
Yayın Tarihi: 14-08-2018 15:33
"Vekalet kurbanları toplayıp, kasaplara satıyorlar"
Antalya Müftüsü Osman Artan: "Vekaletle kurbanları toplayıp, kasaplara satan kuruluşların olduğuna şahit oluyoruz. Aynı şekilde bu dönemde topladıkları derilerle zengin olan, vurgun yapan kişilerin ya da kuruluşların olduğunu öğreniyoruz" - "Arife günü kurbanlar kesiliyor, şoklanıyor, bayram günü paketler içinde vatandaşlara veriliyor, bu ibadet olmuyor" - "Türkiye bir FETÖ örneğini yaşadı, aynı hataların yapılmaması için vekalet kurbanlarınızı ve derilerinizi güvenilir ve devlet tarafından denetlenebilir yerlere vermelisiniz"
Yayın Tarihi: 13-08-2018 12:02
Cuma namazı saat kaçta?
Cuma namazı saati kaçta, Cuma namazı vakti nedir merak ediliyor. Ülkemizde yaklaşık 25 milyon kişi tarafından eda edilecek olan Ağustos ayının ilk Cuma namazı için her bölgeden namaz vakitleri Google'da aranmaya başlandı. Cuma günü müminlerin bayramı, fakirlerin haccıdır. Bu yüzden Cuma namazını kaçırmamak ve hakkıyla yerine getirmek için tam vaktini bilinmek isteniyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere 81 il ve 957 ilçenin 10 Ağustos Cuma namazı vakitleri diyanet kaynaklı haberimizde.
Yayın Tarihi: 09-08-2018 22:12
Diyanet'ten flaş istek! Dudak uçuklatan rakam!
Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl başında kendisine ayrılan ödeneğin büyük bölümünü ilk 6 ayda harcayınca, yılın ikinci yarısı için bütçesini güncelledi. Yıla 7,7 milyarlık ödenekle başlayan Diyanet, altı ay sonunda bütçesini 8.3 milyar olarak güncelledi.
Yayın Tarihi: 09-08-2018 17:32